Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Příjemné pokračování příběhu. Alex i Leah se musí od sebe odloučit, aby poznali, že si jsou souzeni. Myslím, že bylo dobře, že ji dal Alex volnost, aby si mohla prožít studentská léta. To někdy mladým, kteří začnou spolu brzy žít chybí a potom se to snaží dohnat až , když mají závazky a mnohdy to nedopadne zrovna dobře.

11.08.2023 4 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Taková kniha akorát na léto, moře, surfování, domek u oceánu a k tomu trochu komplikací s láskou. Jsem zvědavá, co se s hlavními hrdiny stane v dalším díle.

09.08.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Kniha se mi líbila, spojení kouzelnických čísel s uvažováním vraha, bylo neobvyklé.

08.08.2023 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Tak to byla hodně zvláštní kniha. Eric by zasloužil svatozář. Nemám ráda knihy, kdy se vrátíte v čase, kdybych to věděla, knihu bych ani nezačala číst. Nicméně dočetla jsem ji.

06.08.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Tentokrát se drama odehrává spíš na souši než ve vodě. Nicméně to nic neubírá na atraktivitě příběhu. Je to pořádně zašmodrchané a chapadla sahají až k nejvyšším místům. Podaří se Sloan s jejím parťákům případ vyřešit?

05.08.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Jako vždycky stránky utikaly jako voda. Skvělá zápletka, a to napětí do posledního písmene. Těším se na další Davidovo vyšetřování.

04.08.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Bylo to pěkné, nenáročné počtení. Láska bývá někdy slepá, a když vás podrazí ti, které milujeme, bolí to tím víc. Němá tvář vás miluje bez výhrad.
Romantiku Caplin prostě umí.

03.08.2023 4 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Zajímavá kniha. Poklidný život včel proti hrůzám války. Včelař bojuje nejen se svou nemoci, ale i se strachem z odhalení. Nákresy letadel a jejich parametry jsou spíš pro mužské čtenáře.

02.08.2023 4 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

O depresi převážně nevážně. Život se nemá vzdávat, vždycky stojí za něj bojovat.

01.08.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Kniha se , jak je u Bryndzy zvykem, čte dobře. Tentokrát to není žádný krvák, děj plyne celkem poklidně. Podle názvu jsem čekala větší "divočinu". Vždycky se musí najít někdo,nyní Kate, kdo má nadhled a všechny případy spojí do jednoho.

31.07.2023 4 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Pěkné čtení na léto. Přímo vás to zve navštívit Florencii a užít si atmosféru tohoto krásného města, kde se odehrává příběh Carli, které hledá své místo v životě.

30.07.2023 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Když se dvě ztracené duše potkají a pomohou si navzájem se zachránit. Je to taková terapie prací. Krásně popsaný podzim na statku. Jen nevím jestli by to ve skutečném životě šlo tak lehce.

29.07.2023 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Bylo to příjemné čtení, i když ne veselé. Dýchala z toho láska dvou lidí, s kterými se život rozhodně nemazlil a tehdejší režim jim nic neusnadnil.

28.07.2023 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Takový příběh ze života. Nebylo to jednoduché pracovat za bývalého režimu, kdekoliv, kde vás nehodnotili podle odvedené práce, ale podle "zásluh". Neměla to holka snadné, uvidíme kam ji osud zavede v druhém dílu.

27.07.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Co k tomu dodat, je s podivem, jak dlouho se tento režim drží. Byl to zajímavé a poučné čtení.

26.07.2023 4 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Pěkný špionážní román. Bylo to napínavé od začátku a konec ten vás dostane.

25.07.2023 4 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tato knížka by si zasloužila více hvězd. Jako ve filmu se před námi odehrává příběh jedné vietnamské rodiny. Obdivovala jsem sílu babičky, nikdy se nevzdat, i když padla vždy vstala, aby její nejbližší nestrádali. Její láska k dětem byla bezmezná, z lásky jim odpustila i věci, které by jiní odsoudili a své nejbližší zavrhli. Dějiny Vietnamu na pozadí románu stojí určitě za přečtení.

24.07.2023 5 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Nechápu jak taková vyspělá země mohla dopustit vystěhování tak malých dětí bez toho,aby se zajímala jak je s nimi v Austrálii nakládáno. A proč muselo trvat 40 let než se rodiny dočkaly omluvy. Jako by nestačily hrůzy války, kdoví zda to, co je čekalo potom, nebylo ještě horší. Je to dojemné čtení, ale člověk se nemá vzdávat a má bojovat za svou pravdu.

13.07.2023 5 z 5

Rumunsko není divočina Rumunsko není divočina Jozef Šikrha

Skvělý cestopis pro ty, kdo jedou do Rumunska autem. Je vidět, že autorka má velké znalosti a co neví doplní z jiných pramenů. Jen ty ceny asi už nebudou aktuální. No uvidíme....

12.07.2023 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Knihu začnete číst a už vás nepustí. Obdivovala jsem Rory, to, jak se při svém psychickém onemocnění, poprala se všemi problémy, které ji osud do cesty připravil.

11.07.2023 5 z 5