Kajami Kajami komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla rychle, ale téma knihy je smutné. Jako matka jsem nedokázala pochopit chování matky. Určitě stojí za přečtení.

29.06.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásná kniha. Chystala jsem se na ni už dlouho a za chvíli přečtenou. Ze začátku je kniha depresivnější, ale časem se rozjíždí a člověk zjišťuje, že ačkoliv se může zdát jeho realita nejdepresivnější, tak je to to nejlepší, co může mít v životě. Nesmíme plakat nad tím, co jsme mohli všechno dělat, kdybychom se rozhodli pro něco jiného. Je třeba si svůj život užívat, protože vždy může být hůř. Doporučuji všem, aby si ji přečetli :)

26.02.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tento žánr jsem četla poprvé a musím uznat, že jsem tu knihu nebyla schopná odložit :D autor mne svým popisem dokázal vtáhnout do děje a navíc vynalézavost hlavního hrdiny mne hodně překvapila. byla jsem zvědavá, jak to dopadne. filmové ztvárnění mně totiž minulo.

15.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto skvělá prvoina paní Lednické. Uvede vás do příhraniční oblasti, kde je černé uhlí bráno za zlato. Ocenuji i skvělé rozpracování na různé roky, které čtenáři osvětlí problematiku daných roků. Krásně se četla.

25.10.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvela kniha, ma prvni od Zibury. Obdivuji jeho optimismus na cele ceste, kterou sel pesky. Diky jeho vypraveni vse vypada jednoduse a clovek by se v jeho krocich hned vydal poznavat dany kout zeme. Tesim se na dalsi jeho knihy. Krasna oddechovka, ktera vas obohati

19.01.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodne pochmurne tema. Nekdy jsem se musela ke cteni dokopavat, protoze zde moc svetlych chvilek nebylo. Jsem rada, ze listopad 1989 dopadl, tak jak dopadl. Tesila jsem se na stastny konec, sledani, ale k tomu nedoslo. Snad to s hlavni hrdinkou dopadne dobre .

23.07.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krasna kniha, ktera mne vrahla a ja mela problem ji odlozit. Pribeh krasne vykresluje zivot v bazine a to nejen hlavni hrdinky, ale u zivocichu, ktere zde ziji. Az na konci jsem zjistila, jak to doopravdy s tou vrazdou byla. Opravdu doporucuji precist. Ja ji jdu pujcit dal, at jeji pribeh zanecha stopu i u dalsich lidi :)

31.03.2022 5 z 5

Posledni dil stal za to. Po dvou dilech, ktere opakovaly dle meho stejne vtipy z prvniho dilu, je tento dil neco uplne jineho. Krasna oddechovka, pri ktere se clovek od srdce zasmeje

11.07.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ma prvni kniha od Caplinov, po ktere jsem sahla z duvodu ctenarske vyzvy, a rozhodne neni posledni. Skvela oddychovka do sedivych dnu. Uplne jsem se vzila do pocitu hlavni hrdinky Kate a cast hygge pocitu prenesla i ke mne. Happy end miluji a ani zde nechybel. Takze vazne skvela kniha pro vsechny, co maji radi romany

18.03.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvela oddechovka s romantickou zapletkou

31.01.2022 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Kniha je velmi čtivá, že jsem měla problém ji vůbec odložit. Dlouho jsem nečetla takovou knihu, která mne přenesla do děje. Takový zvrat na konci jsem nečekala. Určitě doporučuji přečíst, protože poskytuje jiný náhled na dobu okupace oproti jiným knihám, které jsem četla.

18.12.2020 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knihu jsem precetla za tyden na dovolene, coz je co rict. Cetla se dobre, ale musela jsem si davat od ni oddych, protoze jsem se dostavala moc pod kuzi vsem postavam a zacala jsem jejich rozpolozeni moc resit. Urcite bych se do jejich situace nechtela nikdy dostat. Trosku jsem citila intrikareni ze strany Alice, ale Richard zil stale nekde mezi mraky a vse si idealizoval. Deti byly vice pri mame, coz odpovida i jejich chovani k tatovi. Nekdy to maji tatinci tezke, ne ze bychom my zeny to mely jednoduche, ale myslim si, ze je treba trosku porozumneni v manzelstvi a u nich to nebylo uz od zacatku. Jelikoz jsem cetla v posledni dobe lepsi knihu, tak musim sebrat jednu hvezdicku. Nedoporucuji cist lidem v dobe, kdy resi partnerskou krizi.

08.08.2021 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Klasika, kde jsem zase až do konce netušila, kdo je vrah. :)

22.04.2021 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha, opravdu by si ji měl přečíst každý. Kniha mně otevřela oči a změnila jsem díky ní názor na "svět". Oceňuji, že jednotlivé kategorie se postupně zabývají jednotlivými mylnými názory.

20.03.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá oddechová kniha, u které se člověk zasměje. Z rodiny si ji přečetli všichni (až na babičku, té jsem to raději nenabízela) a to je opravdu co říct.

14.10.2020 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Skvělá kniha :)

22.05.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Autorka pise opravdu velmi citliva temata a o jejich knizkach musim dlouho jeste premyslet. Tak jako o teto knize. Jelikoz jsem matka, tak si nedovedu vubec dane tema predstavit, ze by se stalo u mne. Po precteni jsem se musela dlouho s dcerou obejmout

30.07.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

K takoveto knize bych se nikdy nedostala nebyt Ctenarske vyzvy. O africke kulture jsem nic nevedela. Knizka je velmi ctiva, ale pro mne, matku, se nektere pasaze ctou velmi tezko.

29.05.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá kniha, která čte jedním dechem, ačkoliv informace v ní jsou děsivé. Je opravdu zařážející, že v 21. století mohou mít lidé hlad a umírat vyhladověním. Je to smutné, že to co beru jako sci-fi, může být opravdu někde na zemi pravda.

29.09.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Velmi strhující román, který v každé "kapitole" graduje a jde více do hloubky. Mnohé detailní popisy by se mohly zkrátit, ale pomáhá to lépe si člověku představit danou "chvíli". Oceňuji, že autorka až tak nezabředávala do doby v koncentračním táboře, ale spíše se kniha věnovala době před i po. Docela mně mrzí, jak kniha dopadla, věřila jsem, že hlavní hrdinku čeká lepší život. Každopádně jsem knihu četla jedním dechem a budu o ní ještě dlouho přemýšlet.

11.02.2021 5 z 5