Asylum

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3.4721

Asylum 1.

Horory, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Assylum, 2013

Kniha Asylum

Nicolka77

Super knížka, místami mi šel až mráz po zádech, jak jsem se bála (taky nápad číst to v noci v autobuse a nebo v posteli) :D.. Ale zase musím říct že kolikrát mi trvalo než jsem věci v knize pochopila správně, občas se mi tam motala ta minulost a současnost(občas jsem fakt nechápala Dana)..samozrejme jsem věděla že to jsou třeba zle sny nebo vzpomínky, ale myslela jsem si že se do postavy opravdu mění. Jinak 1* si ještě nechávám jako rezervu kdyby další díly byly třeba lepší. :)

RomanDušek
06. záříodpad!

Anotace vypadala slibně, ovšem příběh jako takový mne vůbec nezaujal.
Hodnocení, které jsem zvolil, dávám jen v mimořádných případech. Tady jsem nemohl jinak.
Přišlo mi, že postavy v knize ani neví, co vlastně chtějí...

KLHannah

Youngadult literaturu mám ráda, ale tato kniha mi nesedla svou předvídatelností. Nedočetla jsem.

MíšaS.

Knize chybí jakákoli atmosféra. Příběh je velmi jednoduchý a tuctový. Konec byl hodně "divoký" a divný.
Kdybych neměla půjčené i ostatní díly, ani bych po pokračování nevzdechla ( kdo normální by se tam chtěl vracet?) .

Lukeronka

Kniha mě dlouho lákala svou anotací a obálkou, ale trochu mě nakonec zklamala. Dobře se to četlo, bylo to jiné (v dobrém slova smyslu), člověku při představě toho, co se tam dělo, mrazilo. Chybělo mi ale nějaké grand finale.

Hell_Rihova

Musím říct, že tahle kniha se mi hodně líbila. Přesně takový styl knih mám ráda, kde ne napětí, tajemno a záhadné až mrazivé prostředí. Tušila jsem, kdo by za tím mohl být, ale kniha byla napsaná tak, že jsem byla často na pochybách.

Dagmar17

První prázdninová knížka a vůbec to nebylo špatné. Mám tedy pocit, že tak úplně nejsem věkově cílová skupina, náctiletí si ji určitě užijí více, ale i tak mě to moc bavilo. Hodně mi to provedením připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové. Vzhledem k příslibu pokračování příběhu v závěru této knihy se jdu hned vrhnout na druhý díl. Kdo hledá dobré odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a v netypickém provedení, směle do toho :o)

jprst

Knihy neodkládám nedočtené, což mi u této dalo hodně přemáhání. Přihlouplý příběh, nezáživně napsaný, nepřirozené dialogy a a závěr vyloženě nezvládnutý, se slohovou úrovní by si obdobně poradil průměrný žák posledního ročníku základní školy. Pochvalu si zaslouží grafické zpracování a poutavá obálka, to ale kvalitu příběhu zachránit nemůže.