Puls

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se s... celý text

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá?
Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/893/puls-893.jpg 3.8668
Originální název:

Cell (2006)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (70)

Přidat komentář
Gordonlord
27. března

...Takový "Zombie horor", ve kterém nejsou zombíky oživlé mrtvoly, ale pouze živí lidé. Zajímavá myšlenka, zajímavý příběh i postavy. King umí dobře a originálně zpracovat i takovýhle post-apo nápad. Není to nic, z čeho bych skákal do stropu, nevyrovná se to Kingovým mistrovkým dílům, ale zase je to stokrát lepší, než spousta jeho propadáků :-) Hlavně mě potěšil svižný děj, srdcervoucí zvraty a dokonce mi nevadil ani vcelku předvídatelný konec, protože byl prostě dobře a poutavě napsaný.

katushah
24. března

První Kingova kniha a zůstane mi v mysli asi navěky. Tato kniha má super děj a příběh, baví mně taková ta nejistota, že nikdo nic neví a tak se seberou a někam jdou s nadějí, že budou moudřejší a přitom prdlačka. Navíc má otevřený a trochu nejasný konec, proto často přemýšlím, jak to mohlo dopadnout. Vynikající kniha!

Skripi
14. března

Kingovi asi neprídem na chuť. Jeho knihy mi prídu ako scenáre pre filmy a často aj sú. Na Cronina sa napríklad nechytá ani týmto námetom... :(

Metroušek
09. února

Stručnější a pro mne daleko lepší zpracování nápadu ze Svědectví. Prostě výborné, moderní (napadá mne, že se King opravdu bál, že mu toto téma někdo sebere, a tak psal nezvykle stručně), svižné a úderné postapo. Pokud nemáte sílu číst dobré, ale rozvláčné Svědectví, toto je pro vás dobrá náhrada. Zfilmování obou románů se bohužel nepovedlo, jak je u adaptací Kingových románů až na výjimky zvykem.

renefer
07.11.2016

Líbilo se mi to, typický King. Psychedelické obrazy omezeny na minimum, jen by se lidé nemuseli chovat jak stádo ovcí. Ale i tak to dobře dopadlo.

SedllY
26.09.2016

Nápad super, ale podle mě z toho měl Mistr udělat buď krátkou povídku a nebo román ve stylu Svědectví, kde by se mohl pořádně rozepsat a čtenáře pořádně vtáhnout do postapo světa.. :) Začátek i konec byl strhující a skvělý, ale těch cca 200 stránek mezi tím mi přišel na Kinga slabý odvar.. Za mě druhá nejhorší Kingovka hned po Holčičce, která měla ráda Toma Gordona.

7thDevil
03.07.2016

Jak už tu několikrát padlo, souhlasím, že nápad dobrý. Ale pojetí se mi bohužel nelíbilo. Telepatie mezi "telefoňáky" byla jediná věc, co mi přišla, že do příběhu patří. Přirovnávání k počítačům pokulhávalo a trochu zklamání z nevýrazného záporáka. Za co dávám palec nahoru, jsou postavy, ty jsem si všechny zamilovala. Za to se zasloužil začátek knihy, který byl nejlepší. Chvílemi mě potom otravovala dětská teniska, která byla připomenuta při každé možné příležitosti. No a ten konec... zpočátku jsem byla zklamaná, ale pak jsem si uvědomila, že jakýkoliv jiný konec by byl ještě horší.
Co si z knihy odnesu je citát pana ředitele: "Mysl umí počítat, ale duch touží, a srdce ví svoje."

marek6463
23.03.2016

Jedna z lepších knih Stephena Kinga.

Jarvis
27.01.2016

Nevěřím že tohle psal doopravdy King.....

Romanka89
22.01.2016

Do této knihy jsem se nezačetla a nezačetla, ale přelouskala jsem jí. Nápad dobrý, ale nějak mě zpracování neoslovilo. Jinak mám Kinga ráda, ale tohle je zatím jediné dílo, které mě opravdu nebavilo.

danny_21
30.12.2015

Puls u mě bodoval hlavně začátkem, který mi námětem připomněl mé oblíbené Svědectví, leč postupem děje už nebyl tak čtivý jako jiné novely a především mě dost zaráželo časté používání pomocných berliček v podobě hodících se náhod, takže nakonec objektivně 65 %

Leusee
24.11.2015

Nebylo to špatné, jen ta zápletka - lidi měnící se skoro v zombie pomocí telefonu?? Já raději prostě jen zombie. Každopádně se to četlo dobře, postavy zajímavé a oblíbila jsem si je.
Ale ten konec...Takový konec dokáže naštvat. Člověk je napjatý, fandí hrdinovy, aby se mu podařilo získat syna zpět a najít své přátelé a pak zjistí, že na další stránce už příběh nepokračuje. To dokáže rozhodit můj den.

Pixx-73
23.11.2015

Kinga mám hodně rád, ale Puls mě docela zklamal. Některé pasáže hodně čtivé, některými se musí člověk prokousávat. A celé mi to přišlo takové nějaké šroubované a umělé.

Taťka Hraboš
09.11.2015

Určitě nepatří k nejlepšímu, co King napsal, ale hloupá tahle knížka taky není, jak by se mohlo zdát podle některých zdejších komentářů. Základní myšlenka, na které knížka stojí - mozek jako počítač s možností vymazání harddisku a samovolnou reinstalací softwaru napadeného virem (červem) - mně rozhodně připadá zajímavá. A realizace té myšlenky - to je prostě řemeslo, které King umí - i když se mi zdálo, že si tentokrát s postavami nedal tolik práce jako jindy. Četlo se to ovšem samo, posledních 100 stran u mne dostalo přednost před jakoukoli jinou činností.

DominaCZ
03.11.2015

Blé....zdivočení světa prostřednictvím mobilu? Všude se potácející orvaný lidi ukousávající si palice, zlouhavý kydy schovanejch?! No fuj tedy. Slabý.

ujunka
27.10.2015

Přečteno.
Kniha se četla velmi dobře. King se do toho obul hned od samého začátku. Samozřejmě ani v této knize nechyběly silné citové momenty, kdy si člověk řekne "Ale né :-( " což bývá u Kinga zvykem.
Z autorových knih je to dílo průměrně, ve srovnání s průměrem jiných autorů je ale pořád o kousek lepší. A tak za mě 4 hvězdy.

zylla
21.10.2015

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale jak už tu někdo napsal byla pouze průměrná. Nejvíce mě zklamal konec, jelikož to na můj vkus žádný konec není, prostě tohle "střih a domysli si sám" nemám ráda.

romankrasa
03.10.2015

Hodnotím jako průměrnější Kingovku. Nijak zvlášť si mne nezískala. Myšlenka je zajímavá, ale pojetí nijak osobité

Lenka.Vílka
15.07.2015

Nic mic, ale dala jsem si předsevzetí načíst Kingovu tvorbu (tahle kniha mě neodradí)...snad to příště bude lepší...

Danushka
24.06.2015

!Upozornění - tento komentář obsahuje SPOILERY!
Objektivně bych to viděla na 3 *. Z Kingova osobitého stylu začínám mít spíš pocit "psaní na jedno brdo". Navíc naprosto skvělý námět mi přišel úplně pohřbený, z knihy bych nejradši vystřihla úplný závěr (ach Steve, proč? Proč takovej zoufalej otevřenej happy end, do očí bijících, neuvěřitelných náhod? (tady narážím na Clayova syna, ne ten šílený útok/útěk, i když i ten byl trochu na pováženou..)), a naopak bych byla zvědavá na závěrečnou kapitolu o celkové světové situaci (a nebo možná vůbec žádný závěr, ať člověk nechá pracovat svou představivost). V myšlenkách i dialozích hlavních postav bylo jen letmo nadhozeno několik zajímavých myšlenek (a některé zajímavé myšlenky nebyly ani nadhozeny), které bohužel vůbec nedostaly prostor k rozvedení (co vlastně za "program" se do lidí "nahrál"? Odkud? A nebylo by nové lidstvo ve skutečnosti lepší? Ve chvíli, kdy člověk zjistil, že se "telefoňáci" skutečně vyvíjí a nejsou jen agresivní nemyslící "zombie", se přece dalo více uvažovat o celém smyslu, a kdo ví, třeba i o společné symbióze? atd. atd.).
Proč tedy nakonec čtyři hvězdičky? Protože se to prostě výborně četlo! Příběh mě do sebe vtáhl během první vteřiny a nedalo se od něj odtrhnout. Fandila jsem hlavním postavám, prožívala jejich cestu a starosti, (měla jsem mnohem větší pochopení pro Tomův stesk po kocourovi než Clay, který evidentně nevnímal domácí mazlíčky jako členy rodiny), působili na mě se svými názory, přesvědčeními a chybami opravdově.

Terva
19.04.2015

Tuhle knihu jsem četl již čtyřikrát a pokaždé mě překvapuje svou Kingovskou jednoduchostí
Malá ochutnávka:
Civilizace uklouzla na louži krve a upadla do druhého období temna,
což nikoho nepřekvapilo, ale stalo se to rychlostí, kterou nepředvídali
ani ti nejpesimističtější futurologové. Jako by to všechno bylo na spadnutí.
1. října Bůh dlel na nebesích, burza hlásila 10.140 a většina letadel letěla na čas
(kromě těch v Chicagu, jak jinak). Za čtrnáct dní nebesa patřila znovu ptákům
a burza byla vzpomínkou. Do svátku Všech svatých páchlo každé větší město
od New Yorku po Moskvu jako žumpa a svět, jak ho známe, se stal minulostí.

Vlčice.N
04.04.2015

Nebyla to špatná kniha, četla se skoro sama a vlastně jsem ji zvládla přečíst za odpoledne. King mě svými nápady nikdy nepřestane překvapovat. Na druhou stranu jsem však od něj četla lepší knížky, nápaditější a více strhuící. Takže pro mě jen průměr, který však nezklame.

exitus
25.03.2015

Slavnostně přísahám, že už se nebudu při výběru knih řídit ničím než svým pocitem. Chtělo se mi tuhle knihu číst, ale hodnocení (všude, ne pouze zde) bylo dost průměrné. Nevím skutečně proč. Mě kniha chytla od prvních stránek, nástup je zde dost brutální, žádné chození kolem horké kaše. Měla všechno, co u knih Stephena Kinga potřebuji, zajímavý námět, sympatické postavy, napětí, a je mi líto, že už jsem ji přečetla. Mezi moji King topku ji asi nezařadím, ale v závěsu je.

Darami87
22.01.2015

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

Darami87
22.01.2015

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

Richie1
18.01.2015

Puls začal docela svižně, akčním stylem postkatastrofických románů. Později autor poněkud zvolnil tempo a román ztratil spád. Nedá se říci, že bych byl zklamán, ale myslím, že nápad měl větší potenciál a King ho moc nevyužil. Kniha se četla docela dobře, ale řadím ji jen k průměru postkatastrofických či hororových (zombie) románů.

heavy66
20.11.2014

Zombie horor, který se od začátku řítí rychlostí závodního auta. Později sice zpomalí, ale na kráse (či spíše hnusu) mu to neubere. Prostě neberte mobil, volá-li skryté číslo!

Janie1989
03.11.2014

další super dílo od Kinga. Nikdy nezklame. Příběh od začátku napínavý a zajímavý. mohu doporučit.

IvcaSammet
25.08.2014

Naprosto geniální dílo! Od první stránky jsem knížku hltala až po tu poslední. Opravdu jsem si přečetla jedním dechem. Pro mě asi jedno z nejlepších děl Stephena Kinga.

Fairiella
19.06.2014

Teda, moc mě to mrzí, ale tuhle knihu jsem ani nedočetla. Zas takovej béčkovej horor, nechtělo se mi do toho - nakonec jsem ji úplně odložila, bohužel.