Tvůj stín

Tvůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131858/bmid_kathryn-danceova-tvuj-stin-XKC-131858.jpg 4 513 112

Kathryn Danceová série

Někteří fanoušci jsou ochotni pro své idoly i vraždit… Pro Kayleigh Towneovou, krásnou a úspěšnou zpěvačku, to byla jen rutinní odpověď nadšenému fanouškovi. Pro Edwina Sharpa byl její mail nezpochybnitelným důkazem, že ho Kayleigh miluje. Ano, oni dva jsou spřízněné duše a na tom nic nezmění ani výhrůžné dopisy od jejích právníků, ani předběžná opatření soudu. Edwin o její lásce nepochybuje. A nepochybuje tudíž ani o tom, že svůj poslední hit nazvaný Tvůj stín napsala jen a jen pro něj. Kayleigh se připravuje na koncert ve svém domovském městě a má podivný pocit, že ji někdo sleduje. Co když je to zase ten podivín Edwin? Copak se ho nikdy nezbaví? Ten člověk o ní ví děsivě mnoho a stále podléhá své šílené představě o tom, že si jsou souzeni… Kayleigh to teď ale nemůže řešit, a tak požádá o pomoc svou přítelkyni Kathryn Danceovou. A pak jí kdosi v noci zavolá a do telefonu pustí začátek písničky Tvůj stín. Krátce poté je nalezena zohavená mrtvola člena kapely a způsob, jakým byl hrůzný čin vykonán, evokuje slova první sloky přehraného hitu. Kathryn Danceová velmi dobře ví, že psychopati se nikdy nespokojí s jednou vraždou – a samozřejmě stejně dobře ví, že Tvůj stín má mnohem více než jednu sloku…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

XO , 2012

edith79
25.09.2016 3 z 5

Takové celkem zdlouhavé, spoustou liomonády okolo polité čtení. Dost předvídatelné. Trošičku mi to připomínalo mnou v pubertě milované Stopy hrůzy. Na Deavera průměr, umí to určitě i lépe.

furunkl
21.09.2016 2 z 5

Série je čím dál tím horší. Snaha o zvraty působí kostrbatě, nuceně a neuvěřitelně a celé je to nudné.

Aymira
26.08.2016 4 z 5

Pro mě opět pomalejší úvod, ale pak se kniha rozjela a já musela číst dál a dál... Celou dobu jsem měla tušení, kdo by mohl být vrahem, no a když se moje podezření začalo naplňovat, chybělo do konce ještě asi 100 stran. To už bylo divné i mně :-) Samozřejmě jsem čekala spoustu zvratů, protože znám Deavera a nakonec z toho byl v podstatě zvrat o třistašedesát stupňů, takže návrat na začátek. Malinko mě zklamal samotný konec - připadal mi jako jeden veliký happyend a ty texty písní na konci, to snad ani nemohlo být myšleno vážně. Proto nemůžu dát plný počet.

Lenča89
05.07.2016 5 z 5

Výborná kniha

Anet1994
27.05.2016 3 z 5

Pro mě průměrná detektivka, celkem předvídatelná a v některých pasážích i zdlouhavá :-)

TeaPeter
03.05.2016 3 z 5

Tahle knížka mě moc nechytla, na Deavera byla až dost přímočará. Té holky mi bylo líto, všichni jí využívali, vlastní rodinu nevyjímaje. Obrovská dávka velkorysosti, kterou ukázala na konci byla obdivuhodná. Jen si říkám, jestli to spíše nebyl morální apel, jestli by něčeho takového byl opravdu někdo schopen. Bylo ale zajímavé si poslechnout skladby zmiňované v knize (tedy ty, co existují) - americká country má prostě šťávu.

noral
24.03.2016 4 z 5

Tentokrát už jsem si myslela, že vím, kdo je vrahem, ale Deaver mě zase dostal:) Mám ráda jeho knihy, protože nikdy nevím, kdo je skutečným vrahem.

kuruteku
04.03.2016 5 z 5

Jediné zklamání - hudba. Našel jsem si přidané nahrávky "jako Kayleigh", ale nějak zmlsán českým folkem a bluegrassem zjišťuji, že to není můj šálek kávy. Jinak jako vždy - před střelou ještě tři kličky navíc. Ale jak to dělá, že se nakonec trefí do branky?

KydlochMoris
21.02.2016 3 z 5

Kniha se čte skvěle, jako všechny. Super zápletky, ale přesto mi tam něco chybělo...

DominikV
25.10.2015 5 z 5

Po Spící panně a Křížích u cesty jsem se rozhodl dát Kathryn Danceové ještě jedu šanci (a Deaverovi po Příštích obětech, kde už jsem si naivně myslel, že mě začíná nudit). Nu a jak to dopadlo? Více než dobře. Nic nebylo překombinované, finální zápletka byla jednoduchá a úžasná a potěšila mě krátká přítomnost jedné postavy :-) S čistou hlavou a klidným srdcem můžu říct, že z mého pohledu se jedná o nejlepší autorův román od Sběratele kostí.

milamarus
02.10.2015 1 z 5

Tak jsem se těšila, ale nevzalo mě to....

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Úchvatný thriller s propracovaným dějem, postavami i pozadím děje, vše je přesně propojené, aby příběh dával celek, a finále rozhodně stojí za to. Knihu ocení všichni čtenáři, kteří mají rádi složitý děj, akci i detektivní zápletku.

HDosoudilová
17.07.2015 3 z 5

Celkem zajímavá kniha, poslední ze série s Kathryn Danceovou, na kterou jsem se těšila. Musím ale říct, že Deaver má lepší knihy, takže tuto hodnotím jako takový průměr. Občas mi děj připadal trochu přehnaný, ale četla se pěkně.

Dymond
04.03.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale někdy mi to připadalo zbytečně natahované..

rengers
26.01.2015 3 z 5

Knížka nemá tak dobrý spád jako v předchozích dvou dílech. Příběh se točí kolem stalkingu, aspoň jsem se dozvěděl, co je to za nemoc a co všechno může způsobit. Konec knížky se mi zdá moc překombinovaný, škoda.

Francoa
03.01.2015 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře, děj přímo letěl, každý den změna.Příběh měl spád a prostředí velice známé.A COUNTRY muziku rád poslouchám, je nejpříjemnější na poslech a většina textů má úroveň a můžu se s nimi ztotožnit.Přes velký počet stran, jsem knihu přečetl za pár dní, takže stále zajímavé.

Pavlusa007
17.12.2014 3 z 5

Dobře se četla, ale na Deavera takový průměr.

ptavichripkaa
27.11.2014 2 z 5

Tak mám dočteno a jsem zklamaná. Knížka se čte těžko, je tam moc omáčky a odbíhání od hlavního děje. A ten konec je vyloženě zoufalý a překombinovaný. V tom aby se prase vyznalo. Jediný světlý bod je vyšetřovatelka Danceová.

LittleMonste
22.11.2014 1 z 5

Knížku jsem měl v knihovně dobré dva roky a tak jsem to s ní zkusil...bohužel se ukázalo přesně to, co jsem si myslel a to, že detektivky nejsou nic pro mě. Trvalo mi příšerně dlouho než jsem knížku přečetl a to už o mém názoru něco vypovídá - nedokázal jsem se začíst, přečetl jsem kapitolu a neměl ani tucha o čem vlastně byla. Kathryn Danceová celý příběh drží nad vodou, ale i tak je to zoufale málo.
Hodnocení - 20%
Přečteno - 1x

asterixka
15.11.2014 3 z 5

Jako vždy u J. Deavera, všechno je jinak, než se zdá, jeden zvrat střídá druhý.... ale tato detektivka je už překombinovaná příliš. A country taky bohužel nemusím....Jinak agentka Danceová je velmi sympatická žena a její vyšetřovací metody jsou příjemnou změnou oproti L. Rhymovi, který zde spolu se Sachsovou dostávají také kousek prostoru a přispějí podstatnou měrou k vyšetření případu.