Puls

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá? Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/893/puls-893.jpg 3.8924
Literatura světová, Horory
Vydáno, Beta-Dobrovský

Cell, 2006

Kniha Puls

mrsterezz

Nemůžu než souhlasit s většinou konentářů. Slabá kingovka. Knihu jsem dočetla spíše proto, že nerada nechávám knihy rozečtené. Těšila jsem na parádní postapo od Kinga, ale dostala jsem průměrný roztahaný, ne tak zajímavý příběh. Ale abych nebyla jen kritická. Kniha je promyšlená od začátku do konce, žádné scifi scénáře, ale uvěřitelný příběh. To mě na tom bavilo. Nelituji, že jsem přečetla, ale znovu se k tomu určitě nevrátím.

Ivan Kučera

Strašne slabá kingovka. King (najmä v poviedkach, ale nielen) často bravúrne dokázal do podoby príbehu rozviesť úplne absurdnú myšlienku resp. zápletku, ale nápad o lietajúcich zombies súvisiacich s mobilným signálom je pritiahnutý za vlasy už i na jeho pomery. Vôbec to nepôsobí dojmom, že to písal ten človek, ktorý to písal. Divné vykreslenie divného sveta (možno umelecký zámer, ktovie, každopádne na mňa to nefungovalo), mdlé postavy, scény bez napätia a šťavy. Karma asi existuje, nakoľko film s Johnom Cusackom a Samuelom L. Jacksonom (ktorí sa v minulosti stretli už v kingovke 1408) z roku 2016 dopadol rovnako blbo.

grizlinka

(+ SPOILER) Cela kniha me bavila.I kdyz některé pasáže mi občas připadaly roztahane,tak kratke kapitoly me stale udrzovaly ve čtení. Zklamal mě však konec,ani ne co se týká jeho syna a cele situace ale spise zbytku skupiny,ktera se rozdelila a pribeh ostatnich nebyl nijak .....ukončen...

dominika8192

(+ SPOILER) Je to příjemné čtení, ale těch nadpozemských kvalit Kinga prostě nedosahuje. Mělo to výborný potenciál, dobře vystavěné postavy, ale... není to ani katastrofická novela, ani horor. Je to jen taková rádoby akční záležitost, kde se partička "přeživších" pokouší přežít ve světě, kde je tři čtvrtě lidstva vygumováno telefonním signálem. Ale o přežití vlastně ani tak nejde, protože všude je dost zásob, je kde spát, a určitě by bylo i kde se vykoupat, aby hlavní hrdinové nesmrděli na dálku. Konec už mě spíš nudil a dost by mě uspokojilo, kdyby se Clay nakonec vrátil ke svým přátelům (rozuměj skoro rodině), protože to byli oni, kdo mu pomáhali, a on jim. Jedna ze slabších Kingovek.

MončaMD

Je to úžasná kniha, moc mě to bavilo. Pár nečekaných zvratů, a jeden který byl pro mě největší. Sice konec už jsem tak nějak překousávala, ale i tak úžasné. Hodně akce, ale taky pasáže kde se nedělo nic.

n.ezn.amy
18.12.2020

Když se přes mobilní telefony začne šířit Puls, tak se díky tomu lidstvo přiblíží zkáze. Pár přeživších se vydává na cestu za nadějí. Kniha na počátku nabere strhující tempo, které bohužel ovšem upadne a vše se točí pouze kolem putování hlavního hrdiny a jeho přátel. Ale i přesto se mi kniha líbila, protože mám rád postapokaliptické knihy a jen doufám, že se King v téhle své fikci nepřiblíží realitě jako se mu to celkem podařilo se Svědectvím.

RavuX
26.10.2020

Puls je jedna z kratsich mene znamych Kingovych knih, podobne jako napriklad Z buicku 8. Nabizi tak ctenarum prilezitost zkusit neco jineho, nez tisicistrankove eposy typu To nebo Svedectvi, nebo klasicke hororove kousky, zname i nejsirsi verejnosti (a nekdy pohrichu jen diky jejich filmove verzi). Uvodni desetina je rychla, brutalni a prvni vyhrezla streva se objevi driv, nez byste rekli "svec". Asi jako kdyby se King rozhodl opisovat od Kulhanka. V teto fazi jsem se tesil na klasickou zombie-apokalypsu tak, jak je zname a mame radi. Bohuzel prilis brzy kniha preradi na neutral a zacne rozvijet temata, ktera celkovy zazitek znacne pozmeni a dle meho bohuzel k horsimu. Telepatie, evoluce, lidstvi... a napeti je pryc. Nejvejsi problem knihy je, ze prostrednich cca 80 % (cirka od momemtu, kdy se ze zombiku stale telepaticka entita, ktera uz hlavni hrdiny NECHCE zabit) se vytrati veskere napeti a strach o zivot hlavnich postav. Kniha tak hlemyzdim tempem speje k zaveru, ktery znaveny ctenar uvita jako milostivou kulku do cela, nebot konecne prinasi konec. Bohuzel zaver knihy celkovy dojem nenapravil. Je totiz prekvapive nelogicky v kontextu temer vsemocnych telepatickych bytosti, schopnych ovladat vuli ostatnich. Pripada mi to, jako by se King, ktery casto pise stylem zahradnik, nikoliv architekt, dostal vlastni fantazii do uzkych a na konci uz sam nevedel, jak z toho ven. Konec je proste divnej, stejne jako cela knizka.

Lo3ce
19.09.2020

Takový Den trifidů po kingovsku. Mě to bavilo, ostatně jako všechny knížky pana Krále :)