Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Málokdy u knih projevuji nějaké emoce, ale u knih Evžena Bočka se směju nahlas. Líbí se mi téma, které si pro tuto knihu zvolil, lokaci a pitoreskní postavičky. Tahle kniha je v knižním světě to samé, jako Slunce seno ve světě filmovém, ale i tak je super.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Občas sáhnu po nějaké klasice, abych se dozvzdělala a těch pár hodin, které jsem strávila s revizorem považuji za skvěle strávené! Bezvadné dialogy, uvěřitelně vykreslené postavy i jejich motivy.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Líbilo se mi vykreslení a psychologie obou hlavních mužských postav. Hodně opravdové, místo surové, ale dojemné, jako většina příběhů tohoto autora.

20.02.2022 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Skvěle napsaná, silný leč prostý příběh, dojemná... prostě výborná a netřeba dalších slov.

14.11.2023 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hajíček je dlouhodobě jedním z mých nejoblíbenějších českých autorů. Rybí krev, je stejně jako jeho předchozí knihy, napsána krásným čtivým jazykem. Je to příběh, který si jako někdo, kdo žije dlouho v zahraničí dovedu celkem živě představit. JE to velmi poetická kniha o lásce.

16.04.2021 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Tenhle román jsem poprvé četla asi v sedmnácti letech a nedávno jsem se k němu vrátila znovu. Je to moc krásně napsané a navíc umožňuje nahlédnout do života lidí do Mongolska, tedy do míst, kam se nejspíš nikdy nepodívám. To na literatuře obdivuju, že se díky ní mohu přemístit, třeba na Mars. Ale Mongolsko stačilo. Skvělé!

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vtipné a strašidelné zároveň, jeho knihy čtu hlavě kvůli skvělému jazyku a vybroušenému stylu a tahle je jedna z autorových nejlepších.

19.04.2021

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Takovéto knihy je netřeba nijak komentovat. Snad jen: Dejte ji do rukou svým dětem a vnoučatům. Tuto knihu anebo jiné, jsou důležité pro rodící se společnost.

16.04.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

To je moje srdcovka, u které řvu od začátku do konce.

23.10.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jako jo, kniha dobrá, prostě King. Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Ale stejně musím napsat, že film byl v tomto případě daleko lepší. Prosím, nesežerte mě. :-)

To To Stephen King

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je napínavá a nutí člověka ji dočíst co nejrychleji. Je strašidelná, takže se musí celý zabalit do peřiny, aby na něj nikdo nemohl. Je překvapivě i chytrá, poukazuje na problém zneužívání. Klasika, kterou mám ráda.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Knihu jsem dočítala na dovolené u moře, takže jsem se do hlavní postavy, věčně i stěžující nevlídné počasí, nedokázala vcítit. Po mém návratu je ale všechno jinak, dny se ukrajují jen pomalu a já se těším až zase bude teplo. Stejně jako se na to těší hlavní postava, které se ocitla na vskutku zajímavých místech. Kniha mě bavila, četla se dobře.

01.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krasna.

20.11.2020 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Musela jsem se k textu několikrát vrátit, abych ho zcela pochopila. Aby na mě zapůsobil tak, jak nejspíš měl. Je to dokonalé.

20.02.2022 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

To je tak krásně a jemně napsané, že jsem si tuto knihu přečetla hned dvakrát, což nemám ve zvyku. Jedna z mých nejoblíbenějších.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Naprosto výborný námět, který předčil mé očekávání. Jinak bylo mé očekávání splněno do puntíku. Čtivý, jednoduše napsaný román bez zbytečně složitých souvětí. Myšlenky postav prosté a jasné, přesto v některých polohách hluboké. Ještě teď ve mně doznívá tíseň z toho, jak mohl vypadat svět, ve kterém jsme mohli žít...

30.04.2021 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Líbily se mi hlavně popisy odlišností a toho, jak to v Japonsku funguje. Tím, že je vše popsané z pohledu Češky, mohla jsem do hlavní postavy lépe vcítit než kdyby šlo o zahraniční publikaci, jsem nadšená. Je to tak jiná krajina plná odlišných zvyků, že jsem si tento titul prostě nemohla nechat ujít.

01.03.2021 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Je to sice místy problematické, ale ráda se ke knize vracím, připomíná mi dva roky života s rodiči v Praze a taky klubovnu, kterou jsme měli s kluky na kraji Brna za sídlištěm. Myslím, že je to dobře napsaný komiks, který zaujme děti i dnes.

25.01.2024 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Knihu jsem si vyhledala poté, co jsem přečetla autorčinu prvotinu. Nedívala jsem na anotaci, abych nevěděla, co mě čeká a byla jsem mile překvapená. Ten náhled do mužského přemýšlení mi možná pár událostí z mého života vysvětlil. A taky jsem se dozvědala něco o tetřevech, o kterých bych si normálně nic nepřečetla, ale teď bych to všem doporučila, protože jsou zajímaví, stejně jako tato kniha.

Život na našej planéte Život na našej planéte David Attenborough

Cokoliv, co tento pán vytvoří, je neskutečně moudré.

23.10.2021 5 z 5