Na kole přes Afriku

Jet do Afriky a poznat tamní přírodu, to je sen kdejakého kluka. Ne každý ale v sobě později najde sílu na to, aby takový dětský sen skutečně prožil. Tohle je příběh snu, který se opravdu stal. Začíná pod horou Libín a v sedle kola. Čím vším se jeho hlavní hrdina na své cestě stal? Jaké lidi potkal? Co zažil v písku a větru uprostřed saharských dun? Proč s sebou vezl násadu od krumpáče? Potkal v pralese vysněného slona? A co zjistil o tmě, které se odjakživa bál? Vydejte se s ním na cestu přes hory, pouště, savany i tropické lesy. Jmenuji se Tadeáš Šíma, je mi 27 let a pocházím z jihočeských Prachatic. V roce 2016 jsem vyrazil poprvé do Afriky na kole. Z rodného města jsem došlapal až do marockého Rabatu, kde mě přepadla skupina mladých banditů, kteří mě připravili o kolo i elán pokračovat cestě. Má paličatost však zvítězila a já se o rok později na cestu vydal znovu. Z marockého přístavního města Tanger jsem podél západního pobřeží došlapal až do Kapského Města. Celá cesta trvala 7 měsíců a byla dlouhá 13 000 kilometrů. Což je asi 650 Třešňáků. 1 Třešňák = 20 km (pozn. autora)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438371/na-kole-pres-afriku-aCk-438371.jpg 4.865
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Host

Kniha Na kole přes Afriku

ivoiro

Nadherná, vtipná a poutavá kniha. Autor má můj obdiv.

vassovka

Moc doporučuji knihu! Krásně, vtipně napsané povídání o neuvěřitelně těžkém šlapání na konec Afriky. Líbí se mi moc autorovo humor a lehkost nad věcí:)

evask

Hezky to chlapec napsal!

Horal123

Než jsem si přečetl tuto knihu jsem si myslel, že je nemožné přejet Afriku na kole od severu k jihu zcela sám, bez zkušeností, bez zajištění a hlavně téměř bez úhony. Tadeáš Šíma se do toho pustil po hlavě s mladickou nerozvážností a dokázal to. Smekám klobouk Pane Šímo, máte můj obrovský respekt. Těch nebezpečí, která číhají na osamělé cyklisty v některých afrických státech za každým rohem, je celá řada.
Kromě mimořádné odvahy a sportovního výkonu musím ještě vyzdvihnout i autorův literární projev. Moc se mi líbil i jeho suchý humor, který mi dosti připomínal Ladislava Ziburu.

Maevie

Pohodový cestopis, ve kterém se prolínají zajímavosti z navštívených zemí a osobní zážitky, přesně jak to mám ráda. Táda se nebojí přiznat nepříjemnosti a komplikace, které ho na cestě potkaly, čímž je cestopis ještě sympatičtější. Jeho cesta za svobodou a sebepoznáním je tak plná komplikací s vízy, zažívacích problémů, zoufalostí nad nekončícími defekty na kole i příjemných chvil strávených vedle milých lidí v krásné přírodě.

AniLes

Kniha je povedená.Četla se dobře.Trochu mě mrzí lehce,jakoby odbytě napsaná cesta po Namibii.Na ni jsem se nejvíce těšila.Ale zároveň chápu,že ten půl rok na cestě se musel nějak vyhrotit,obzvlášť když se mu tam nedařilo.Je super,že autor cestu před koncem nevzdal a dokončil ji.

lukas1055

Zábavnou formou podané dobrodružství, kdy si jeden maniak z malého města pod Libínem řekne, že dojede na kole až do Kapského města. Kniha se čte úplně sama, pasáží kdy se člověk chytá za bránici je hodně, stejně jako pasáží vedoucích k hlubšímu zamyšlení o Africe, lidství a obdivu dobrodruhům, kteří vystoupí z komfortní zóny a vkročí do neznáma. Neznáma plného nebezpečí, krás, afrických divožen, různých plazů... Doporučuji, jediné za co bych byl moc rád by bylo, kdyby kniha byla delší. :)

Venda32

Po úvodní části jsem si nebyl úplně jistý, jak mě knížka bude bavit. Nějak to nebylo ono. Postupem času mě knížka vtáhla a četla se sama. Klobouk dolů před někým, kdo vystoupí ze své komforní zóny a podnikne takovou cestu.