katushah katushah komentáře u knih

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Taky mám rozporuplné dojmy. Nejdříve jsem hrála hru, která mně nadchnula a tak jsem se vrhla i na knížku. Bohužel jsem trochu zklamaná. Nešlo mi vcítit se do děje a tím pádem, mně kniha moc nebavila. Zase ale na druhou stranu se mi líbily filozofické otázky a vytvoření dost reálného a děsivého postapo světa. :-)

13.09.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se Haně vyhýbala, myslela jsem, že to bude nějaký Román pro ženy s věnečkem, ale pak si jí přečetla kamarádka a doporučila mi jí, takže jsem si jí koupila a přečetla taky. Ten příběh mně naprosto dostal. Miluju téma Třetí Říše, takže jsem knížku zhltala za pár dní. Ten popis událostí je dechberoucí. Jako by to bylo všechno podle pravdy. Ale věřim, že mnoho podobných případů se za války skutečně událo. Úžasný dílo.

12.08.2019 5 z 5

Labyrint: Smrteľná liečba Labyrint: Smrteľná liečba James Dashner

Začátek nic moc, ale finále hezký. Celá triologie je fajn.

Labyrint: Zhorenisko Labyrint: Zhorenisko James Dashner

Je to trochu slabší než první díl, ale pořád je to celkem slušné počteníčko.

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Seriál je teda lepší. Moc mně to nezaujalo.

12.06.2019 3 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Miluju černé kočky. A povídky jsou výborné.

12.06.2019 5 z 5

Duchové útočí Duchové útočí Jason Dark (p)

Zajímavý téma.

12.06.2019 4 z 5

Ďábelská magie Ďábelská magie Jason Dark (p)

Celkem v pohodě povídka.

Svět vědy a techniky Svět vědy a techniky Simon Adams

Super srozumitelná a hezká encyklopedie nejen pro děti.

Historie lidstva Historie lidstva Simon Adams

Moc hezká a srozumitelná encyklopedie. Mám 3 díly a všechny jsou super.

Svět kolem nás Svět kolem nás Simon Adams

Moc hezká a srozumitelná encyklopedie.

12.06.2019 5 z 5

Čeština na dlani - přehled světové a české literatury - Český jazyk Čeština na dlani - přehled světové a české literatury - Český jazyk Alois Bauer

Je celkem obsáhla, blbě se v ní něco hledá, ale zas na druhou stranu, je to dobře, jsou v ní i ukázky textů nebo obrázky.

Německy s úsměvem - Nově Německy s úsměvem - Nově Dana Drmlová

Měla jsem jí na střední a vadily mi slovíčka, které jsme se v každé kapitole nově učili, nebyly vůbec nějak žánrově seskupeny, ale byla to vždy směska absolutně různorodých typů slov.

Lidské tělo Lidské tělo neznámý - neuveden

Pro mně jako laika je místy těžko pochopitelná (jako lidské tělo samo o sobě), jinak je ale super. Spoustu informací a obrázků na jednom místě.

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Takové průměrné básničky. Moc mně nezaujaly, možná to chce ten alkohol v krvi.

12.06.2019 3 z 5

Moc hezká knížka, na chvíli příjemně zabaví. Mohla by být více propracovaná s více popisky a obrázky.

12.06.2019 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Miluju Pottera, ale Famfrpál mně jako jediný moc nebere. Každopádně je to zajímavá kniha s rozšířením světa HP.

Broučci Broučci Jan Karafiát

V dětství jsem je milovala. :-)

Etiketa do kapsy Etiketa do kapsy Ladislav Špaček

Velmi hezká a stručná knížka. Přečetla jsem jí za hodinu. Je tam sbírka těch nejčastějších situací, které zažíváme denně.

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Koupila jsem tento titul za pár korun a myslela jsem si, že to bude nějaká slabší detektivka, ale opak je pravdou. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla ! Vynikající téma, napětí, brutalita, skvělá čtivost, přečetla jsem jí na dvakrát, což je u mně vyjimečný. Opravdu mně to chytlo.