Kara28 Kara28 komentáře u knih

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

(SPOILER) Uranova v sobě nese všechno - lásku, cestování, paranormální jevy, českou historii, horor, lidské charaktery. Kniha se mi líbila a dobře četla, byla jiná než ostatní, co běžně čtu, ale druhá polovina knihy už se mi nečetla s takovou lehkostí a chutí. Občas jsem se zamotala do toho, kdo, co, jak a proč. Tím, že Jáchymov mám za humny, přirostl mi příběh ještě víc k srdci. Ve výsledku si ale myslím, že je to moc povedená kniha s neotřelým "motivem".

30.04.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, že je v knize popisován život před i po válce více než na jednu kapitolu.

18.04.2022 5 z 5

… stačilo jen říct Jáchymov … stačilo jen říct Jáchymov Anna Strnadová

Zřejmě silný příběh, který jsem ovšem nezvládla dočíst. Neuchvátila mě na tolik, abych to překousla a třeba se k ní po týdnu vrátila.

05.04.2022 2 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Silný a dojemný příběh, přečetla jsem to jedním dechem, ale posledních 50 stran už nebylo tak záživných. Ale plus je, že příběh neskončil koncem války a dozvěděli jsme se i o jejich poválečném životě.

04.04.2022 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Mléko a med byla lepší, ale i tato se mi líbila. Ve spoustě básní se člověk najde.

17.03.2022 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha, která mě nechala jen žít a zamyslet se. Ovšem některé básně byly o ničem.

17.03.2022 4 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Sbírka povídek od několika autorů z období Vánoc. Nějaké povídky lepší, nějaké horší. Ale u mě teda víc převažovaly ty horší a dvě mi přišly úplně o ničem.

28.01.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo,jak se prolíná historie 20. století s osudy tří generací. Kniha byla čtivá a zaujala mě o poznání více než Hana. Společně s Listopádem nebude tato kniha chybět v mé knihovničce.

20.01.2022 5 z 5

Matematika lásky Matematika lásky Hannah Fry

Za mě zajímavá kniha se zajímavými myšlenkami, ale očekávala jsem trochu více.

03.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Zatím jediná kniha od Mornštajnové, kterou jsem dočetla. Velmi čtivá, téma zajímavé a celkově mě kniha zaujala, ačkoliv byla depresivní a doufala jsem ve šťastný konec.

08.11.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kniha se četla dobře, stránky rychle ubíhaly, ale přišla mi zmatená a vlastně mi ani nic moc nepřinesla.

15.10.2021 3 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Druhý díl knihy od Červené propisky mě zase obohatil o slova, která jsem psala špatně nebo psala tvar, který jsem si myslela, že je spisovný a on nebyl. A nejsem si jistá, jestli se nějaká slova neopakují z prvního dílu. Každopádně kniha má čestné místo v mojí knihovničce.

26.09.2021 5 z 5

Pěkná knížka, kterou by v knihovničce měl mít každý. Snad všichni určitě najdou nějakou perličku, kterou doposud psali špatně.

26.09.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Velmi čtivý, silný a poutavý příběh. Sice začátek byl takový, že jsem se do čtení hodně nutila, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

26.09.2021 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Četla se dobře a příběh byl zajímavý. Sice tam bylo pár gramatických chyb a nějak jsem nepostřehla, jak se vlastně stal příslušníkem SS, ale celkově to bylo "krásné" čtení.

25.07.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka se mi četla dobře, avšak byly chvíle, kdy se mi do čtení vůbec nechtělo. Občas jsem si říkala, že nějaké stránky jsou k ničemu, ale na konci mi díky těm "zbytečným" stránkám všechno do sebe hezky zapadalo. Konec mě dost překvapil. Pro mě to je jedna z těch emocionálně silnějších knih tohoto žánru.

14.04.2021 5 z 5

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Kniha byla velmi čtivá, jen nějaké pasáže nebyly úplně zajímavé.

09.02.2021 4 z 5

Krásně zpracované a velmi čtivé!

28.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha byla velmi silná a čtivá. Z knih o holocaustu se mi zatím líbila nejvíce.

28.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na doporučení a po přečtení recenzí jsem si ji přečetla a zaujala mě jen část. Do další už se mi zkrátka nechtělo. Nevím proč, ale kniha pro mě nebyla tak úžasná, jak jsem si myslela, že bude.

28.01.2021 4 z 5