Leonce a Lena / Vojcek

Dvě významná díla pozoruhodného německého autora, který předstihl svou dobu a vrcholného uznání si dobyl až dlouho po své smrti. Pohádkový příběh Leonce a Lena (1836) překypuje břitkým kritickým humorem, drama Vojcek (1837) má hluboké sociální kořeny a je hlubokou psychologickou sondou do duše vojáka Vojcka, které se nedokáže vyrovnat s bídou materiální, společenskou i morální....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71324/leonce-a-lena-vojcek-m2e-71324.jpg 4.123
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Artur

Leonce und Lena / Woyzeck

Kniha Leonce a Lena / Vojcek

miss_nothing
25.02.2019

Leonce a Lena má jednoduchou zápletku, malý nádech romantismu. Vojcek je ojedinělou divadelní hrou, jejíž dotek čtenáře navždy poznamená. Navíc se čte velice snadně a přitom je v něm víc, než se dá přečíst.

katushah
23.03.2018

Leonce a Lena je pěkný příběh, ale nijak zvlášť mně nevzal. Za to Vojcek ano! Naprosto šílená povídka plná šílených postav, myslím, že tento příběh jen tak nezapomenu. :-)

tweed
18.04.2017

Obě dvě hvězdičky jsou za jazykově skvělé a vtipné absurdní rozhovory v Leonckovi a Leně. Co se týče Vojcka, tak celá existence této hry mi je záhadou a jsem zpětně v úžasu, že v Divadle D21 z něčeho takového vzniklo nejen koukatelné, ale také i docela smysluplné představení.

fanous21
29.05.2016

Leonce a Lena : Brilantní, svěží, úsměvný a dokonale hravý text, který se vysmívá vyšším vrstvám a který na hony předběhl svou dobu.
Vojcek : Úderné, minimalistické, naturalistické, expresivní a svým způsobem rovněž šílené

Belatris
21.07.2013

Vojcek je naprosto nezapomenutelný zážitek, a to pouze z četby. Na divadle to musí být ještě o to silnější.
Zkratkovitost, nedořečenost, rozbité postavy, vztahy, rozbitý svět. Nejspíš to nebude úplně lehké sousto, ale stojí za to ho do sebe dostat.

Venezia
15.07.2013

5 hvezdičiek za Leonce a Lena. Milá komédia v štýle Dobrodružstva pri obžinkoch.

německá literatura

Georg Büchner