katushah katushah komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Úžasná převraty a pointy. Nesbo opět válí.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Je to super detektivka, ale trošku slabší než sněhulák.

Píseň o Nibelunzích Píseň o Nibelunzích neznámý - neuveden

I když mám ráda germány, tak tahle knížka se mi čte dost těžko a moc mně nezaujala.

31.03.2017 3 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Jsou moc krásné, akorát některé detajly jsou tak malé, že se těžko vykreslují.

31.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ty soutěže mně moc nebrali, ale konec byl úžasný!

31.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Mám ráda zmijozel a historii Voldemorta, proto se mi tento díl moc líbil.

31.03.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Výborný díl, moc se mi líbí finálový souboj, který ve filmu tak zprznili.

31.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celá série začíná tímto dílem, jako dětská pohádka a končí sedmým, jako horror. :)

31.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tento díl mi nějak nesedl. Je hodně dlouhý a těžší ke čtení, než ty ostatní. Alespoň pro mně. I tak je je samozřejmě pořád dobrý, protože tuto sérii miluju.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tento díl se mi líbí ze všech nejvíc, ale stejně je to pořád průměrné dílo pro mladé. Tady v tom se konečně něco děje, líbí se mi svatba a porod, Renesmé a Bella jako upírkou (i když jen třpytivou upírkou v podání Stephanie Meyer), konec už je divný, některé části můžete přeskočit.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nechápu, jak se toto mohlo stát bestsellerem. Ano, je pravda, že se to dobře čte, je to svižné a možná občas i zajímavé, ale to je tak vše. Nechápu, jak autorka mohla přetvořit upíry na tyhle metrosexuální třpytivý hošíky, co se promenádují na sluníčku. Kdyby napsala jen klasickou love story možná by udělala líp.

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Taky jedna z těch slabších od Deavera, ale pořád samozřejmě velice dobrá. Příběh se mi líbil, jen se to trochu táhlo a nebylo tam zrovna nic, co by mně nějak posadilo do židle.

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Téma je dobré, škoda, že to není trochu svižnější. Některé část mi přijdou zbytečně zdlouhavé a nudné. Trochu bych to zkrátila. Jinak celkem fajn počtení. I když to není zrovna nejlepší počin od Deavera.

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Jelikož miluji detektivky i téma druhé světové války, tak jsem si koupila tuto knížku. Byla to má první detektivka od Deavera, ale rozhodně ne poslední. Tato knížka má skvěle vymyšlený děj, dobře se čte a ráda se k ní vracím. Je to jedna z mých nejoblíbenějších.

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Dobrý nápad a děj, ale kniha mně celkově tolik nezaujala. Deaver umí lepší.

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Výborná detektivka, ale nestala se úplně mou nejoblíbenější. Dávám 4 hvězdy.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Jedna z nejlepších knih od tohoto spisovatele. Můžu jí číst pořád dokola. Neuvěřitelný příběh a napětí. Navíc se dobře čte.

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Krásný příběh v krásných verších, vřele doporučuji!

31.03.2017 5 z 5

Četla jsem taky v rámci všeobecného přehledu, ale tento humor mně neoslovil. Proto dávám tři hvězdy.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jedna z knih, která je dost dlouhá, ale přesto jí zhltnete během pár dní a chtěli byste, aby byla ještě delší. Úžasný příběh, velmi čtivé a napínavé. Akorát se mi nelíbí ten moderní přebal, tam vypadá ta žena spíš jako nějaká rajda z diskotéky, chtělo by to něco důstojnějšího.