Ženy z ostrova kamélií

Ženy z ostrova kamélií https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418912/bmid_zeny-z-ostrova-kamelii-JHf-418912.jpg 4 77 22

Bretaňská sága série

Strhující příběh o důvěře a zradě na pozadí nádherného bretaňského pobřeží. Druhý díl úspěšné bretaňské ságy po Ostrově kamélií. Po opojné svatební oslavě na ostrově kamélií si Sylvie a Maël přejí dítě. A náhle stojí před jejich dveřmi Maëlova bývalá velká láska Chloé se sedmiletým synem, kterého k překvapení představí jako Maëlovo dítě. Ale to není všechno. Chloé chce Maëla získat zpátky. Může Sylvie bojovat o svou lásku, aniž by se přitom stavěla mezi otce a syna? A vzápětí hrozí zahradnictví zánik, nebezpečí, které mohou Sylvie a Maël zažehnat jen společnými silami.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Frauen der Kamelien-Insel , 2018

Knihomura
05.11.2023 3 z 5

I druhý díl slušný.

Kaja1
18.09.2023 4 z 5

Jako odpočinková kniha dobré. Líbí se mi Bretaň a lidé v ní žijící. Jsem zvědavá kam se budou osudy hlavních hrdinů ubírat. Jen chci věřit, že taková matka jako Chloé snad neexistuje.

takana
21.04.2022 5 z 5

Hezké odpočinkové čtení.

Gemma88
22.02.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila i když knížky tohohle typu moc nečtu. Někdy je ale hezké odejít od reality a věřit, že vše dobře dopadne.

Prateri
27.10.2021 4 z 5

Nenáročné, ale čtivé. Dramatické jen tak malinko, konec se dá předpokládat. Skvělý Maël mi až tak skvělý nepřipadal, popravdě mě neskutečně vytáčel. Na ostrově ale ještě zůstanu, poslední díl trilogie už mám doma, tak si jdu přečíst, jestli kamélie nadále prospívají a na Maëla jsem taky zvědavá, pochlapil-li se :).

milena8281
13.09.2021 4 z 5

I druhý díl mě bavil. Moc dobře se to četlo, mělo to spád i napětí.

georginaa
07.08.2021 4 z 5

Druhý díl byl opět napínavý, jak taková květina jako kamélie může zamíchat lidem život. Též bývalka, která zamíchá karty jiným směrem, než si Maël a Sylvie přály. Jenže vždy něco zlého, je pro něco dobrého. Těším na na poslední třetí díl, kdy konečně se snad vše rozlouskne.

Kristulda
03.08.2021 4 z 5

Krásné odpočinkové čtení, které se odehrává v nádherné Bretani

AndreaP.
28.07.2021 5 z 5

Tato sága mě prostě baví, a to jak místem krásného prostředí bretaňského pobřeží, kde se příběh odehrává, tak námětem, který dále rozvíjí osudy postav z příběhu. I tento díl, stejně jako první, jsem slupla jako malinu, skvělá oddechovka a jdu rovnou na díl třetí. Nebude se mi chtít Ostrov kamélií opustit!

Szilvia1
03.04.2021 4 z 5

Skvělá oddechovka,byla lepší než první díl.

janqa410
18.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý, znamená i dvojnásobně lepší. Kniha měla větší spád, více napínavých a nepředvídatelných pasáží, občas jsem dokonce čekala, kdy Chloé jedna přiletí, opravdu si zasloužila pořádně proplesknou, mrcha jedna. Noaha mě bylo často líto, ale nakonec přesto, že tolik ztratil, vlastně ještě více získal. Maël mě chvíli štval, opravdu jsem si myslela, že na to žé mrše zase skočí, a možná by se tak i stalo, kdyby nebylo Sollenn, na kterou naštěstí dal, když mu myla hlavu. Sylvie se ukázala jako diplomatka, a tím si manžela i udržela, ikdyž mě pak i mrzelo, že jsem mu také více nedůvěřovala. No já být na Sylviině místě, Chloé by na ostrově nestrávili ani noc. Zápletka se Sylvianou se nebízela už když je Gurvan přemístil, ale že až tak, to jsem nečekala. Kniha je skvělá, parádně se čte, nelze odložit, a já jsem spokojená, že Sollenn, Sylvie s Maëlem i Noahem, našli své štěstí a že se jim to vše podařilo tak, jak to už od začátku mělo být.

Evar88
15.02.2021 3 z 5

Druhý díl Bretaňské ságy se mi líbil o něco víc, než první. Objevily se zde nové postavy a vztah Sylvie a Maela dostal zajímavý rozměr. Autorka se více zaměřila na emoce a přidala i dramatické zvraty. Ráda si přečtu třetí pokračování... Nicméně to nejsou knihy, po kterých bych sáhla víckrát. Jedná se o klasickou ,,oddechovku", kterou si jednou přečtete a brzy na ni zapomenete.

knihovnička007
26.11.2020 4 z 5

Příjemný návrat na ostrov kamélií. Hezké odpočinkové čtení. Bezchybná Sylvie, naivní Maël a hned na začátku jejich svatba. Jejich štěstí stojí v cestě naprosto příšerná Chloé s maëlovým synem a všem leze na nervy. Život není vždy jen černobílý, ale zde jsou strany přísně rozděleny.
Určitě doporučuji k přečtení pokud máte romantiku.

kudrdlinka
01.11.2020 4 z 5

Byl to příjemný návrat na ostrov kamélií, ráda jsem se zase setkala se Sylvií a Maëlem, i když ten mě trochu rozčiloval. Neřekla bych že je to zrovna strhující příběh, ale spíš příjemné a oddychové čtení. Určitě se pustím i do třetího dílu.

cibulka 8
11.08.2020 3 z 5

Maël mě neskutečně štval. Přivede si do domu svou bejvalku, půjčí jí oblečení své ženy, zaměstná ji ve svém podniku a ještě se cítí dotčený, že má k tomu Sylvie výhrady.

princesse
15.05.2020 5 z 5

Skvělý i druhý díl. Byla jsem zvědavá zda bude stejně dobrý jako první a nejsem zklamaná ani trochu. Určitě se tato série moc povedla. Je to velmi příjemné a oddechové čtení u kterého se rozhodně nebudete nudit a všechny romantické duše zaplesají.

raty
31.01.2020 4 z 5

Opět milý romantický příběh zasazený do velmi zajímavého prostředí. Trochu předvídatelný děj, ale perfektně mi sednul do nálady. Navíc jsem záviděla Sylvii její práci v zahradnictví, takže mi sednul i do ČV.

zuzana2599
30.12.2019 5 z 5

Ještě lepší než první díl Ostrov kamélií. Moc hezké, milé a jemné čtení !
I když jsem měla obavy, zda si ještě vzpomenu na předchozí události prvního dílu, vplula jsem do děje zcela bez problémů. Sylvie bojuje o svoji lásku, touží po mateřství, vsadí na důvěru a zamiluje si Noaha, syna svého muže. Konec je hodně uspokojivý a šťastný.
Příběh je lehce romantický a zahřeje čtenáře na duši !

Toňula
19.11.2019 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií byl pro mne moc milý, opět čtivý příběh,ale tentokrát o něco propracovanější, postavy stejně blízké jako v předchozím díle, jen Mael ztratil trochu ze své dokonalosti, což bylo jen dobře. Ráda si přečtu i pokračování.

Sotek43
28.10.2019 5 z 5

Druhy dil knihy je stejne krasne psany jako první dil.

láska romantika Bretaň

Tabea Bach (p)
německá, 1960
2018  80%Ostrov kamélií
2022  84%Dům hedvábí
2019  84%Ženy z ostrova kamélií
2020  81%Návrat na ostrov kamélií
2023  85%Dům knih

Kniha Ženy z ostrova kamélií je v