Četnické humoresky 1

Četnické humoresky 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33781/bmid_cetnicke-humoresky-cetnicke-humores-d3x-33781.JPG 4 73 17

Četnické humoresky série

Nejoblíbenější seriál roku 2005 se odehrává v období první republiky, pro kterou máme celonárodní slabost a milujeme na ní vše, co je pro ni typické: nastrojené dámy v kloboučcích, opravdové gentlemany, úctu k četníkům a stará vyleštěná auta. Navíc tvůrci námětu nás svoji poetikou, která je velmi blízká ryze českému legendárnímu seriálu o policejním radovi Vacátkovi, pohladili po duši a přitom nezapomněli na humor. Beletrizace Četnických humoresek seznámí čtenáře se všemi případy, které řeší sympatičtí příslušníci brněnské četnické pátrací stanice i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou. První díl seriálu oceněného cenou TýTý vyjde v červnu tohoto roku.... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Jota

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Knižní přepis nádherného seriálu. Tomu se kniha sice nevyrovná, ale i tak je dobrá.

MatBla
16.12.2021 5 z 5

Četnické humoresky patří mezi mé nejmilejší seriály. Viděla jsem je mockrát.
Obvykle si vždy nejdřív přečtu knihu a až potom se podívám na její zfilmovanou verzi (pokud ji někdo zfilmoval).
Tentokrát jsem viděla nejdřív seriál a pak jsem objevila knihu (tedy knihy, jsou 3 díly).
Začetla jsem se ze zvědavosti, páč jsem věděla, že knihy byly do literární podoby převedeny podle seriálu...a smekám před Janem Cézarem. Napsal to podle mně krásným až roztomilým slohem okořeněným humorem. V mnoha jeho slovních obratech jsem si přímo libovala. Ta knížka byla pro mně balzám na duši, přečtu i další díly a určitě se k nim znovu vrátím.
Co se týká Toníčka v kapitole Svatba, obrečela jsem to stejně jako v televizi.

ivoiro
27.10.2021 5 z 5

Při čtení jsem se skvěle pobavil a zavzpomínal na krásný seriál.

Amneris
03.08.2021 4 z 5

Kniha je oproti seriálu hodně osekaná, ale i tak jsem si ráda připomněla tento úžasný seriál :-) Přečtu si i další dva díly.

edith79
02.04.2021 3 z 5

Kdo by neznal legendární seriál České televize. Ten je opravdu povedený. Kniha už tak ne. Po mé velké radosti z jejího objevení u mne následovalo lehké zklamání a velké nutkání podívat se opět (po kolikáté už ?) na seriál.

rafan65
12.06.2020 1 z 5

Seriál super kniha docela velká nuda hned mě odradila od dalších dílů.

Skalara
16.11.2018 1 z 5

Seriál je skvělý, ale kniha už tak zábavná není. Nenadchla mě.

hjindriska
09.11.2018

I seriál byl dobrý

katushah
06.11.2018 3 z 5

Součást čtenářské výzvy.

p.pavlina
30.09.2018 2 z 5

Filmovou verzi mám moc ráda, ale kniha se mi nelíbila. Četla se mi velmi těžce a spousta událostí bylo velmi jednoduše až nelogicky zkráceno. Další díly číst nebudu.

michalka S.
20.09.2018 3 z 5

Kniha byla za mě horší než seriál (ten mám ráda)

kika 13
29.07.2018 3 z 5

Já to četla těžce.Vůbec mi kapitoly nepříbyvali.

efka.saf
15.04.2018 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. A to musím přiznat, že seriál Četnické humoresky obývá nejvrchnější příčky mého TOP žebříčku zaměřeného na seriály. Nebo možná právě proto mě kniha nezaujala?

Celkově mě neoslovil způsob, jakým autor příběhy psal. Rádoby archaický punc psané mluvy mi v tomto případě dvakrát nesedl (i když několik vtipných formulací se tam díky tomu najít dalo). Rovněž mi příběhy přišly krátké a osekané na samou podstatu, humor a spousta „zajímavých nedůležitostí“ ze seriálu tam nebyla. A je to logické, jinak by kniha měla 800 stran. Vím to, ale stejně mi to vadilo. Kniha tím pádem také nenabízela dostatek prostoru pro vykreslení jednotlivých postav četníků. Možná autor spoléhá na to, že je stejně všichni známe.
Přesto je asi fajn, že knižní adaptace vznikla, své fanoušky si našla, i když já zůstanu v tomto případě věrná filmové podobě. Dávám 3*, ale tu třetí spíš z nostalgie, protože si neumím představit, že něco s názvem Četnické humoresky by ode mě dostalo tak slabé hodnocení.

NeradovaKatka
04.04.2017 5 z 5

Dobře beletrizovaný oblíbený seriál, úplně na člověka dýchne ta skvělá atmosféra!

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a poměrně dobře čtivá série. Jediné, co mi v knížkách chybělo, bylo trochu humoru, který se vyskytoval ve stejnojmenném seriálu.

Lucka 13
25.05.2014

Tato kniha opravdu stojí za přečtení.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Čtivé, humoresky stojí za přečtení.