Asylum

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/big_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3.4762

Asylum 1.

Horory, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Assylum, 2013

Kniha Asylum

kazatell

Oddechové čtení, které neskrývá mnoho překvapivých momentů. Podstatné věci se dají odvodit brzo, ale i tak jsem se na každé další odhalení těšil.

iv.ča

Dobře se četla, ale po nějaké době mě příběh začal unavovat, stále se opakující věci, které ani pořádně nedávali smysl. Chtělo to víc.

saryk93

Kniha je psaná jednodušším stylem, vzhledem k tomu, že se jedná o literaturu pro mládež, je to pochopitelné. Čte se tedy velmi rychle, děj obsahuje mírně nadpřirozené prvky a vzhledem k tomu, že mi nevadí otevřené konce, jsem byla spokojená i s tím, jak kniha dopadla a těším se na další díl. Určitě to není žánr, který bych chtěla číst každý den, ale určitě je to příjemná změna :) oceňuji dobové, mírně děsivé fotografie, které autor sám našel a které knihu zajímavým způsobem doplňují. Taktéž stojí za zmínku krásný přebal knihy, který dokonce po nasvícení svítí ve tmě, což je pro mě naprostá novinka a kniha se pro mě (nejen) tím stala jedinečnou :)

Akisi

Upřímně to není žádný literární skvost co se týče psaní, které je spíše přímočaré, nemá žádný zajímavý styl a slouží opravdu pouze k vyložení toho, co se v knize děje, než že by se snažilo přednést příběh zajímavým a poutavým způsobem. Možná i proto jsem z knihy měla pocit, že je mířena na mnohem mladší publikum než jsem já, tak 15 let, přestože se jedná o knihu s hororovým příběhem.

Kniha je jednoduchá na přečtení, jsou v ní obrázky k vytvoření atmosféry, kterou ze stylu psaní nepochytíte, a je dost krátká. Myšlenka zápletky je zajímavá, pro mě osobně bylo však "překvapivé odhalení" ke konci knihy velmi očekávané a vlastně mě na knize nic nepřekvapilo a nevyděsilo.

Biba_with_Book

Mam z toho rozporuplne pocity :) na jednu stranu vyborne tema, protoze me fascinuje vsechno co se tyka psychiatrie. Na druhou stranu mi to prislo psane jako takovy roman pro mladez.
Urcite si ale prectu dalsi dily, docela me zajima jak to dopadne.

Verunka289

Pro knížky s tématikou psychiatrické léčebny mám slabost, takže já jsem si rozhodně přišla na své.

martinkaLLL

To je pro děti a mládež? Tak to jsem dobrý posera. Já to nemohla číst za tmy a sama. Hlavním hrdinou je student, ale některé ty hororové části co jsou doprovázeny fotkami, mně daly dost zabrat. Bála jsem se, ale musela jsem pořád číst dál. Dlouho jsem takto rychle knihu nepřečetla. Vrátilo mě to trošku do mládí, kdy jsem četla Stopy hrůzy.

dominika8192

Celkem to ušlo. Sem tam to bylo i takové hutné a nepříjemné čtení, ale vyděšená jsem tedy nebyla ani jednou. Horor to určitě nebyl, spíš takové mysteriózní YA. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, zda autorka chtěla napsat seriózní "thriller", nebo knihu pro mládež.
Dávám 3 hvězdy ze 6, a to z jednoho zásadního důvodu - je to strašně rychle zapomenutelné. Už pár hodin po dokončení četby jsem skoro nevěděla, co se tam vlastně řešilo.