katushah katushah komentáře u knih

Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Bram Stoker

Tento komiks je výborný, líbí se mi temné depresivní malůvky, četla jsem ho na podzim a to se k té ponuré atmosféře úplně hodilo. Lepší než kniha to není, ale je to minimálně stejně dobré.

31.03.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Nefandím moc upírům, ale tahle kniha si mně i přesto získala. Je skvěle napsaná, rychle se čte, zažrala jsem se do ní a přečetla jí za pár dní. Ráda se k ní vracím. Vždycky mně zabaví. Super dílo!

31.03.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po prvním díle jsem asi čekala něco víc. Nebaví mně tento styl děje, kdy furt někdo někam chodí a něco hledá. Příjde mi, že se to tam opakuje neustále dokola. Žádný hlubší děj nebo smysl tam nebyl. Proto jen tři hvězdy.

31.03.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

První díl této trilogie mně nadchnul, ale další dva už byly utrpením. Děj se neustále opakuje dokola. Neustále někdo někoho hledá a někam běží. Musela jsem přeskakovat části, jak mně to vytáčelo. Finální bitva byla naprosto nelogická, dlouhá a nezáživná. Stejně, jako celý tento díl. Přečetla jsem si pořádně akorát konec, ten byl aspoň trochu zajímavý.

31.03.2017 3 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Nejsem zrovna fanynka Hercula Poirota, ale tato knížka je velice příjemná, svižná, čtivá, přečetla jsem jí za jedno odpoledne a moc se mi líbila. Je to taková oddechovka, nic extra, ale fajn.

31.03.2017 4 z 5

Nanebevzatí mistři Nanebevzatí mistři Doreen Virtue

Výborné karty, na kterých jsou známé osobnosti, které byly hodné, dobré a pomáhali lidem. U každého mistra je i popis, kdo daná osoba byla a co dělala, což je hezké a poučné. Akorát by tu mohli být trochu lepší obrázky. :)

Rady andělů na každý den Rady andělů na každý den Doreen Virtue

Úžasná kniha s plno skvělými radami. Vždycky jí náhodně otevřu a vždy najdu nějaké moudré uklidňující slova, která mi pomohou. Doporučuji všem! :)

Andělská astrologie Andělská astrologie Doreen Virtue

Moc hezká kniha o Archandělích, každé astrologické znamení tu má svého vlastního Archanděla. Možná by tam mohlo být více informací.

Kouzelní delfíni a mořské víly Kouzelní delfíni a mořské víly Doreen Virtue

Miluji vodu a vodní svět a tyto vykládací kartičky jsou nádherné! Jsou na nich rady a poselství pro každý den, hezky to pohladí na duši.

Andělská medicína Andělská medicína Doreen Virtue

Hezká kniha a pěkné čtení, akorát nevím, jestli vše, co paní spisovatelka zmiňuje, může být pravda. :)

Temný zvěrokruh Temný zvěrokruh Stella Hyde

Vynikající kniha, myslím, že by měla být základním kamenem pro všechny fanoušky astrologie a horoskopů. Jsou tu opravdu velmi upřímné až kousavé poznatky o každém znamení. A myslím, že tvrdší upřímnost je lepší než přislazená lež. :)

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Geniálně vymyšlený příběh. Takové detektivky miluji, ty co mají nečekaný konec a tahají vás za nos až do úplného konce. Vynikající!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Koupila jsem si tuto knížku náhodou, díky slevě a neuvěřitelně jsem se do ní zamilovala. Přečetla jsem jí během jednoho týdne a každý den jsem musela aspoň chvíli číst, byla jsem na tom úplně závislá. Knížka se strašně dobře čte, je to rychlé, svižné, napínavé. Pořád vám vrtá hlavou, kdo to mohl být. Já si valnou část myslela, že vražedkyně je sama dívka ve vlaku, ale pak to dopadlo úplně jinak. Líbí se mi taky několik úhlů pohledu od několika postav a vyprávění příběhů v různých časových pásmech. Opravdu povedené dílko.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Dobrá kniha, určitě za přečtení stojí, ale znovu se k ní asi nevrátím, není to úplně můj žánr.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

První polovina knihy je dokonalá. Spousta vtipů a srandy na úkor rozpadu Třetí Říše a poznávání nového moderního německa. Druhá půlka už je slabší, tam už mně to tak nebavilo, ale pořád je to fajn kniha na pobavení a odpočinek.

25.03.2017 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kdyby tuto knihu nedávali nacisti všem německým občanům, tak by to byl propadák a nikdo by asi o ní ani nezavadil. Nudné, zdlouhavé úvahy a názory. nic moc zajímavého. Určitě je dobrý si to v dnešní době přečíst, abychom znali svou historii, jinak tam nic zajímavého nenajdete.

25.03.2017 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprosto dokonalá sbírka. Už jako dítě jsem jí milovala a učila se básně nazpaměť. Díky lehko zapamatovatelným a melodickým slokám jsem za chvíli uměla půlku kytice z paměti. A dodnes jí mám ráda. Nejlepší české dílo!

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Taky mám seriál ráda, ale tohle byla nuda o ničem. Ještě, že jsem to koupila za pár kaček a tak mně to tolik nemrzí. :)

24.03.2017 1 z 5

První dva díly jsou spíše pro děti, tady už to začíná mít dospělejší děj. Navíc se mi moc líbí nápad vracení se v čase. Mám doma dokonce kopii toho zlatého obraceče času z filmu. Bohužel čas vrátit neumí, ale vypadá identicky. Tento díl je prostě srdcovka, jeden z nejlepších z HP.

24.03.2017 5 z 5

Samozřejmě už to nemá takové grády jako My, děti ze stanice Zoo, ale stále to má, co nabídnout. Mně se líbí, co všechno mohla paní spisovatelka prožít díky jedné vydané knize. Na jedné straně život celebrity, ale i život vyhnankyně a narkomanky. Velice zajímavý příběh a skvěle napsaná kniha.