Četnické humoresky ekniha

Nejoblíbenější seriál roku 2005 se odehrává v období první republiky, pro kterou máme celonárodní slabost a milujeme na ní vše, co je pro ni typické: nastrojené dámy v kloboučcích, opravdové gentlemany, úctu k četníkům a stará vyleštěná auta. Navíc tvůrci námětu nás svoji poetikou, která je velmi blízká ryze českému legendárnímu seriálu o policejním radovi Vacátkovi, pohladili po duši a přitom nezapomněli na humor. Beletrizace Četnických humoresek seznámí čtenáře se všemi případy, které řeší sympatičtí příslušníci brněnské četnické pátrací stanice i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164103/cetnicke-humoresky-164103.jpg 4.37

Četnické humoresky

Detektivky, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Jota

Kniha Četnické humoresky

Placi

Seriálovou podobu Četnických humoresek miluji. Hlavní postavy snad ani nejde nemít v oblibě. Karel Arazím a Bedřich Jarý excelují ve svých životních trampotách.

Knihu jsem si dokázal užít, protože jsem si v hlavě promítal obrazy z oblíbeného seriálu. Podstatná část zde byla vynechána, i když chápu, že sem nejde přepsat vše z obrazovky, už kvůli rozsahu, musím říci bohužel.

I tak jsem se u knihy bavil a znovu si připomněl všechny příběhy, což je pro mě ve výsledku největší plus.

Naopak mi velmi vadilo množství hrubek. Korektura moc důkladně provedena nebyla.

tatafa
07.01.2017

Krásná, napínavá a poměrně dobře čtivá série. Jediné, co mi v knížkách chybělo, bylo trochu humoru, který se vyskytoval ve stejnojmenném seriálu.