Tvůj stín

Někteří fanoušci jsou ochotni pro své idoly i vraždit… Pro Kayleigh Towneovou, krásnou a úspěšnou zpěvačku, to byla jen rutinní odpověď nadšenému fanouškovi. Pro Edwina Sharpa byl její mail nezpochybnitelným důkazem, že ho Kayleigh miluje. Ano, oni dva jsou spřízněné duše a na tom nic nezmění ani výhrůžné dopisy od jejích právníků, ani předběžná opatření soudu. Edwin o její lásce nepochybuje. A nepochybuje tudíž ani o tom, že svůj poslední hit nazvaný Tvůj stín napsala jen a jen pro něj. Kayleigh se připravuje na koncert ve svém domovském městě a má podivný pocit, že ji někdo sleduje. Co když je to zase ten podivín Edwin? Copak se ho nikdy nezbaví? Ten člověk o ní ví děsivě mnoho a stále podléhá své šílené představě o tom, že si jsou souzeni… Kayleigh to teď ale nemůže řešit, a tak požádá o pomoc svou přítelkyni Kathryn Danceovou. A pak jí kdosi v noci zavolá a do telefonu pustí začátek písničky Tvůj stín. Krátce poté je nalezena zohavená mrtvola člena kapely a způsob, jakým byl hrůzný čin vykonán, evokuje slova první sloky přehraného hitu. Kathryn Danceová velmi dobře ví, že psychopati se nikdy nespokojí s jednou vraždou – a samozřejmě stejně dobře ví, že Tvůj stín má mnohem více než jednu sloku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131858/kathryn-danceova-tvuj-stin-XKC-131858.jpg 4.2427

Kathryn Danceová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

XO, 2012

Kniha Tvůj stín

jaroiva
29.11.2020

Jako vždy je nakonec všechno jinak.
První kniha, kde mě autor tak dostal, byl Tanečník, teď po pár dalších knihách, už mu to tak nebaštím, jako na začátku, ale jsem o to zvědavější, jak to nakonec všechno převrátí. A i tentokrát to popřehazoval bravurně.
Opět skvělá detektivka, která by se přečetla na jeden zátah, nebýt tak dlouhá.

ydnac
01.09.2020

Kathryn Danceovou jsem si oblíbila stejně jako Rhyma a Sachsovou :-) Moc mě baví a doufám, že se dočkáme dalších pokračování..

Alinore
30.07.2020

Je to určitě dobrá kniha, jen už si asi musím dát od svého oblíbeného autora pauzu. Žádný zvrat mě u něj nedokáže překvapit, protože ho očekávám víceméně už od začátku knihy. Mezi detektivkami hodnotím Tvůj stín jako nadprůměr, mezi knihami od Jefferyho Deavera spíš jako průměr, u kterého asi velmi brzo zapomenu o čem to vlastně bylo, podobně jako u předchozích dílů série s Kathryn Dance (ačkoliv mě čtení všech těchto knih velmi bavilo).

Fillipa
10.07.2020

Pobavilo mě, že si autor ( nebo překladatel?) vypůjčil charakteristiku encyklopedických znalostí Lincolna Rhyma ze Studie v šarlatové A. C. Doyla :)

monte
28.06.2020

Pomalý rozjezd, ale pak jsem hltala stránku za stránkou.
Povedené dílko, plné zvratů a překvapení

marara
26.06.2020

Opravdu dobrá detektivka, ze které se toho člověk dozví o spoustě věcí - o stalkingu, typologii stalkerů a jejich chování a opravdu mě bavily kinezické analýzy agentky Danceové. Člověk si také do hloubky, v čem všem je život hvězd nezáviděníhodný. Výborná zápletka, atraktivní prostředí, zajímavá vyšetřovací metoda a trojnásobné rozlousknutí případu, kdy si vždy myslíme, že už je vrah jasný, to jsou ingredience, ze kterých je tento román namixovaný.

Terka357
18.06.2020

Moje první detektivka vůbec. Nemohla jsem sáhnout po lepším titulu, tohle bylo totiž dokonalé spojení úplně všeho, co by kniha měla mít - strachu, napětí, lásky, mylných domněnek a místy pořádného zmatku. K detektivkám, a k Deaverovi speciálně, se určitě někdy vrátím, protože mě vážně bavil fakt, že kriminalisté jsou také pouze lidé a v životě jsou občas stejně bezradní jako my, obyčejní smrtelníci. Fakt, že čelí nebezpečnému vrahovi je dokonce děsí mnohem méně než chvíle, kdy si musí promluvit s životním partnerem.

blackoutzuzi
20.05.2020

Kniha se četla rychle, byla plná akce, zvratů a napětí. Autor si dokonale pohrával s emocemi čtenáře a když už jste si byli jistí, že jste to celé prokoukli, tak nastal šok a vy jste to vůbec nechápali :D Milovníkům napětí mohu doporučit.