Kája95

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Mě první čtení od autorky, kniha má spád,je zajímavá a těšíte se jak to dopadne. Možná trochu překombinované,ale fajn.
Asi se podívám i na další knížky od autorky

včera

Vím, co jsi udělalVím, co jsi udělalZdenka Hamerová

Tak to bylo slabé, takové pubertální a rozbabrané. Detailní popis jak, kdo a co dělá a přitom děj žádný.

Zmizení Stephanie MailerovéZmizení Stephanie MailerovéJoël Dicker

Stejně jako obě předešlé knihy- senzační. Jakýkoliv delší komentář by jen naznačoval dějovou linii. Brilantní dílo
PS: u vzpomínky na Jesseho prarodiče jsem se fakt nasmála

Zdivočelá zeměZdivočelá zeměJiří Stránský

Příběh sám o sobě velmi hezký, ale v některých, za mě, až přespříliš dlouhých souvětích jsem se ztrácela. Tím se mi pak vytrácel děj či spád. Dost často se zde opakuje jak jsou pořád všichni unavení, zavírají se jim oči ... ( chápu práce těžká).

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

Autorka opět dokázala neuvěřitelně popsat osud lidí. Krásný příběh.

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

Na smrtNa smrtJozef Karika

Neuvěřitelně propracovaná knížka. Autor se nebál popsat tvrdou realitu bez jakýchkoliv románových příkras. Chvílemi jsem musela od knihy odcházet, realita brutality byla na mě moc.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Napětí, děj, spád, zápletka, rozuzlení. Všechno super, ale takové ty donekonečna se opakující klišé a předsudky ....

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Romantický příběh,který se velmi dobře četl. Krásné.
Rušil mne paralelně se odvíjející děj Jess a Willa - hloupě předvídatelný.

SpánekSpánekC.L. Taylor

Asi kdyby mi bylo 15-16 tak ano. Knížka mi přišla zbytečně natažená, když si přečtete první dvě věty a poslední dvě věty každé kapitoly nic vám neunikne.

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Opět super čtení, ale tentokrát dávám jen 4 hvězdičky. Za mě nejslabší díl

Když Dinosaurům někdo umřeKdyž Dinosaurům někdo umřeMarc Brown

Krásně promyšlené a hezky podané dětem. Nejedná se o nějaký sentimentální a infantilní žvást

DoupěDoupěJ. Katalpa (pseudonym)

Za začátku jsem se obtížně začítala, následně mne příběh vtáhl.
Setkání se smrtí zas trochu jinak. Co se může odehrávat v mysli manžela, kterému odchází žena a jak se cítí žena,které zemřel manžel .... Super

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Zase trochu jiný příběh z válečných let.
Styl psaní se mi velmi líbil a děj byl propracovaný,ale konec mohl být o 30-50 stran dříve. Zde by se mi velmi líbil otevřený závěr.

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Kniha s tématem Židé a holocaust. Ano, děj je do jisté míry předvídatelný, vadí to? Řekla bych,že vůbec ne.
Kniha je napsána v krátkých větách, má spád a dobře se čte.

Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůMichaela Klevisová

Čtvrtá knížka od autorky,čekala jsem, že mé nadšení nadšení odpadne, protože málokterý novodobý autor dokáže napsat více skvělých knih, většinou jednou zazáří a pak...kvalita jde dolů.
Kniha excelentní,do poslední chvíle nejen že nevíte, ale ani trochu netušíte, kdo je vrah.
Doporučuji opravdu jsem nadšená

NepřítelNepřítelErich Maria Remarque

Není to idealizovaný pohled na válku s dobrým koncem, to najdete ve spoustě dnešních knih ,tady ...? V této útlé knížce naleznete touhu, bolest,zmar, naději.... A mnohem víc.

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Super od začátku do konce. Vůbec jsem netušila,kdo bude vrah a u většinu knih to tušíte alespoň malinko už v půlce knihy.
Konečně detektivka,kde se řeší případ,svědkové a potenciální pachatelé a ne soukromý život detektiva.
Doporučuji

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Pokud chcete knihu, přečtete za jeden den, tak pak Listopád je ten pravý. ALE,za týden nejspíš nebudete znát jeho obsah,jako u všech knih této autorky. Její knihy jsou krásné a čtivé nikoli však nezapomenutelné a poučné. Líbilo se mi, že zde nebyl nějaký hloupě sladký konec

Losos v kalužiLosos v kalužiMarkéta Lukášková

(+ SPOILER) Barbora byla tak nesnesitelná až byla super,její cynismus byl úžasně humorný. Příběh Milady mě zaujal méně

SněhulákSněhulákJo Nesbø

(+ SPOILER) Chtěla jsem přidat nějakou autorovu knihu do přečtených, kniha nebyla špatná,ale je to klasická detektivka :
-Detektiv,který je posedlý svou práci a nefungují mu kvůli tomu mezilidské vztahy
- pachatel je nadmíru inteligentní
-pachatel jde po detiktivovi nebo jeho rodině
- šéfové se zlobí ale hlavní detektiv je neoblomný
- brutalita
..... Nic nového ,kdo má rád detektivní knížky tak určitě ať si přečte

Deník alkoholičkyDeník alkoholičkyZuzana Peterová

Věřím, že tato kniha se mnohým nelíbila- ono číst pravdu nebo její náznaky je dosti těžké.
Oceňuji čtivost a že autorka věděla,kdy přestat a neprotahla knihu na obvyklých 300 stran,to by se toto téma stalo nudným.

Ptáci v trníPtáci v trníColleen McCullough

Krásný rozsáhlý román, některým postavám jsem držela palce,ale našla jsem i takové, které mi pili krev od začátku až do konce. Autorka musí mít krásnou a bohatou slovní zásobu. Krásné dílo

LežLežC.L. Taylor

Super, četla jsem a četla a když jsem nečetla tak jsem nad knížkou přemýšlela. ALE ...Sem tam se objeví nějaká nesrovnalost - kde by se v takové nadmořské výšce vzal záchod,umyvadla atp. A že by tam bylo takové teplo ? ...
Jsem milovník psů ale psycholog pro psy z útulku a velmi citlivé údaje v počítači, Británie je sice vyspělá země ale nevěřím že si tohle nějaký útulek může dovolit.. Ale no tak.
Závěr teda dosti odfláknutý, ale kniha do sebe něco má,na odreagování fajn

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Tak takhle ne, řekněte si po přečtení téhle knihy. Napsáno z pohledu děti i rodičů.
No možná po přečtení se pár lidí chytí za nos, zajímavé téma velmi dobře zpracované.

Ptáci, zvířata a moji příbuzníPtáci, zvířata a moji příbuzníGerald Durrell

Durrell je spíše mé dětství. Nic méně tuhle jsem si ji přečetla až nyní. Příjemné, nenáročné čtení. Zajímavosti o zvířatech i o autorově životě

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Takový typ detektivek mě baví. Příjemný příběh bez zbytečných brutalit a nechutnosti. Děj nekazí ani žádný ultra inteligentní vyšetřovatel, který všechno ví a všechno zvládne.
Ze začátku se děj trochu táhl a ztrácela jsem se,kdo je čí dcera,syn....atp. za to ubírám jednu hvězdu. Jinak fajn

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Jak je v knize psáno,kdo je bez viny ať hodí kamenem....
Knížka je moc hezká, dobře se čte a stále čekáte,co se stane na další stránce.

Potrhaná křídlaPotrhaná křídlaRuta Sepetys

Od samého začátku vás kniha vtáhne a budete cítit atmosféru města New Orleans.Děj se trochu vleče, nejspíš by to šlo pokrátit.
Autorčin styl mám ráda,ale předchozí dvě díla se mi líbila více.

Rabínova dceraRabínova dceraReva Mann

Kniha má spád,dobře se čte, stále čekáte,že na další stránce si Réva řekne "dost,tohle já nechci".
Závěrem mi trochu vadilo jak se hrdinka lituje a myslí na sebe -v nemocnici se lituje že tu s ní není partner-co čekala když chodí s feťákem. Na pohřbu ji zas trápí, že ji nikdo nepotřebuje a nevšímá si jí- je to pohřeb,nemůže snad čekat,že se vše bude točit kolem ní.
Každopádně stojí za přečtení, dozvíte se spoustu informací formou příběhu.