Ořechy na cukroví přehled

Ořechy na cukroví
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502840/bmid_orechy-na-cukrovi-SBX-502840.jpg 4 87 87

Ve stáří se celý svět mění v místo plné lítosti. Aspoň pro někoho. Hlavní hrdinkou příběhu je životem poznamenaná stará žena, pro niž je rodina nade vše a své děti a vnoučata bezmezně miluje a láskyplně rozmazluje. Skrz zdánlivě obyčejné všednodenní historky a postřehy ale probleskává temná minulost, která v ženě vyvolává znovu a znovu pocity viny a studu. Přeje si, aby mohla změnit již nezměnitelné a zoufale touží po odpuštění za neuvážená životní rozhodnutí, která ovlivnila celou její rodinu. Zároveň se bojí o něj poprosit, protože je přesvědčená, že na něj nemá nárok. Ořechy na cukroví jsou citlivým příběhem o stáří, rodině, závislostech, nejistotách a o umění odpouštět – a to především sám sobě.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ořechy na cukroví. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (27)

Katka2382
08.06.2024 5 z 5

Bylo to krásné i smutné zároveň.Moc se mi líbil vztah mezi babičkou a vnučkou.

Lili2
05.05.2024

Málo co nedočtu, ale toto se fakt nedalo číst. Furt dokola - vaří se, peče se a z dřívějšího života, když už to tam bylo naťuknutý, a který mě zajímal nejvíc, strašně málo a taky furt dokola. Celý divný to je.


poiu
23.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinkou je (pra)babička, která se snaží srovnat krok se současným světem, nade vše miluje svou vnučku Magdičku a pravnučku Karolínku, snaží se všem zavděčit neustálým pečením.

Mezi řádky ale na povrch vyplouvá její vlastní příběh o manželu alkoholikovi, o tom, jak pro něj nikdy nebyla tou první a jedinou, o jejích vlastních výčitkách vůči svému synovi....

"Magdička kojí Kájinku, kluky má vedle sebe a čte jim, to je báječný, co ona všechno dokáže. I že takhle dlouho kojí. Já ji obdivuju. To za nás nebylo, tolik se věnovat, furt chodit s dětmi ven a ještě pořád číst. No, my měli víc práce okolo provozu, ty plíny vyvářet, taky přesnídávky ve skleničce nebejvaly. Mnoho maminek dnes ani nežehlí ani Magdička ne.
(...)
Kdybych mohla vrátit čas, nežehlím, nehledám po hospodách. Byla bych s Románkem, četla mu, šla bych s ním krmit kačenky."

všechny komentáře

Související novinky (1)

Zvrácená pouta, Netvor a další knižní novinky (48. týden)

28.11.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ořechy na cukroví v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených110x
ve Čtenářské výzvě11x
v Doporučených3x
v Knihotéce61x
v Chystám se číst76x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech1x