Zuzka v šatech svátečních přehled

Zuzka v šatech svátečních
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475957/bmid_zuzka-v-satech-svatecnich-mUc-475957.jpg 4 25 25

Zuzce táhne na třicítku a už čtyři roky prakticky přešlapuje na místě. Pracuje ve stejné kanceláři, má stejného přítele, stejné problémy v rodině a s její pěveckou kariérou to taky nevypadá valně. Není se svým životem spokojená, ale nemá energii ani vůli něco změnit. A navíc vlastně ani sama pořádně neví, co chce. Spolehlivého Martina, který ji miluje daleko víc než ona jeho a udělal by pro ni první poslední? Práci v kanclu, která ji nenaplňuje, ale živí ji? Sem tam vystupovat s kapelou, která skončila u hraní na plesech? Může se s tím spokojit? Anebo je to přece jen málo?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zuzka v šatech svátečních. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

Máca216
25.07.2023 2 z 5

Děj nic moc, kniha mě nezaujala a hlavní hrdinka mi byla protivná.

sgjoli
14.05.2023 3 z 5

Zuzka v šatech svátečních je taková jednohubka, u které si čtenář dost odpočine a vypne. Je to příběh všedních dní, v němž se asi řada lidí najde. Spousta z nás se asi občas dostane do bodu, kdy přemýšlí, co dál, co s životem - děláme skutečně práci, která nás baví? Jak dobře nám je s partnerem? A nechtěli bychom od života něco trochu jiného? A jde s tím vůbec něco dělat? Máme na to sílu?
Hlavní hrdinka je přesně v takovém bodě. Práce ji moc nebaví, kolegyně z práce nic moc, ani s parterem si nerozumí tolik, jak by si představovala, a zpěv, který tak moc miluje, provozuje jen jako koníčka a ještě s kapelou kdovíjaké kvality a pouze na lokálních plesech. Je to normální hrdinka se všedními trápeními. Možná vám nebude muset sednout jako člověk, ale je dost možné, že se v některých jejích životních situacích poznáte.
Psané to je vcelku jednoduchým, srozumitelným jazykem. Na mne možná až moc jednoduše. Ale bavilo mne, jak autorka skvěle vystihla kancelářské prostředí. To jsem se musela smát - taková trochu slepičárna a drbárna. Kdo kdy někdy s podobným prostředím přišel do styku, možná něco podobného zažil. A já si nejednou musela říct "ty jo, tak tohle je úplně přesný". Hlavní hrdince se z toho tak trochu ježí chlupy na těle a já jí úplně rozuměla...
Asi mi úplně neseděly tu a ta zmíněné odkazy na "celebrity" českého bulvárního prostředí (kdo jste četl, asi jste si všiml) - není to něco, co mne zajímá a čí bych žila, tak asi také ani necítím potřebu se s tím potkávat i v literatuře - na mne je to asi trochu laciné a zbytečné.
Není to kniha, ke které bych se pravidelně vracela, ale na vyzkoušení, proč ne.


kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Zuzka v šatech svátečních je výborná oddechovka.
Jsem si skoro stoprocentně jistá, že se v hlavní hrdince každý aspoň trošičku najdete. Každý z nás totiž někdy neví, co se sebou, s životem a plácá se na jednom místě a neví co změnit.
Fakt supr! Jasně, nic přelomového, ale kniha se čte sama a já se bavila. Možná bych ocenila, kdyby byl příběh delší…

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (36. týden)

05.09.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zuzka v šatech svátečních v seznamech

v Přečtených33x
v Doporučených1x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit10x

Autorovy další knížky

2022  80%Ořechy na cukroví
2021  70%Zuzka v šatech svátečních
2020  87%Dokud jsme mladí
2021  100%Želmanství
2016  75%Největší kočka z tohohle kanclu