Alkoholy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka Alkoholy obsahuje autorovy básně z let 1898–1913 a je zcela zásadní pro další vývoj evropské poezie. Hned první báseň, slavné Pásmo, je typickým příkladem Apollinairova (surrealistického) uměleckého vyjadřování.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3190/alkoholy-3190.jpg 3.7172
Žánr
Poezie
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Alcools, Poémes 1898-1913, 1913

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Alkoholy

Přidat komentář
Jarka_rybář
15. listopadu

Ne zrovna tradiční poezie, ale líbila se mi.

LuckyZ
16. října

Nedocetla jsem, to se prostě nedalo. Nedokázala jsem se na to ani moc soustředit. Poezie není moje gusto. A když vidim jaký je syn nectenar, tak jí ráda pošlu dál, i když to normálně neumim, a tak už se mi knihy nikam nevejdou......


s1ombrehimawari
28. července

Nejhorší na tom je, že přesně vím, co se na tom lidem líbí, ale já k tomu v tomhle podání nedokážu přilnout. Vyhledávám takové struktury básní a dokonce i takové píšu, ale prostředky mi jsou úplně cizí. Asi je to tím, jak kniha poukazuje na historii a místa, která nemám šanci se svým vzděláním znát. Hodně jsem se v tom ztrácela a nedokázala udržet pozornost. Best of: Pásmo, Rýnské básně, Zásnuby, V La Santé.(v podstatě to jediné co se mi ve sbírce líbilo)

floribar
17. května

Sice jsem knihu, četla na přeskáčku, podle toho na co jsme měla náladu, ale knihu si rozhodně někdy ještě přečtu.

jan.votoupal
04. března

Bohužel. Tahle kniha mi prostě nesedla.

Anniee
23. ledna

Tohle mi nějak nešlo. Trvalo mi rok (!) než jsem to přelouskala. Nevím, jestli to na mě bylo moc složité, ale tahle sbírka mi nějak nesedla. Možná, že kdybych to četla v originále, byla bych k té knížce více pripoutana.

katushah
12.06.2019

Takové průměrné básničky. Moc mně nezaujaly, možná to chce ten alkohol v krvi.

pismenkovyJoe
21.04.2019

Nejvíce jsem se ponořil do Pásma a pak už mi to moc nešlo, a to jsem se snažil udělat si na čtení pohodu a klid. Možná to budu muset vyzkoušet příště s alkoholem, jak píše blinddone, ke své smůle mám zrovna suchý duben! A nebo si Alkoholy seženu v překladu Čapka, třeba to bude lepší než překlad pana Kopty.

1

Doporučujeme

Opilý koráb
Opilý koráb
Odysseia
Odysseia
Básně 1974–1978: Láska je pes
Básně 1974–1978: Láska je pes
Havran a jiné básně
Havran a jiné básně