Tichý dech přehled

Tichý dech
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173729/bmid_tichy-dech-AfD-173729.jpg 5 541 541

Kniha Tichý dech přináší svědectví mladého českého chirurga z afrického Konga a z Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři ihned po ničivém zemětřesení. Zároveň jde o velmi osobní, s nadhledem a s humorem psanou výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin plný romantického nadšení a postupně začal zjišťovat, že mnohdy za zbytečné utrpení lidí nemůže jen chudoba a nedostatečná technická vyspělost zemí, ale i obyčejná lidská zpupnost a arogance tamních lékařů a úředníků. Dramatické líčení náročných operací v africké džungli a v haitských ruinách se střídají s popisem exotických krajin a života jejich obyvatel i s líčením některých krvavých historických událostí nedávné doby.... celý text

Literatura faktu Literatura česká Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Paseka

Tichý dech - Zápisky českého lékaře z Afriky a z Haiti, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý dech. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (119)

Doubravka1975
14.10.2024 5 z 5

Autor Jan Trachta napsal skvělou úvodní poznámku svému kolegovi Tomášovi Šebkovi knize Mise Afgánistán. Tak už konečně na něho taky došla řada:):)
V knize jsou jeho zápisky z první mise z Afriky kde byl s MSF - organizace Lékaři bez hranic, září - listopad 2008 a z jeho druhé mise na Haity po zemětřesení leden, únor 2010
Co víc k tomu napsat ?
Silné, drsné, kruté...
Klobouk dolů a velikánský respekt úplně všem z organizace Lékaři bez hranic !!!
Doporučuji !!!
Nestůj tady, netruchli a vymysli něco, co se může ostatním hodit...

Abikk
07.10.2024 4 z 5

Výborná kniha. Obdivuji tyto hrdiny, že kolikrát s nasazením vlastního života jedou do země, kde jim pod nohy hází klacky nevybavenost a nedostupnost léků k výkonu řádné lékařské pomoci. Dojem z knihy mi tentokrát kazil interpret, který mi knihu četl. Hlas Marka Holého mi k této knize vůbec nesedl.

DeaverRhyme
04.05.2024 5 z 5

První kniha na podobné téma. Je poznat, že to psal lékař, ne spisovatel, ale na zajímavosti to knize neubírá. Velmi rád jsem se seznámil i s touto strankou války a před takto obětavými lidmi, jakými jsou lékaři bez hranic, můžu pouze smeknout.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2014 - Magnesia Litera (DILIA Litera pro objev roku)
2014 - Magnesia Litera (DILIA Litera za objev roku)

Kniha Tichý dech v seznamech

v Právě čtených9x