katushah katushah komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutně dokonalá knížka. Film je taky super, ale Smrtka je v knižní podobě mnohem vtipnější i smutnější, prostě hořkosladká, jako je život sám. Navíc tam autor tak brilantně vylíčil nacistické Německo očima dětí, což jsem nikde jinde nečetla. Naprosto originální mistrovské dílo, určitě si jí přečtu znovu.

10.06.2019 5 z 5

Kleopatra Kleopatra Henry Rider Haggard

Dávám 2 hvězdy za originalitu a pár historických zajímavostí. Jinak styl psaní katastrofální a děj samotný velmi břitký. Škoda.

10.06.2019 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Jedna z nejlepších knih mého života. Pan Glukhovski je opravdu mistr moderní doby. Všechny jeho knihy jsou super. Ale Budoucnost se mi zatim líbí nejvíc. Tolik převratů, tolik překvapení, na konci mi bušilo srdce jak u horroru. Svět Budoucnosti mně naprosto uchvátil a ten konec to prostě geniálně završil. Těším se na další knihy od tohoto autora.

10.06.2019 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Robinson mně nikdy nelákal, až teď v dospělosti jsem si řekla, že takovou klasiku si musim přečíst a kupodivu mně velice překvapil. Líbí se mi styl psaní a popis výroby všech těch věcí, co si sám vytvořil. Dokonce se tam najde i pár filozofických a náboženských myšlenek, což mně taky zaujalo. Už vím, proč je to jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších knih na světě. :-)

08.06.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Konec je tedy velmi zvláštní. Přála bych si veselejší závěr i když tento mi bude asi delší dobu šrotovat hlavou. Určitě vynikající kniha, celá série je super. Odebírám 1 hvězdu za mnoho postav, všechny si nejde zapamatovat. :-)

08.06.2019 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Taková sbírka básní pro Gothiky. To se mi moc líbí. :-)

06.06.2019 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

První díl mně velice nadchnul, plno akce a napětí. Bohužel v tomto díle už moc akce není. Nejzajímavější je to asi na začátku a na konci. Prostředek se mi špatně četl, měla jsem problém knihu dočíst. Aspoň, že konec mně nezklamal a určitě si přečtu další díl. :-)

08.04.2019 3 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Brutální zážitek, na který asi nikdy nezapomenu. :-)

07.04.2019 4 z 5

Bravo, šéfe! Bravo, šéfe! Zdeněk Pohlreich

Taková klasická kuchařka s pár informacemi o Zdeňkovi, nic převratného. :-)

14.02.2019 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Úžasný příběh. Vždy mně dojme. :-)

14.02.2019 5 z 5

Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Manhattan je můj život / Smrt pornohvězdy Jeffery Deaver

Tohle je trochu slabší duo. Deaver umí lepší.

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Vynikající příběh.

13.02.2019 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Super detektivka. Od Deavera jsou všechny super.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Velmi zajímavá kniha. Začátek mně moc nebral, ale po dočtení mám v sobě plno pocitů a myšlenek. Nutí to člověka zamyslet se nad životem, smrtí, osaměním, stářím atd. Vřele doporučuji.

Pád Pád Lauren Kate

Četla jsem od této autorky Slzu, která se mi celkem líbila, tak jsem si potom ulovila i Pád. Zlákal mně obalem a cenou. Bohužel je to velké zklamání. Děj je celkem v pohodě, místo se mi velmi líbí, ale ty charaktery postav a chování střední školy, jsou šílený. Kdyby místo keců s holkama bylo v knize více mystična, tak by to bylo super. Na film se snad ani nebudu dívat. :-D

13.02.2019 3 z 5

Mezi touhou léta a chladem zimy Mezi touhou léta a chladem zimy Leif G. W. Persson

Takový průměr. Příběh je dobrý, ale celkem složitý na pamatování. Dost dlouho jsem jí přelouskávala, ale zvládla jsem to. :-D

První život Angely M. První život Angely M. Ralf Georg Reuth

Velmi zajímavá kniha o jejím životě v NDR. :-)

Příběhy ze školy Příběhy ze školy Karel Sivák

Krásný a zábavný komix. :-D

13.02.2019 5 z 5

Magie pro šťastný domov Magie pro šťastný domov Tess Whitehurst

Některé rady jsou dobré, některé se mi zdají už trochu přehnané, ale každý si určitě vybere to své.

Keltská civilizace a její dědictví Keltská civilizace a její dědictví Jan Filip

Je hodně odborná, ale to se od ní očekává. Informací a fotek je v ní dost.