Zuzka v šatech svátečních

Zuzka v šatech svátečních https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475957/bmid_zuzka-v-satech-svatecnich-mUc-475957.jpg 4 25 9

Zuzce táhne na třicítku a už čtyři roky prakticky přešlapuje na místě. Pracuje ve stejné kanceláři, má stejného přítele, stejné problémy v rodině a s její pěveckou kariérou to taky nevypadá valně. Není se svým životem spokojená, ale nemá energii ani vůli něco změnit. A navíc vlastně ani sama pořádně neví, co chce. Spolehlivého Martina, který ji miluje daleko víc než ona jeho a udělal by pro ni první poslední? Práci v kanclu, která ji nenaplňuje, ale živí ji? Sem tam vystupovat s kapelou, která skončila u hraní na plesech? Může se s tím spokojit? Anebo je to přece jen málo?... celý text

Přidat komentář

Máca216
25.07.2023 2 z 5

Děj nic moc, kniha mě nezaujala a hlavní hrdinka mi byla protivná.

sgjoli
14.05.2023 3 z 5

Zuzka v šatech svátečních je taková jednohubka, u které si čtenář dost odpočine a vypne. Je to příběh všedních dní, v němž se asi řada lidí najde. Spousta z nás se asi občas dostane do bodu, kdy přemýšlí, co dál, co s životem - děláme skutečně práci, která nás baví? Jak dobře nám je s partnerem? A nechtěli bychom od života něco trochu jiného? A jde s tím vůbec něco dělat? Máme na to sílu?
Hlavní hrdinka je přesně v takovém bodě. Práce ji moc nebaví, kolegyně z práce nic moc, ani s parterem si nerozumí tolik, jak by si představovala, a zpěv, který tak moc miluje, provozuje jen jako koníčka a ještě s kapelou kdovíjaké kvality a pouze na lokálních plesech. Je to normální hrdinka se všedními trápeními. Možná vám nebude muset sednout jako člověk, ale je dost možné, že se v některých jejích životních situacích poznáte.
Psané to je vcelku jednoduchým, srozumitelným jazykem. Na mne možná až moc jednoduše. Ale bavilo mne, jak autorka skvěle vystihla kancelářské prostředí. To jsem se musela smát - taková trochu slepičárna a drbárna. Kdo kdy někdy s podobným prostředím přišel do styku, možná něco podobného zažil. A já si nejednou musela říct "ty jo, tak tohle je úplně přesný". Hlavní hrdince se z toho tak trochu ježí chlupy na těle a já jí úplně rozuměla...
Asi mi úplně neseděly tu a ta zmíněné odkazy na "celebrity" českého bulvárního prostředí (kdo jste četl, asi jste si všiml) - není to něco, co mne zajímá a čí bych žila, tak asi také ani necítím potřebu se s tím potkávat i v literatuře - na mne je to asi trochu laciné a zbytečné.
Není to kniha, ke které bych se pravidelně vracela, ale na vyzkoušení, proč ne.


kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Zuzka v šatech svátečních je výborná oddechovka.
Jsem si skoro stoprocentně jistá, že se v hlavní hrdince každý aspoň trošičku najdete. Každý z nás totiž někdy neví, co se sebou, s životem a plácá se na jednom místě a neví co změnit.
Fakt supr! Jasně, nic přelomového, ale kniha se čte sama a já se bavila. Možná bych ocenila, kdyby byl příběh delší…

ivanaci
16.10.2022 3 z 5

Nezanechala žádný dojem a po pár týdnech nebudu vědět, že jsem někdy přečetla. Asi to bude tím, že mi již není třicet :-))

Jirikk
27.01.2022 2 z 5

Tak dve třetiny knihy mne bavili číst ale ta tretina knihy to byly fakt nejzajimavy blbosti.. Byl jsem zvědav jak to nakonec dopadne s Martinem ..

marwinmh
12.12.2021 2 z 5

Nevím proč, ale na mě působila kniha smutně,. možná až depresivně.
Hlavní hrdinka ve vztahu v němž nechce být, v práci, která ji nebaví, s kapelou, která dělá muziku jejímu srdci vzdálenou, s nemocnou mámou... vím, že život není duhový a na každého se občas valí šeď ze všech stran, ale tady toho na mě bylo asi moc najednou.
Obsahově kniha nebyla rozhodně špatná, četla se lehce a obálka je úžasná.

princesse
06.12.2021 4 z 5

Oddechovka pro zimní večery. Pro mě čtená hlavně ze zajímavosti, protože mám příbuznou shodného jména i příjmení jako má autorka a její manžel se jmenuje stejně jako skoro manžel hlavní hrdinky. :-) No nekupte to.

Martina735
24.11.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva večery. Pocity, s nimiž se setká občas každý z nás. Nadchlo mě, že se v druhé části knihy střídají vypravěči (rodina a známí Zuzky), díky tomu je možné nahlédnout na situaci z jiného úhlu pohledu.

gargamelka
13.09.2021 4 z 5

Zajímavý styl, že knížka má jednotlivé kapitoly a navazují věty na sebe, jako kdyby žádné nebyly. Rozhodně myšlenky hlavní hrdinky se kterými jsme se setkaly každá. Odpočinkové :)

Autorovy další knížky

2022  80%Ořechy na cukroví
2021  70%Zuzka v šatech svátečních
2020  87%Dokud jsme mladí
2016  75%Největší kočka z tohohle kanclu
2021  100%Želmanství

Kniha Zuzka v šatech svátečních je v

Přečtených33x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst10x
Chci si koupit10x