Katrinreading Katrinreading komentáře u knih

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Když si přečtete, že to bylo obscénní a zakázané, čekáte větší porno než kterého se vám dostane a můžete pak být zklamání. To se mi ale nestalo, bavila jsem se od začátku do konce a užila si, jak tato kniha vybočuje z věcí, které čtu běžně - což tady zmiňují mnozí. Jestli si chcete odpočinout od mainstreamu, doporučuju.

22.04.2024 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Líbila se mi anotace, ale děj trochu pokulhávalo, nebylo to pro mě tak strhující, jak jsem očekávala podle autorčiných předešlých knih. Nicméně vidím, že jsem jedna z mála, takže určitě nechci nikoho zrazovat od přečtení.
ano velký klad vidím postavu farářky, jejíž přemýšlení bylo pozoruhodné, stejně jako kroky, které podnikala. Zamyšlení o víře mi byla blízká a souzněla jsem s nimi.

22.04.2024 2 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Výborné, četla jsem to jako knihu a poslechla si i zkrácenou verzi v rozhlase. Moc mě dojímá její styl psaní i přemýšlení. Ten její odstup a lehkost s níž pokojně dožila a zbytečně se netrápila. Krásná kniha, opravdu.

02.04.2024 5 z 5

Abyste mohli žít Abyste mohli žít Elfriede Brüning

Příběh je naivní, velmi tendenční a zavrženíhodný vzhledem k účelu propagandy...

20.03.2024 1 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Podle mě je lepší si přečíst nějaké souhrnné dějiny z dob antiky. Tohle je slátanina.

25.01.2024 1 z 5

Dora: Monolog dcery Boženy Němcové Dora: Monolog dcery Boženy Němcové Milena Štráfeldová

Je to starosvětské, hodně takové "coby kdyby", ale dobré to bylo. Empatické, niterné, dojemné.

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Vůbec, ale vůbec mě jeho knihy nebaví. Ať sáhnu po kterékoliv z jeho dílny. Pohádkou bych to nenazvala. Je to takový smotanec bez fantazie.

25.01.2024

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Je to sice místy problematické, ale ráda se ke knize vracím, připomíná mi dva roky života s rodiči v Praze a taky klubovnu, kterou jsme měli s kluky na kraji Brna za sídlištěm. Myslím, že je to dobře napsaný komiks, který zaujme děti i dnes.

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Jean Baudrillard

Velké myšlenky, těžké čtení.

25.01.2024 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Skvěle napsaná, silný leč prostý příběh, dojemná... prostě výborná a netřeba dalších slov.

14.11.2023 5 z 5

Informací je tam hodně, ale bylo těžké se začíst a naskočit do nějakého pravidelného rytmu. O Toyen jsem se dozvěděla pár nových věcí. Bavily mě dialogy, byly jako ve filmech, jasné, stručné, zajímavé. Knihu si dokážu představit jako film. Ještě dnes jdu koupit autorčiny další knihy.

14.11.2023 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Zklamání, jak tady někteří píší to určitě nebylo. Hodnotím knihu s odstupem a líbila se mi. Je to taková rodinná vztahovka. Ale nepřinesla pro mě žádné nové informace.

14.11.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Rozhodně to bylo čtivé a místy i napínavé. Moje srdcovka to ale nebude.

14.11.2023 2 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Hezky napsané, netradiční příběh.

03.05.2023 5 z 5

Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Jelena Bočorišvili

Chyběl tomu náboj nebo cokoliv, co by mě udrželo u dočtení všech těch fragmentů.

20.02.2022 2 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Tenhle román jsem poprvé četla asi v sedmnácti letech a nedávno jsem se k němu vrátila znovu. Je to moc krásně napsané a navíc umožňuje nahlédnout do života lidí do Mongolska, tedy do míst, kam se nejspíš nikdy nepodívám. To na literatuře obdivuju, že se díky ní mohu přemístit, třeba na Mars. Ale Mongolsko stačilo. Skvělé!

Zákon věrných strážců Zákon věrných strážců František Kožík

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek od F. K. Dojemná.

Na shledanou, Emile Na shledanou, Emile František Kožík

Mám biografie ráda. Tahle je bez patosu, věcná, což se mi na ní líbilo a což není u Kožíka, mistra patosu, pravidlem.

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Četlo se mi to těžko, dlouho mi trvalo než jsem do slov v textu pronikla, jako by celý text byl psán neznámou řečí, klínovým písmem, možná. Ale když jsem si na čtení udělala konečně klid, dostalo se mi nevšedního zážitku, během kterého mě překvapovala každá stránka, každé přirovnání, každý autorův nápad. Bylo odvážné vyjít s takovým textem ven, protože je obtížně stravitelný, ale je skvělý. A možná i nedoceněný.

Egyptologové Egyptologové Kingsley Amis

jééé, to bylo tak vtipné a neotřelé, že jsem knihu koupila všem svým kamarádům. Skvěle napsáno!