Matematika lásky

od:

Matematika lásky

Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit. Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci. S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296766/matematika-lasky-ZiI-296766.jpg 3.29
Originální název:

The Mathematics of Love: Patterns, Proofs, and the Search for the Ultimate Equation (2015)

Žánr:
Pro ženy, Literatura naučná
Vydáno:, Noxi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Shashlick
23.01.2017

Upřímně nevím, pro koho je tato kniha určena. Respektive, jak hluboké musí být čtenářovo vzdělání. Některé věci jsou vysvětleny podrobně, kdežto jiné dost vágně a "běžný" čtenář může být poněkud zmaten. Někdy by stačilo i trochu upravit zmíněné vzorce do "lidštější" podoby (odmocniny,...)
Co mi však na knize hodně vadilo, byl špatný překlad a snad ještě horší redakce. Tolik chyb už jsem hodně dlouho v jedné knize neviděl (a že se jedná o velmi krátkou knížečku).
A ještě z knihy zmíním jedno úskalí doslovného překladu: v jednom z příkladů byly použity nepřátelské dvojice: Luke - Darth, Cruella - dalmatin a Bruce - Žolík.

MsThanhLe
16.08.2016

Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem a mě osobně velmi bavila. Autorka říká od začátku knihy, že bychom měli brát věci, o nichž píše, s rezervou. Proto jsem se nebránila žádnému matematickému přirovnání. Matematika se používá všude. Když známe alespoň pár faktů, použijeme matematiku, abychom zjistili pravděpodobnost. Nevím, proč by se nedala použít i takto. Tuto knížku berte s rezervou a užijete si ji. Hannah je vtipná a přidává spoustu užitečných a jednoduchých přirovnání. Možná tato knížka není pro každého. Pro mě to byla trefa do černého. Já, která vždy vše komplikovaně a hekticky řeší, v této knize našla uspokojení. ;)