Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Dlouhá cesta z ráje Dlouhá cesta z ráje Leah Chishugi

Nebylo to lehké čtení, neprospívá k tomu ani současná situace v Izraeli. Člověk opravdu nechápe, kde se v lidech bere ta nenávist a ta brutalita. Klobouk dolů před Leah, to co ona dokázala ve svém věku je k neuvěření. Opravdu silná žena . Přeju ji v životě už jenom štěstí.

20.10.2023 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

První díl jsem nečetla. Knížka se četla dobře. Pořád sice nechápu systém amerického školství, ale to je můj problém. Hlavní hrdinové se prali se svými problémy jak uměli. Hlavně na Juliana toho život naložil až až.

20.10.2023 4 z 5

Lincolnova dálnice Lincolnova dálnice Amor Towles

Tak jsem čekala, že se projedu po Lincolnově dálnici a přitom jsem dostala cestu do hlubin života čtyř chlapců. Čekala jsem happy end, ale žádný se nekonal... Nevím, čekala jsem od knížky něco jiného

14.10.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Konečně nezemřel nikdo z blízkých Josie. Oč by to bylo jednodušší, kdyby se nic netajilo, ale to by potom nebylo o čem psát :)) Už se se těším na další případ.

12.10.2023 4 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Drsné dospívání dvou bratrů, které si zpestří drsným sportem. Mám knihy Zusaka ráda, i když asi všem nesednou.

06.10.2023 4 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Tak to bylo silné čtení. Že začátku jsem se nemohla začíst, ale potom příběh dostal spád. Člověk nemůže uvěřit, že mezi námi žijou takoví lidé, kteří mohou ubližovat nevinným dětem, které jsou tak důvěřivé. A ten konec to je teda síla. Jen občasné chyby v překladu mi zabránily dat 5 hvězdiček.

05.10.2023 4 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Byla to hrozná doba a je dobře, že o ní jenom čteme. Byl to pohled na válku z jiné strany. Jak rozhodnutí dospělých může změnit život dítěti. Na konci mi ukápla slza, a to se mi při čtení knížky už dlouho nestalo.

01.10.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Někdy si s vámi život prohraje, a ne vždy je to příjemné. Možná by stačilo všímat si, co se děje ve vlastní rodině a ne soustředit se pouze na sebe.

01.10.2023 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Když jsem knihu četla,říkala jsem si, že je taková pestrobarevná. Černá, bílá, homosexuálové, trans...Je to kniha o hledání i popření své vlastní identity. Ale jak se říká, krev není voda a žít celý život ve lži a strachu, nevím jestli to člověku přinese štěstí a najde to, co celý život hledal.

29.09.2023 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Super čtení, které vás po přečtení nenechá klidnými. Celou dobu si kladete spousty otázek, neustále se vám honi hlavou, jak to vlastně všechno bylo a je. Co mě udivovalo, jak mladí lidé v Americe (nevím, možná i u nás) přistupují k sexu. Jako by to byl chleba s máslem a ne, že by to měl být kaviár, že vám nic neuteče, že se vyplatí si počkat. Také otázka toho, že když máte peníze, můžete si všechno dovolit a dítě, které si vy, do této zlaté klece přivedete, se bude mít lépe, než u své chudé, byť biologické rodiny. Krev není voda. Je to rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení včetně doslovu.

28.09.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tak nějak nevím, co napsat. Je mi z toho smutno. Co ta Ema byla za matku? Knihu jsem přečetla za jeden den, nedalo mi to, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. A ten konec byla opravdu síla. Tak zmařený život.

26.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Je to sice fikce, ale kdo říká,, že se to nemohlo stát. Kniha nemá hluchá místa, pořád čtete, jen aby jste se dozvěděla, co hlavní hrdinku a Monique spojuje. Evelyn si rozhodně nebrala servítky a šla za svým cílem,dá se říct, obrazně přes mrtvoly. Nakonec měla peníze, přinesly ji svobodu, ale štěstí.....

25.09.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Opět pohodová detektivka na pozadí švédského léta. Zajímavé prostředí světa starožitností, člověk nevěří, že touha vlastnit, vás dovede k tomu, abyste zabili.

23.09.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Takový je život někdy jsi dole někdy nahoře.

19.09.2023 5 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Jako odpočinková kniha dobré. Líbí se mi Bretaň a lidé v ní žijící. Jsem zvědavá kam se budou osudy hlavních hrdinů ubírat. Jen chci věřit, že taková matka jako Chloé snad neexistuje.

18.09.2023 4 z 5

Když se mnou půjdeš tajgou Když se mnou půjdeš tajgou Helena Drdlová

Bylo to zajímavé čtení, které nás zavede k tajuplnému Bajkalu. Sledujeme cestu Alexeje a Ajgyr, divoženky. Je zde krásně popsána příroda Sibiře a tajuplné rituály na pozadí války.

17.09.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Bylo to milé, vtipné, zamilované zkrátka to mělo vše, co člověk od romantické knížky čeká. Bylo to také o zapovězené lásce, která překonala léta, i když nikdy nedošla naplnění.

13.09.2023 5 z 5

O minutu později O minutu později Susan Lewis

Kniha začínala jako romantický příběh, ale pak stačil okamžik a Vivienne se změnil celý život. Příběh je inspirován skutečnými lidmi. Procházíme si celou složitou cestou vedoucí až k otázce zda transplantace a darování orgánů ano nebo ne. Co mi vadilo byl překlad, vrchol byl, když byla zaměněna jména Joshe a Jacka.

11.09.2023 3 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Tak to bylo čtení, příběh z vesnice 50. let je završením trilogie. Bylo mi líto malé Míny. Musela to být neskutečně těžká doba plná agitace, kdy o vás rozhodovali jiní, sousedi na sebe donášeli. A to rozuzlení, klobouk dolů před paní spisovatelkou. Už se těším na její další knihy.

03.09.2023 5 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Bylo to pěkné čtení. Bylo zajímavé sledovat jak se každý staví ke svým životním problémům. Byla jsem zvědavá jak celý ten propletenec dopadne. V každém případě nejde knihu odložit a potom je vám líto, že to skončilo.

01.09.2023 5 z 5