katushah katushah komentáře u knih

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Chrlič by mohl mít svojí vlastní knížku. :D

04.04.2017 3 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Páni to je dílů. Já vlastním 4, který byly k dostání v levných knihách a bohatě to stačí. Knížky jsou hezké, ale děj se často opakuje a není to zas taková bomba, že bych musela dokupovat ostatní díly. Každopádně na takové to odpočinkové čtení je to super. Hezky a rychle se to čte.

04.04.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Je to geniálně vymyšlené a mistrovsky napsané. Ráda se k ní vracím.

04.04.2017 5 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Téma dobré, ale styl psaní je trochu ubíjející. Spoustu nepřeložené francouzštiny, občas nějaká němčina a často se opakující děj. Mohlo by to být trochu lépe zpracované.

04.04.2017 4 z 5

My z koncentráků žalujem . . . My z koncentráků žalujem . . . Honza Křemen

Neskutečně silná knížka. Styl psaní i obsah těch příběhů je opravdu srdcervoucí. Asi zatím nejlepší knížka na toto téma.

04.04.2017 5 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Já nejsem fanynka scifi ani Doctora, ale dostala jsem tuto knížku darem, tak jsem se jí rozhodla prubnout. Dobře se čte, místy je vtipná a zajímavá. Ale přijde mi, že je v ní hrozně moc ,,nadpřirozených" věcí a jevů. I když je to scifi, kde je to povoleno, tak mi tato kombinace přišla už trochu moc.

04.04.2017 3 z 5

Splav a jiné básně Splav a jiné básně Fráňa Šrámek

Tento autor mi přijde nedoceněný. Mám ráda všechna jeho díla. Píše o lidech, lásce, válce, světu, o všech soudobých tématech. Vynikající básnické sbírky.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Velmi hezká oddechová literatura. Příběhy lidí se velmi podobají i naší době. Lidé se evidentně nemění. :)

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Kniha je spíš pro studenty psychologie než pro lajky. První teoretická část je opravdu maximálně nezáživná a těžko srozumitelná. Druhá část s těmi medajlonky už je lepší, ale zas tam moc informací není. Asi bych rozšířila medajlonky vrahů a zkrátila teorii a tabulky, které jsou stejně na prd.

03.04.2017 3 z 5

Ženy nacistů - matčiny dcery Ženy nacistů - matčiny dcery Max Melbo (p)

Knížka z levných knih o významných ženách Třetí Říše. Kniha je dobrá, hodně informací mi však připadá založených na dohadech. Není tu moc výpovědí daných žen, spíš jen výpovědi lidí kolem a to se nemůže brát jako berná mince, není to důvěryhodný zdroj.

Atentáty na Hitlera Atentáty na Hitlera Roger Moorhouse

Hezká levná knížka z levných knih, která pojednává o všech známých i méně známých atentátech na Hitlera.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Hezká knížka, ale taky z ní nejsem kdovíjak unešená. Děj je příliš dlouhý. Stingovo vyprávění o jeho životě bych zkrátila o 90%. Než se čtenář dostane k tomu podstatnému, tak už je otráven zdlouhavou a nezáživnou omáčkou. Líbila se mi z postav jen Sophie a její vyprávění. Zbytek by tam nemusel být, :)

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Hezká čtivá novela. Vřele doporučuji!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedno z nejlepších děl vůbec. Nejradši jí mám podání Cimrmana ve hře Záskok. :-)

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Ruskou literaturu mám ráda a Démon opět nezklamal. Vynikající dílo.

Proměna Proměna Franz Kafka

Podle mně je Kafka přeceňovaný autor. Nelíbí se mi styl jeho psaní a ten děj je taky značně omezený. Takovou blbost bych vůbec neřadila k povinné četbě.

03.04.2017 2 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Dvě nejlepší české básně v jedné knížce. To je bomba!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Ze začátku to vypadá jak milostná romance a pak je z toho horror. Celkem působivé dílo.

Babička Babička Božena Němcová

Normálně přečtu knížku během pár dní, ale tuhle jsem četla snad půl roku. Strašně těžce se čte, je tam noho ,,omáčky" kolem. Navíc k vesničanům a jejich životu nemám moc blízko. Je to hezká ukázka tamnějšího života. ale určitě to není nejlepší české dílo. Jsou lepší díla.

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Zajímavý děj, občas se to trochu táhne, jinak je to super.

31.03.2017 4 z 5