Tichý dech

Kniha Tichý dech přináší svědectví mladého českého chirurga z afrického Konga a z Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři ihned po ničivém zemětřesení. Zároveň jde o velmi osobní, s nadhledem a s humorem psanou výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin plný romantického nadšení a postupně začal zjišťovat, že mnohdy za zbytečné utrpení lidí nemůže jen chudoba a nedostatečná technická vyspělost zemí, ale i obyčejná lidská zpupnost a arogance tamních lékařů a úředníků. Dramatické líčení náročných operací v africké džungli a v haitských ruinách se střídají s popisem exotických krajin a života jejich obyvatel i s líčením některých krvavých historických událostí nedávné doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/173729/tichy-dech-AfD-173729.jpg 4.8388
Literatura faktu, Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Paseka

Tichý dech - Zápisky českého lékaře z Afriky a z Haiti (2013)

Kniha Tichý dech

AniLes

Výborně napsaná kniha,která přiblíží lidem práci MSF.Doporučuji k přečtení.

LenkaV.1

Další knížka, další autor, přibližující práci MSF, zase trochu jiný naturel, trochu jiný pohled, pro mne o malinko méně čtivá, než knihy MUDr. Šebka, ale to nic nemění na tom, že je to skvělý pohled do nitra člověka - chirurga - na misi.

milary
15.10.2018

To samé, co u knih Tomáše Šebka. Respekt a obdiv všem, kdo něco takového dokážou...A dík, že se o tom můžem dozvědět.

simonit
04.10.2018

Bezva, bezva, bezva! Skvělý motivační příběh českého lékaře...jsem ráda za podmínky, které tady v České republice máme. Aspoň si teď všeho budu více vážit. Nicméně vyprávění to bylo hodně zajímavé. Jan Trachta mi velice přiblížil celou situaci z krizových zemí, jako právě Afrika. Má můj obdiv a myslím si, že Lékaři bez hranic je skvělá nadace, které přeji jen úspěchy! Děkuju za takovou knížku. Myslím, že by jich mělo být více...

clairegoon
11.09.2018

Výborné čtení, ocení nejen medici.

Zdenas5
24.08.2018

Čtivé vyprávění o životě lékařů MSF, smekám před jejich prací. Příběhy, ze kterých často běhá mráz po zádech, jsou podány s nadhledem i s humorem. Zajímavý je i stručný nástin politického vývoje Konga.

rozvera
25.06.2018

Vynikajícím způsobem popsané zážitky lékaře z misí ve válkou zmítaném Kongu a zemětřesením těžce postižené Haiti.Autor popisuje svou práci chirurga na obou misích bez patosu a příkras, objektivně tak, až z toho čtenáře mrazí. Velmi cenný a poučný je stručný popis historie Konga od konce 19. století, jako belgické kolonie až do jejího osamostatnění a následných místních válek o moc a bohatství, které se táhnou až do dnešních dnů. Vzpomínky z obou misí jsou doplněny i fotografiemi z míst, ve kterých museli lékaři MSF pracovat a celý příběh dokreslují. Tato útlá knížka vzpomínek a zážitků a lékaře, který pracoval za otřesných podmínek a v prostředí, které si ani neumíme představit, musí nutně hluboce zapůsobit na každého vnímavého čtenáře a nedá se na ni zapomenout.

drahuse2410
24.04.2018

Skvělá kniha. Autor pojal toto téma s jistou lehkostí a humorem,ale mě místy mrazilo