Kája95

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Knížku jsem dlouho nechtěla číst .... Nojo Agatha Christie přece nejsem na důchodě abych četla nějakou starou detektivku, ale.. jedním dechem, za pár hodin, no prostě 5 hvězdiček klidně bych dala i víc. Knížka má děj, napětí, spád, je čtivá opravdu DOPORUČUJI

15.05.2019

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Perfektní,už jsem měla dost "severských detektivek" plných brutality a oslnivě chytrých, silných a dokonalých detektivů a zbytečných detailů z jejich života. Tato kniha je uvěřitelná, napínavá a ze začátku jsem se i bála. Dej příjemně plyne a nedá se přestat číst. Doporučuji

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Jak je v knize psáno,kdo je bez viny ať hodí kamenem....
Knížka je moc hezká, dobře se čte a stále čekáte,co se stane na další stránce.

Utekl jsem z OsvětimiUtekl jsem z OsvětimiRudolf Vrba

Tuto knihu bych zařadila do povinné četby.
Jedna z nejlepších "holocaustovych" knih. Pravdivá, stručná a surová

06.04.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Zajímavý, tvrdý příběh dospívající dívky mnozí znají jako film, v knize můžeme najít i něco víc a to pohled smrti. Konec byl až mrazivý

25.10.2020

Na východ od rájeNa východ od rájeJohn Steinbeck

Úžasná kniha. Má spád a stále chcete číst dál a dál.

30.09.2020

Lovci mamutůLovci mamutůEduard Štorch

Při čtení lovců mamutů se úplně dostanete do doby pračlověka. Skoro cítíte to napětí z lovu a křik děti hrajících si u potoka. Úžasné čtení

VrányVrányPetra Dvořáková

Šílená frustrace z matky přímo stříká. Takový člověk nikdy nebude šťastný. Ano, dcera si neuklízí a věnuje se hlavně malování ,ze kterého je pak nepořádek,ano,ale vždyť je to ještě dítě !!
Za mě úžasná kniha

13.08.2020

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Název mě trochu odrazoval,říkala jsem si ,co to asi bude.
Knížka byla neskutečně krásná,chvílemi jsem se smála a chvílemi se mi chtělo brečet. Moc hezké,ale i napínavé čtení

29.11.2020

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Super od začátku do konce. Vůbec jsem netušila,kdo bude vrah a u většinu knih to tušíte alespoň malinko už v půlce knihy.
Konečně detektivka,kde se řeší případ,svědkové a potenciální pachatelé a ne soukromý život detektiva.
Doporučuji

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Knížka je známá a není špatná, pro mne však málo uvěřitelná. Pochybuji o tom že by bylo tak snadné se denně stýkat a do tábora se dostat. Je jen opravdu málo lid,kterým se útěk zdařil.Taky nevěřím tomu že 9ti lety chlapec,syn komandanta by nevěděl kdo je Hitler, neznal pojmy jako Židé a dokonce komolik slova jako například "fürer". Malý Bruno mě vyloženě iritoval.Knížka je spíše dětská.

09.05.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Když jsem po této knížce sáhla,myslela jsem, že to bude veselé oddechové čtení. Ale kniha mne překvapila, určitě bylo několik chvil,kdy jsem se upřímně zasmála. Ale převážně mě kniha překvapovala příběhem. Často někoho odsoudíme,že je nedůtklivý,ale právě tento příběh nám muže ukázat,co se skrývá pod povrchem

28.06.2020

PoselPoselMarkus Zusak

Vyjít za hranice svých stereotypních možností a udělat svět hezčím místem pro všechny.
Myšlenka krásná jako takhle kniha.
Trochu sentimentu,romantiky a pohádkaření před Vánocemi přece nemůže být na škodu

13.12.2020

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Kniha přečtená za jeden den, dávám 5 hvězdiček, protože se velice dobře četla a byla napínavá, ale je to ten typ knížky ke které se nikdy nevrátíte. Ač je zajímavá, závěr znáte a znovu ji číst .... Nač. Nic nového nejspíš neobjevite

24.10.2018

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Moc pěkná knížka, nijak náročné čtení. V závěru knihy jsem se musela i spokojeně pousmát.

08.10.2019

Vinnetou - 1. dílVinnetou - 1. dílKarl May

Na Karla Maye nikdy nedám dopustit

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Čtivé,snadno čitelné. Ale kniha nic hlubokého nezanechá

29.10.2020

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Tak takhle ne, řekněte si po přečtení téhle knihy. Napsáno z pohledu děti i rodičů.
No možná po přečtení se pár lidí chytí za nos, zajímavé téma velmi dobře zpracované.

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Kniha s tématem Židé a holocaust. Ano, děj je do jisté míry předvídatelný, vadí to? Řekla bych,že vůbec ne.
Kniha je napsána v krátkých větách, má spád a dobře se čte.

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Katastrofy, apokalypsa, nikdy mě to nelákalo. Ale tato kniha se opravdu povedla. Četla jsem jedním dechem. SUPER

22.03.2017

Zvěrolékař mezi nebem a zemíZvěrolékař mezi nebem a zemíJ. Herriot (pseudonym)

Heriot je moje dětství. A jeden z důvodů proč jsem se nestala veterinářem, člověk vidí jak je to náročne a někdy i smutné. A ne jen mazlení se se štěňaty

11.11.2017

Čas žít, čas umíratČas žít, čas umíratErich Maria Remarque

Na základní a střední škole jsem docela odsuzovala povinnou četbu. Vždycky jsem si říkala " kdo to vybírá"
V posledních letech jsem pár knih, které byly zařazeny do povinné četby, přečetla. A zrovna takhle teda získává 5 hvězdiček

15.09.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Jedna z nejčtenějších a nejlépe hodnocených knih tady na databázi.
Za mě trochu zklamání, čekala jsem trochu víc. Knih z touto tématikou je spousta - lepších i horších. Určitě se knížka dobře čte. Myslím si, že kniha si získala takovou oblibu právě kvůli lidské zálibě v utrpení .... Jsme ale schopni neopakovat tyto chyby ?!

03.10.2019

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Moc pěkně napsaná knížka. Trochu jiná strana války

19.01.2020

5 mrtvých starých dam5 mrtvých starých damHans Gruhl

Klasická detektivka. Napínavá a zajímavá. V dnešní době asi tolik lidí nezaujme, většina lidí chce číst brutální vraždy s detaily a oslnivým detektivem/detektivkou. Tohle je příjemné počtení k nedělní kávě

Král KrysaKrál KrysaJames Clavell

Budete si říkat:" takový běžný válečný román". Ale ten konec! Dost knížek konci šťastným koncem, tady je konec surový a pravdivý (nejspíš). Myslím, že takhle nějak to bylo a možná ještě hůř

24.03.2020

Děti, které přežily MengelehoDěti, které přežily MengelehoEva Mozes Kor

Čekala jsem daleko víc. I když se jedná o skutečný příběh přišel mi nepříliš barvitě popsány. Knih na toto téma je spousta,tuto vnímám spíše jako slabší

25.03.2020

Životní ternoŽivotní ternoFredrik Backman

I takové může být setkání se smrtí

13.08.2020

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Pro mě je Hartl opravdu nejvtipnější autor u nás.
Kniha není žádným myslitelským dílem, ale je tak neuvěřitelně předvídatelná až je prostě úžasná

30.09.2020