Tichý dech přehled

Tichý dech
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173729/bmid_tichy-dech-AfD-173729.jpg 5 536 536

Kniha Tichý dech přináší svědectví mladého českého chirurga z afrického Konga a z Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři ihned po ničivém zemětřesení. Zároveň jde o velmi osobní, s nadhledem a s humorem psanou výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin plný romantického nadšení a postupně začal zjišťovat, že mnohdy za zbytečné utrpení lidí nemůže jen chudoba a nedostatečná technická vyspělost zemí, ale i obyčejná lidská zpupnost a arogance tamních lékařů a úředníků. Dramatické líčení náročných operací v africké džungli a v haitských ruinách se střídají s popisem exotických krajin a života jejich obyvatel i s líčením některých krvavých historických událostí nedávné doby.... celý text

Literatura faktu Literatura česká Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Paseka
Originální název:

Tichý dech - Zápisky českého lékaře z Afriky a z Haiti , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý dech. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (117)

DeaverRhyme
04.05.2024 5 z 5

První kniha na podobné téma. Je poznat, že to psal lékař, ne spisovatel, ale na zajímavosti to knize neubírá. Velmi rád jsem se seznámil i s touto strankou války a před takto obětavými lidmi, jakými jsou lékaři bez hranic, můžu pouze smeknout.

leona223
11.11.2023 5 z 5

Věrný popis života lékaře v rámci mise MSF v Kongu a na Haiti, se všemi peripetiemi, problémy, mnohdy s rozhodováním mezi životem a smrtí. I to, že si někdy s něčím neví až tak úplně rady, je zcela pochopitelné. Uvěřitelné jsou pocity bezmoci i pocity z co nejlépe odvedené práce v tamních těžkých podmínkách. Dojem z celé knihy: ještěže existují tito obětaví lékaři a zdravotníci, kteří pomáhají těm nejpotřebnějším i za cenu svého vlastního pohodlí a vymožeností našeho světa. Díky všem takovým.


Gabriela143
15.09.2023 5 z 5

Kníh s touto tématikou som už niekoľko prečítala a táto mi príde najsurovejšia v dobrom slova zmysle. Ocenenie Magnesia Litera je zaslúžené. Viac k tomu nemám čo dodať.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Ocenění knihy (2)

2014 - Magnesia Litera (DILIA Litera pro objev roku)
2014 - Magnesia Litera (DILIA Litera za objev roku)


Kniha Tichý dech v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených713x
ve Čtenářské výzvě162x
v Doporučených94x
v Knihotéce135x
v Chystám se číst369x
v Chci si koupit68x
v dalších seznamech6x