katerina.marko katerina.marko komentáře u knih

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásný příběh, četlo se to samo :-)

22.11.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu jsem četla na pokračování, nějak jsem se do ní nemohla začíst... Nakonec jsem dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené, ať už jsou jakékoliv a docela mě zajímalo co z toho nakonec vzejde.
Hezký příběh, ale na mě bylo celé pojetí knihy až moc "umělecké". Taky mi trochu vadila prapodivnost českého překladu. Místy mi to nějak neznělo (např. bažiny u moře?)... Nevím, zajimavá kniha, ale nijak mě neuchvátila.

30.08.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Opět povedená, čtivá knížka. Ideální na pohodový večer pod dekou v útulném obýváku :-)

30.08.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora a jsem velmi mile překvapená. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Celou dobu vlastně chápete proč kdo, co udělal, ale zároveň nechápete vůbec nic. A ta láska mezi bratry je až děsivá. Ještě teď mi běhá mráz po zádech...

25.08.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

nádherná kniha, líbí se mi pestrost postav

23.07.2021 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Čtivá, skvěle napsaná kniha. Doporučuj!

20.07.2021 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Skvělá kniha, nastartovala mé nadšení z Lékařů bez hranic.

20.07.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Trochu jsem se bála, že to bude až moc těžké čtivo. Ale bylo to právě naopak! Velmi dobře vedené, čtivé rozhovory. Rozhodně jsem se toho dost dozvěděla a naučila. Díky!

17.07.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět nezklamalo, ale naopak předčilo mé očekávání. Po první straně už jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další!

17.07.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečteno v rámci maturitní četby. Nic pro mě teda

26.02.2021 1 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavé a čtivé! Za mě super!

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další ze silných a neuvěřitelných lidských osudů. Krásná kniha

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Další pokračování opět nezklamalo i přes to, že bylo dost smutné... Ukápla i slzička.

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Super série, skvěle se čte.

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pro mě jako pro sestřičku to bylo místy jako návrat do školy. I přesto, že se příběh odehrává před dlouhou dobou a zdravotnický systém je teď úplně na jiné úrovni jsem v mnohých situacích viděla samu sebe.

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Krásný příběh o nerozhodnosti a zmatenosti nad vlastními city. Nezklamala ani filmová verze

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Odpočinková příjemná kniha

19.02.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvěle vyprávěný silný a emotivní příběh.

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Výborně napsaná kniha! Moje nejoblíbenější. Zasela moji lásku ke knihám podle skutečných událostí

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backmanův styl psaní je rozhodně dost čtivý. Hezky napsaný příběh o městě s (za mě až trochu nezdravou) vášní pro hokej