Tvůj stín

Někteří fanoušci jsou ochotni pro své idoly i vraždit… Pro Kayleigh Towneovou, krásnou a úspěšnou zpěvačku, to byla jen rutinní odpověď nadšenému fanouškovi. Pro Edwina Sharpa byl její mail nezpochybnitelným důkazem, že ho Kayleigh miluje. Ano, oni dva jsou spřízněné duše a na tom nic nezmění ani výhrůžné dopisy od jejích právníků, ani předběžná opatření soudu. Edwin o její lásce nepochybuje. A nepochybuje tudíž ani o tom, že svůj poslední hit nazvaný Tvůj stín napsala jen a jen pro něj. Kayleigh se připravuje na koncert ve svém domovském městě a má podivný pocit, že ji někdo sleduje. Co když je to zase ten podivín Edwin? Copak se ho nikdy nezbaví? Ten člověk o ní ví děsivě mnoho a stále podléhá své šílené představě o tom, že si jsou souzeni… Kayleigh to teď ale nemůže řešit, a tak požádá o pomoc svou přítelkyni Kathryn Danceovou. A pak jí kdosi v noci zavolá a do telefonu pustí začátek písničky Tvůj stín. Krátce poté je nalezena zohavená mrtvola člena kapely a způsob, jakým byl hrůzný čin vykonán, evokuje slova první sloky přehraného hitu. Kathryn Danceová velmi dobře ví, že psychopati se nikdy nespokojí s jednou vraždou – a samozřejmě stejně dobře ví, že Tvůj stín má mnohem více než jednu sloku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131858/big_kathryn-danceova-tvuj-stin-XKC-131858.jpg 4.1466

Kathryn Danceová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

XO, 2012

Kniha Tvůj stín

janik6969

zbytečně moc technických údajů ze světa hudby, stále se opakující slovo kineze a kladení důrazu na tento kriminalistický obor, pro mě by stačilo 2/3 děje, nadbytečná vsuvka s Rhymem, bez něj by to taky zvládli vyřešit. Shrnuto a podrženo: přesto že byla zápletka dobrá, mě to kvůli zdlouhavosti moc nebavilo.

dedecko

Skvělý námět a zapletkou jak ze zivota

janina66

Audiokniha čtená Miladou Čechovou, už ji poslouchat bylo utrpení. Další polovina knihy absolutní nuda, nezáživné, zdlouhavé pasáže o ničem důležitém. Teprve druhá polovina knihy se mi líbila, i když pachatel byl nejdříve podezřelý, pak zase nebyl a pak byl, tak to už bylo na mě moc. Zajímavé téma, které se dalo uchopit svižnějším tempem bez zbytečného balastu kolem.

postrach

Přečetla jsem spící pannu a Zapadákov.Tento díl zatím nejlepší.Zpěvačka a stalker Edwin jsou dobře napsané postavy...

faba

Audiokniha: Čte Milada Čechová. Kniha z hudební branže, která je autorovi blízká. Myslel jsem, že to bude opět bez Rhyma a Amélie, ale nebylo. I když tam moc nevystupovali. Ne že by mně vadili, ale chtěl jsem příběh s normálním vyšetřováním. No, ale ke knize. Jak se na Deavera sluší a patří, opět nezklamal. Ale bohužel se žádný wau efekt jako v Tanečníkovi nekonal.
Pachatel nejprve byl jasný, pak nebyl, potom opět byl, následně už to bylo na beton jasné, ale pak najednou je nevinen, potom 100% nevinen, a nakonec vinen. To je maglajs co? V tom se teď nevyznám ani já sám. Ale dopadlo to dobře. Na konci trochu limonáda, ale... Byla to první kniha s Kathryn Danceovou, kterou jsem „přečetl". Nebylo to špatné, dám ***. Ale spíše **1/2.

begonie226

Postavu vyšetřovatelky Kathryn Danceové mám v oblibě. Je to expertka na kinezickou analýzu, ale i žena, která má svoje vlastní problémy v osobním životě. Tentokrát se jí poněkud zkomplikuje dovolená, kterou chtěla věnovat své zálibě. Téma knihy bylo dobře propracované,napínavé až do poslední stránky, jen těch textů písní na mě bylo poněkud hodně.

rumund

Knihy Jefferyho Deavera mám celkem v oblibě, ale takhle mě zas tak úplně nechytla. Konec knihy už byl sice lepší, ale stejně víc jak 3hvězdy si ode mne nezaslouží. Na mne příliš mnoho jmen, které se mi v příběhu pletli. Možná, že jsem trošku zaspal začátel a pak mě kniha už nevtáhla úplně do děje.

Mirkatka
22.12.2021

Napínavá kniha plná zvratů. Občas jsem si od ní musela chvilku odpočinout, trochu řezničina.