Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Je to tak trochu Hříšný tanec v knize. Je pravda, že číst tuto knihu, kdyby mi bylo sladkých náct by bylo lepší, ale co už, bylo pěkné si zavzpomínat na první lásky. Jen na okraj, nedovedu si představit dovolenou v takovém kempu, to bych asi nedala, ale Američané to mají zřejmě rádi:))

30.08.2023 4 z 5

Dívka s jahodami Dívka s jahodami Lisa Stromme

Po přečtení této knížky mám chuť navštívit nějakou výstavu obrazů Edvarda Muncha. V knize je pěkně popsáno, jak složitou postavou malíř byl. Některé postavy jsou skutečné a hlavni hrdinka Johanne je vymyšlená, ale kdo ví, třeba se vše odehrálo tak, jak to Lisa Stromme napsala.

29.08.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Tak to se čte samo, i když se děj odehrává v nelehké době. Život se s rodinou Francových nemazlil, ale víra a láska jim pomáhala přežít. Jak je zvykem na konci se dovíme, jak se jejich osud vyvíjel o padesát let později. Nevím, kde se paní Chalupová pro mě ukrývala, jsem ráda, že jsem ji objevila. Myslím, že by si zasloužila, aby se o ní více vědělo.

29.08.2023 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Člověk to slyšel, viděl snad stokrát, ale přesto to vámi pokaždé otřese. Pohled na tragédií očima kapitána lodi Carpathia nám ukazuje tuto tragédií v jiných souvislostech. Oceňuji práci spisovatelky. Zajímavě jsou vylíčeny osudy přeživších z Titaniku. Kniha stojí za přečtení.

27.08.2023 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Že začátku jsem si říkala, že je to kniha pro zámečníky a chemiky, těch odborných názvů bylo opravdu dost. Potom se to však rozjelo a nemělo to chybu, akorát ke konci jsem v tom měla guláš, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, zkrátka něco prohnilého je ve státě New York.

25.08.2023 4 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Respekt, obdivuji, klobouk dolů. Do Afriky, na takovou cestu, bych nikdy nejela, i kdybych na to fyzicky měla. Těch nebezpečí je tam až až a Tadeáš může být rád, že vyvázl se zdravou kůží. Takže děkuji za přiblížení pro mě cestovatelsky neprobádaných zemí.

21.08.2023 4 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Simon Maywer nás provedl historií svého rodu. Oceňuji jeho trpělivost hledat v matrikách starých bezmála 200 let. Mnohé si musel domýšlet, nicméně se mu podařilo zmapovat život svých předků. Bylo to zajímavé a poučné čtení, kdy se dozvíme i mnohé z fungování právních předpisů, kdy bylo vše řádně zapsáno, a tak mohl vzniknout tento příběh.

20.08.2023 5 z 5

Neztrať mapu k mému srdci Neztrať mapu k mému srdci Hana Repová

Další pěkná letní oddechovka. Držela jsem Lorin a Benovi palce, neměli to v životě lehké. Jak je v knihách Hany Repové zvykem vždy je minulosti něco temného.

17.08.2023 5 z 5

Tajnosti a lži Tajnosti a lži Brenda Novak

No tak, že by se to nedalo číst, tak já jsem to přečetla, a byla to taková oddechová po americku, bohatá, úspěšná, nechybí láska za hrob, nenávist k otci, a nakonec....

17.08.2023 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knihu i spisovatelku jsem objevila náhodou. Vůbec jsem nevěděla, co se v posledních dnech války v Přerově odehrálo. Jak dovedou být lidé krutí, jak láska dokáže zatemnit mozek a s jakými hrůzami si lidé museli projít, jak velké šrámy to zanechalo na jejich duši. Spisovatelka píše čtivě a rozhodně si přečtu pokračování. Jsem zvědavá o kom bude, poněvadž shrnutí života hlavních hrdinů je na konci knihy.

14.08.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tak to se četlo samo, nenechalo vás to oddechnout. Pěkné propojení se starými případy, a to rozuzlení, klobouk dolů před týmem i Kate.

12.08.2023 5 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Příjemné pokračování příběhu. Alex i Leah se musí od sebe odloučit, aby poznali, že si jsou souzeni. Myslím, že bylo dobře, že ji dal Alex volnost, aby si mohla prožít studentská léta. To někdy mladým, kteří začnou spolu brzy žít chybí a potom se to snaží dohnat až , když mají závazky a mnohdy to nedopadne zrovna dobře.

11.08.2023 4 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Taková kniha akorát na léto, moře, surfování, domek u oceánu a k tomu trochu komplikací s láskou. Jsem zvědavá, co se s hlavními hrdiny stane v dalším díle.

09.08.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Kniha se mi líbila, spojení kouzelnických čísel s uvažováním vraha, bylo neobvyklé.

08.08.2023 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Tak to byla hodně zvláštní kniha. Eric by zasloužil svatozář. Nemám ráda knihy, kdy se vrátíte v čase, kdybych to věděla, knihu bych ani nezačala číst. Nicméně dočetla jsem ji.

06.08.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Tentokrát se drama odehrává spíš na souši než ve vodě. Nicméně to nic neubírá na atraktivitě příběhu. Je to pořádně zašmodrchané a chapadla sahají až k nejvyšším místům. Podaří se Sloan s jejím parťákům případ vyřešit?

05.08.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Jako vždycky stránky utikaly jako voda. Skvělá zápletka, a to napětí do posledního písmene. Těším se na další Davidovo vyšetřování.

04.08.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Bylo to pěkné, nenáročné počtení. Láska bývá někdy slepá, a když vás podrazí ti, které milujeme, bolí to tím víc. Němá tvář vás miluje bez výhrad.
Romantiku Caplin prostě umí.

03.08.2023 4 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Zajímavá kniha. Poklidný život včel proti hrůzám války. Včelař bojuje nejen se svou nemoci, ale i se strachem z odhalení. Nákresy letadel a jejich parametry jsou spíš pro mužské čtenáře.

02.08.2023 4 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

O depresi převážně nevážně. Život se nemá vzdávat, vždycky stojí za něj bojovat.

01.08.2023 4 z 5