Kara28 Kara28 komentáře u knih

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Po přečtení Vztahy a mýty jsem byla nadšená a těšila se na další. Bohužel to mě dost zklamalo. Určitě je to zajímavé, ale já dost často stránky třeba i přeskočila a celkově mi to přišlo jako tlachání o "pastech", které mi přijdou normální, a jako by snad autor většinu knihy psal horkou jehlou.

29.03.2023 3 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Přečteno v rámci povinné četby a moc mě to tedy nechytlo a ani nebavilo. Sice je tam použito pár zajímavých slovních, ale pro mě nic moc. Možná ji jen teď neumím docenit a za pár let bude lepší.

29.03.2023 3 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Po přečtení Najdu odvahu jsem toho čekala hodně. Ale i tak mě kniha překvapila. Tolik překonání se, upřímnosti a myšlenek. I náročnost toho celého, co ne všichni vidí. Doporučuji nejen fandům Lenky, protože to změní úplně každého.

27.02.2023 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

(SPOILER) Četla jsem to jako povinnou četbu a očekávala jsem hodně. Bohužel jsem byla ale zklamaná. Na začátku jsem se nemohla odtrhnout a konec jsem dočetla už jenom proto, že jsem musela. Děj se táhl, obsah bych přeříkala v pár větách, ale zase se mi moc líbí uvědomění, že ženy toho nechtějí moc, jenom uznání a pochvalu, když se něco povede.

31.01.2023 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Od knihy jsem toho moc nečekala a příjemně mě překvapila. Byl to opravdový příběh ze života i s tím, že ne všechno v životě končí dobře. Hezky se četla a ačkoliv jsem chvílemi knihu musela odložit, něco mě k ní neustále táhlo. Výborný počin a ráda bych i pokračování.

29.01.2023 5 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

První kniha mě nadchla, což se o této říct nedá. Nemastné, neslané a stejné příběhy, co zazněly v podcastu téměř doslova přepsané. Chybí mi tam třeba i nějaké české nebo slovenské příběhy.

25.01.2023 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čekala jsem od ní po přečtení všech jejích knížek něco víc. Četla se dobře, děj plynul a příběh byl neotřelý. Ovšem v půlce už jsem se ztrácela v postavách a nevěděla, kdo je kdo. Ale jinak si myslím, že je to velmi povedené.

25.01.2023 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Měla jsem to jako povinnou četbu, ale už jsem se do toho chtěla dřív pustit sama. No, nevím. Docela jsem ji protrpěla a přišlo mi, že obsah se dá shrnout na jednu stranu. Ale zase v ní najdete i tu hloubku o životě. Někoho osloví možná víc, ale já si jen píšu přečetnou knihu, ke které se pravděpodobně už nikdy nevrátím.

06.12.2022 4 z 5

Úžasný! Hltala jsem každé slovo a jako velký fanoušek seriálu jsem musela po přečtení knihy znova sjet všechny díly. Dozvěděla jsem se všechno, na co jsem se chtěla vždycky zeptat. Knížka změnila můj pohled na zločiny a vše okolo. I někteří zločinci jsou lidi. Takže za mě super, kniha nebude chybět v mé knihovničce a velmi ji doporučuji.

30.11.2022 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Líbil se mi styl psaní autora i nezvyklé téma. Čímž pro mě bylo knížka čtivá a hltala jsem každé slovo od začátku do konce. Je překvapivě hlavně o vztazích a vlivech na ně. Děj byl zajímavý a do postav jsem se rychle vcítila.

15.11.2022 5 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Přehledné, praktické a krásně zpracované, ovšem mě nic moc nového knížka nepřinesla.

08.11.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Úžasná kniha s velmi zajímavými informacemi, příběhy i otázkami, které mě vždycky zajímaly. Moc ráda se k ní někdy příště vrátím.

21.10.2022 5 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Chápu, že pro někoho je to úžasná kniha, ale mě vůbec nenadchla. První tři povídky se daly, ale zbylé dvě spíš nic, než moc. Ale jenom přece pár zajímavých myšlenek se v knize objevilo.

21.10.2022 3 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

Necelých 200 stránek o životě žen. Některé kapitoly jsem přešla bez hlubšího přemýšlení, některé se mi zaryly hluboku do mysli. Svižné a lehké čtení. V mnoha větách jsem se našla.

16.09.2022 5 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Znova jsem povídkám dala šanci a pořád nevím. Některé povídky byly krásné, některé nudné a některé jsem rovnou přeskočila po pár přečtených řádcích. Na čtení v busu nebo při čekání asi fajn, jinak za mě nic moc.

24.08.2022 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Po knize jsem dlouho pokukovala, protože podcast mám ráda, až jsem si ji přečetla. Upřímně, čekala jsem to lepší. Upřednostnila bych méně a známější příběhy s více informacemi. Klidně i známé české zločiny. Jinak to bylo zajímavý a místy fakt děsivé. Nejvíce mě zaujaly rozhovory na konci.

18.07.2022 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Příběh jako takový se mi dost líbil. Odsun Němců po válce je zajímavé a přesto opomíjené téma. Ovšem kniha jako taková byla zmatečná, hodně vedlejších postav a jmen, ve kterých jste se brzy ztratili. Mnohem více bych ocenila větší plynulost a méně stran.

17.07.2022 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Podcast jsem nikdy neslyšela, ale knížka mě zaujala. Líbilo se mi zpracování pomocí rozhovoru a statistik.

03.07.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Sice ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale pak už jsem se nepustila. Krásně vystihuje lidské charaktery, je zasazena do další části dějin a příběh je silný.

13.06.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Upřímně, jsem mladší ročník a kniha mě dost posunula. Mnoho věcí jsem si uvědomila, přišla na to, proč byly dobré/ špatné a co bylo příčinou. Napsána jednoduše a srozumitelně. Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne a určitě ji v budoucnu ještě někdy přečtu.

16.05.2022 5 z 5