Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Došla mi slova, to byl tak neuvěřitelný příběh, který napsal život sám a je dobře, že ho Mark Sullivan objevil a přenesl na stránky této knihy. Je neskutečné, co všechno tato rodina na cestě za svým snem zažila. A Stalin a jeho praktiky, k tomu není, co dodávat. Ruska je třeba se bát i v dnešní době. Tuto historii by se měly učit děti ve škole, a ne poučky a data, která jsou jim předkládaná.

29.11.2023 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

To byla poezie v próze. Knihu nám doporučil průvodce při naší letošní cestě do Rumunska, díky. Bylo to krásné putování po horách, jak je autor zažil před asi padesáti lety. Dnes už by to putování bylo jiné, ale určitě se i dnes můžete v rumunských horách ztratit. Rumunsko nás překvapilo svou nádhernou přírodou a milými lidmi. Ráda jsem si zavzpomínala.

28.11.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Normálně sci-fi nečtu, v rámci výzvy jsem po knížce sáhla a byla to jízda. Obdivovala jsem Marka, za to jak zvládal stres, samotu a jak řešil problémy, které mu život na Marsu přinášel. Bylo úžasné jak se dokázali lidé spojit pro záchranu lidského života. Škoda, že v reálném životě to tak nefunguje a lidé místo, aby se zachraňovali, tak se ničí, vypustit je na Mars i s těmi jejich slepičími mozky a rozhodně se pro ně nevracet.

27.11.2023 4 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Čtete si a jste rádi, že máte ta válečná léta za sebou a ono ne, jsou tu zase, i když z pohledu jiné osoby. Byla tu krásně popsána příroda. A ti pávi teda překvapili. Někdo píše, že knihu odložil, ale zkuste vydržet, nakonec chcete vědět, jak to všechno bylo, a jak je to s těmi pávy.

23.11.2023 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Jj byla to oddechovka, ale člověk má chuť sednou do auta a odjet někam za hranice všedních dnů. Tak si říkám, kolik je na světě žen, které si uvážou na krk takového Roberta a prožijí s ním celý život. A kolik je těch co potkají Camerona, no myslím, že podstatně méně.

21.11.2023 3 z 5

Úžasná kniha, která vás nutí k zamyšlení. Nikdy jsem o modrých lidech neslyšela, kniha je oslavou knížek a jejich významem pro všechny vrstvy lidí. Program Pojízdných knihoven pomohl dostat vzdělání i do těch nejzapadlejších koutů Ameriky. Ta chudoba je něco , co vás dostane, a přesto lidé touží po vědění, které jim přinese to, že se naučí číst. Rozhodně zajímavý je i doslov autorky , rozhovor s ní a nádherné dobové fotografie.

20.11.2023 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Pěkné zakončení série. Všechno je nakonec tak, jak má být. Sydney byla tedy hodně trpělivá. Ale nevím jestli po světě chodí takoví muži jako bratři Piercovi:))

18.11.2023 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

To jsem po několika chmurných knížkách potřebovala. Žádné hororové situace, jen trošku komplikovaný začátek milostného vztahu okořeněný sexem.

17.11.2023 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Tak jako v této knize, to v životě opravdu nedopadá. I když ostrov stihne pohroma Sylvie vše vyřeší, nejsou problém peníze, vztahy, nemoc, prostě značka ideál. Zkrátka nad Bretaní opět vyjde slunce.

14.11.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit, ne proto, že by byla špatná, ale proto, že byla tak děsivá, pravdivá. To, co se dělo za zdmi Pankrácké věznice je něco tak neskutečného, že rozum se tomu brání uvěřit. Jak mohli být lidé tak krutí. Čtete o hrůzách z války, ale toto se dělo v míru, a proto je to něco nepochopitelného. Při příští návštěvě Prahy Ďáblický hřbitov nevynechám.

13.11.2023 5 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Ze začátku jsem si říkala, musí tam být tolik názvů švédských vesnic a míst, kde se příběh odehrává? Navíc, když se jedná o vymyšlené souostroví, jakoby nestačila ta severská jména. Ale jak jsem se dostávala ve čtení dál a dál, přestalo mi to vadit. Víc než pátrání je v knize více osobních příběhů, ale to nijak knize na napětí neubírá.

10.11.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Chudáci holky, ten konec byl fakt drsný.

07.11.2023 3 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Tak jsem dočetla knihu, která byla, aspoň pro mě, hodně zvláštní. Když došlo na výrazy z oblasti sci-fi, musela jsem hledat, co to znamená, některé výrazy jsem četla poprvé. Jestli je kniha pozvánkou do Ružomberku, tak děkuji nechci. Je to sice fikce, ale v dnešním světě je možné všechno.

05.11.2023 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Člověka vždy překvapí, jaké hrůzy byly páchány na nevinných lidech, a přesto se lidstvo nepoučí. Pořád se na světě najdou lidé, kterým dělá dobře ubližovat a zabíjet nevinné. Na světě není národ, který by válka (jakákoliv) nepoznamenala a přesto, jakoby lidé zapomněli.

02.11.2023 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Pomalu se nám odkrývá jeden zločin za druhým. Při čtení si člověk uvědomí, že se to všechno mohlo stát a možná se to i děje. Musíte si zvyknout na velké množství postav a střídání prostředí, někdy to bylo na škodu. Ale čtení to bylo parádní.

01.11.2023 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Spíš než detektivku mi to připadalo jako román o odsunu Němců. Čekala jsem něco jiného.

29.10.2023 3 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

Opravdu dobré počtení, děj mě hnal pořád dopředu. Mělo to vše, co má dobrá detektivka mít. Netečou tu potoky krve, ale je to pěkně zamotané, k tomu drsná severská krajina. Jj to můžu 500 stran uteče jako voda a vám je líto, že vše skončilo.

28.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Četlo se to dobře, byla tam láska, dobré jídlo a pití, trochu tajemna na konci, a to vše ve sladké Francii.
Dobrá knížka na odreagování.

26.10.2023 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Nejhezčí kniha, kterou jsem o caminu četla (a čtu každou, která vyjde). Myslím si, že to je nejlepší kniha, kterou Ladislav napsal. Cesta nádhernou přírodou, která je protkána příběhy lidi, které na své pouti potkal, vás donutí přemýšlet o vlastních bolístkách a vlastních rozhodnutích, která jste ve svém životě udělali. Navíc ty nádherné ilustrace, to je opravdu velký bonus této knihy, o který přijdou milovníci audio verze. Díky Ladislave, že jsi nás na pouť do Santiaga vzal.

26.10.2023 5 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Nevím, byla to kniha o ženě bilancující svůj život. Nějak je mi z toho smutno, a ten anděl, zkrátka jsem sáhla při výběru knihy vedle.

22.10.2023 3 z 5