Četnické humoresky 1

od:

Četnické humoresky 1

Nejoblíbenější seriál roku 2005 se odehrává v období první republiky, pro kterou máme celonárodní slabost a milujeme na ní vše, co je pro ni typické: nastrojené dámy v kloboučcích, opravdové gentlemany, úctu k četníkům a stará vyleštěná auta. Navíc tvůrci námětu nás svoji poetikou, která je velmi blízká ryze českému legendárnímu seriálu o policejním radovi Vacátkovi, pohladili po duši a přitom nezapomněli na humor. Beletrizace Četnických humoresek seznámí čtenáře se všemi případy, které řeší sympatičtí příslušníci brněnské četnické pátrací stanice i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou. První díl seriálu oceněného cenou TýTý vyjde v červnu tohoto roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33781/cetnicke-humoresky-cetnicke-humores-d3x-33781.JPG 4.132
Série:

Četnické humoresky (1.)

Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
michalka S.
20. září

Kniha byla za mě horší než seriál (ten mám ráda)

kika 13
29. července

Já to četla těžce.Vůbec mi kapitoly nepříbyvali.

efka.saf
15. dubna

Nemůžu si pomoct, ale tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. A to musím přiznat, že seriál Četnické humoresky obývá nejvrchnější příčky mého TOP žebříčku zaměřeného na seriály. Nebo možná právě proto mě kniha nezaujala?

Celkově mě neoslovil způsob, jakým autor příběhy psal. Rádoby archaický punc psané mluvy mi v tomto případě dvakrát nesedl (i když několik vtipných formulací se tam díky tomu najít dalo). Rovněž mi příběhy přišly krátké a osekané na samou podstatu, humor a spousta „zajímavých nedůležitostí“ ze seriálu tam nebyla. A je to logické, jinak by kniha měla 800 stran. Vím to, ale stejně mi to vadilo. Kniha tím pádem také nenabízela dostatek prostoru pro vykreslení jednotlivých postav četníků. Možná autor spoléhá na to, že je stejně všichni známe.
Přesto je asi fajn, že knižní adaptace vznikla, své fanoušky si našla, i když já zůstanu v tomto případě věrná filmové podobě. Dávám 3*, ale tu třetí spíš z nostalgie, protože si neumím představit, že něco s názvem Četnické humoresky by ode mě dostalo tak slabé hodnocení.

110022
25. ledna

Bylo fajn znovu se vydat ve stopách brněnské pátračky v čele s Karlem Arazímem a dalšími notoricky známými četníky, a řešit s nimi případy, někdy úsměvné, trochu napínavé a vždy zdárně vypátrané.

NeradovaKatka
04.04.2017

Dobře beletrizovaný oblíbený seriál, úplně na člověka dýchne ta skvělá atmosféra!

tatafa
07.01.2017

Krásná, napínavá a poměrně dobře čtivá série. Jediné, co mi v knížkách chybělo, bylo trochu humoru, který se vyskytoval ve stejnojmenném seriálu.

110022
08.02.2016

Vtipné i závažné kriminální případy v okolí Brna za dob první republiky,které s odhodláním a trpělivostí řeší brněnská pátračka pod vedením spravedlivého,a tak trochu hubatého sukničkáře,vrchního strážmistra Karla Arazíma.Kniha pojednává nejen o vyšetřování kriminálních případů,nýbrž přibližuje i soukromý život četníků - Karla a jeho půvabné květinářky Ludmilky, Jarého a Arazímovy dcery Klaudie.

Lucka 13
25.05.2014

Tato kniha opravdu stojí za přečtení.

mechulka
11.01.2014

Čtivé, humoresky stojí za přečtení.