Asylum

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/big_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3.4793

Asylum 1.

Horory, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Assylum, 2013

Kniha Asylum

Nelishka
06.04.2022

Líbílo se mi na knížce to, jak jednoduché čtení to bylo...příběh je poutavý a dobrý.

TerezaMondeková
01.04.2022

Knihu jsem dlouho odkládala a teď jsem kvůli tomu na sebe naštvaná. Já teda musím říct, že kniha se mi strašně líbila! Je sice pravda, že mi kniha dost připomínala film Azyl, ale neberu to nějak negativně.
Kniha mě chytla hned na začátku a já jsem nemohla přestat číst. Celou dobu jsem byla napjatá, co bude, co se stane, jak to dopadne. V knize byla spousta překvapení a tajemství. Líbilo se mi i to, jak to mezi Danem a Abby jiskřilo. Jsem zvědavá, jak se to mezi nimi vyvine. I Jordan mi přirostl k srdci. Konec knihy... kdo to byl pro mě nebylo takové překvapení. Na chviličku mě to napadlo. Navíc se mi líbilo to pomalé odkrývání minulosti, co se v té budově dělo. A fotky, které byly v knize... bylo to takové zajímavé zpestření, i když... trochu z nich šla hrůza. Těším se na další díl.

Gimli
28.03.2022

Povrchní plagiát a kompilát lepších knih či filmů na stejné téma. Rozhodně teenager udělá líp, když si přečte třeba něco od Stephena Kinga. A chce-li skutečné napětí s mládeží v hlavních rolích, Foglarova Stínadelská trilogie poslouží mnohem lépe. Ale musím uznat, že to odsýpalo.

Krchnaida
26.01.2022

Knihu jsem dostala a dost se mi líbila! Letos určitě přelouskám i další díly.

Zmitko.m
06.01.2022

Četla se dobře. nejdřív jsem podezříval někoho jiného, ale na pachatele jsem přišel taky. Příběh byl celkem napínavý, ale mnohem větší hrůzu této knize dávají ilustrační fotografie.

kazatell
26.08.2021

Oddechové čtení, které neskrývá mnoho překvapivých momentů. Podstatné věci se dají odvodit brzo, ale i tak jsem se na každé další odhalení těšil.

iv.ča
24.08.2021

Dobře se četla, ale po nějaké době mě příběh začal unavovat, stále se opakující věci, které ani pořádně nedávali smysl. Chtělo to víc.

saryk93
16.08.2021

Kniha je psaná jednodušším stylem, vzhledem k tomu, že se jedná o literaturu pro mládež, je to pochopitelné. Čte se tedy velmi rychle, děj obsahuje mírně nadpřirozené prvky a vzhledem k tomu, že mi nevadí otevřené konce, jsem byla spokojená i s tím, jak kniha dopadla a těším se na další díl. Určitě to není žánr, který bych chtěla číst každý den, ale určitě je to příjemná změna :) oceňuji dobové, mírně děsivé fotografie, které autor sám našel a které knihu zajímavým způsobem doplňují. Taktéž stojí za zmínku krásný přebal knihy, který dokonce po nasvícení svítí ve tmě, což je pro mě naprostá novinka a kniha se pro mě (nejen) tím stala jedinečnou :)