Četnické humoresky 1

Nejoblíbenější seriál roku 2005 se odehrává v období první republiky, pro kterou máme celonárodní slabost a milujeme na ní vše, co je pro ni typické: nastrojené dámy v kloboučcích, opravdové gentlemany, úctu k četníkům a stará vyleštěná auta. Navíc tvůrci námětu nás svoji poetikou, která je velmi blízká ryze českému legendárnímu seriálu o policejním radovi Vacátkovi, pohladili po duši a přitom nezapomněli na humor. Beletrizace Četnických humoresek seznámí čtenáře se všemi případy, které řeší sympatičtí příslušníci brněnské četnické pátrací stanice i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou. První díl seriálu oceněného cenou TýTý vyjde v červnu tohoto roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33781/big_cetnicke-humoresky-cetnicke-humores-d3x-33781.JPG 3.866

Kniha Četnické humoresky 1

MatBla
16.12.2021

Četnické humoresky patří mezi mé nejmilejší seriály. Viděla jsem je mockrát.
Obvykle si vždy nejdřív přečtu knihu a až potom se podívám na její zfilmovanou verzi (pokud ji někdo zfilmoval).
Tentokrát jsem viděla nejdřív seriál a pak jsem objevila knihu (tedy knihy, jsou 3 díly).
Začetla jsem se ze zvědavosti, páč jsem věděla, že knihy byly do literární podoby převedeny podle seriálu...a smekám před Janem Cézarem. Napsal to podle mně krásným až roztomilým slohem okořeněným humorem. V mnoha jeho slovních obratech jsem si přímo libovala. Ta knížka byla pro mně balzám na duši, přečtu i další díly a určitě se k nim znovu vrátím.
Co se týká Toníčka v kapitole Svatba, obrečela jsem to stejně jako v televizi.

ivoiro
27.10.2021

Při čtení jsem se skvěle pobavil a zavzpomínal na krásný seriál.

Amneris
03.08.2021

Kniha je oproti seriálu hodně osekaná, ale i tak jsem si ráda připomněla tento úžasný seriál :-) Přečtu si i další dva díly.

edith79
02.04.2021

Kdo by neznal legendární seriál České televize. Ten je opravdu povedený. Kniha už tak ne. Po mé velké radosti z jejího objevení u mne následovalo lehké zklamání a velké nutkání podívat se opět (po kolikáté už ?) na seriál.

rafan65
12.06.2020

Seriál super kniha docela velká nuda hned mě odradila od dalších dílů.

Skalara
16.11.2018

Seriál je skvělý, ale kniha už tak zábavná není. Nenadchla mě.

hjindriska
09.11.2018