Asylum

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203874/asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3.4650
Série:

Asylum (1.)

Žánr:
Horory, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
Orig. název:

Assylum (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (205)

Kniha Asylum

Přidat komentář
Bibisp
27. května

Dávám jednu hvězdičku za hezké ilustrace, bohužel další dva díly jsem taky četla a teda horší knihy jsem snad nečetla.

WowKokinko
24. dubna

Slušně děsivá kniha pro mládež, která se líbila i mně. Myslím, že jsou tam dobře zvolené fotografie, které pomáhají vytvořit strašidelnější atmosféru.

simecef
22. dubna

Poměrně povedený "adult-horor", který zkušeného kingistu asi nepřekvapí (je tam jedno klišé za druhým), ale teenage čtenáře zákonitě přikove strachy k pohovce.

kinee
16. dubna

Kdyz se podivate na fotky z knihy Asylum-Madeleine Rouxova,tak vas zamrazi. Autenticke fotky lidi v blazinci a ruznych lecicich metod. Ale ta kniha odpovida doporuceni od 16 let. Neni to nic hrozneho,cte se pekne a je napinava. Tech 300 stranek je roztahanych,takze za tri dny mate precteno.

Rihatama
16. dubna

Čekali jste Kinga? Chyba. Americká bloggerka si vypůjčila docela obehrané téma strašidelného blázince. Vymývání mozku, ilegální experimenty, klystýry, šoky... to člověka napadne jako první. Rouxová nicméně napsala pěkný strašidelný příběh a la béčkové horory. A zhostila se své práce se ctí. Děsit jsem se neděsila, napjatá, jak to bude dál a dál a kdo za tím vším stojí, ale určitě ano. Vůbec to její psaní není pitomé. Takové pohodové čtení na dovolenou.

evilunicorn
29. března

Vědom si poměrně nízkého hodnocení zde a vzhledem k tomu,že šlo o YA, nepřistupoval jsem ke knize s větším očekáváním.Jak se ukázalo, udělal jsem jedině dobře.Děj není ani trochu děsivý (to už snad Medvídek Pú mě děsí se svojí bezstarostností víc).Polovina knihy se zaobírá jakýmsi milostným vzplanutím mezi dvěma hrdiny a řešením vztahů mezi přáteli.Postavy se chovají nelogicky,a co mě na knize vysloveně vadilo,bylo takové vyslovené přeskakování.SPOILER!! Když jste podezřelí z vraždy a vyslýchají vás 3 hodiny,tak to nepřejete jednou větou,ne!? A co se týká vizuálního stylu knihy.Fotografie k příběhu obecně fungují,to je jasná věc,ale co ten zelený otravný filtr,jak z Instagramu??To vážně bylo do očí.Těžký podprůměr.

Vikos
20. března

Skvělá knížka, líbily se mi obrázky i strašidelné části :)

anibeni
21. února

Tak tohle se mi četlo těžce... příběh byl svým způsobem super, ale samotné prostředí příběhu doplněné tou spoustou fotek bylo na mě asi trochu moc.. Nicméně jsem ale vydržela a byla zvědavá, jak to vlastně všechno dopadne..