Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Tak tuto knížku jsem neměla poslouchat jako audio na ČR, ale půjčit si ji v papírové formě. Nemohla jsem se soustředit, postavy mi splývaly. Jinak je to klasický příběh lásky ze staré Anglie.

09.01.2024 3 z 5

Polibky svatojánské noci Polibky svatojánské noci Cornelia Engel

Shetlandy a jejich příroda a život zdejších obyvatel, jsou krásnou kulisou k romantickému příběhu. Chtěla jsem nějakou oddechovku a tu jsem taky dostala. Nikdy nevíte, kde vás potká láska a štěstí...

06.01.2024 4 z 5

Přichází bouře Přichází bouře Maria Adolfsson

Mám ráda severskou přírodu, a když se tam odehrává nějaký temný příběh, tak to potom nemá chybu. Karen navíc bojuje i se svými démony. Klid ji nepřináší ani situace jejích kamarádů.

02.01.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Bylo to takové nějaké rozházené. Až v druhé půlce člověk pochopil jak se jednotlivé osudy postupně propojí. Teda aspoň já. Přemek dostal, co si zasloužil.

25.12.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Zajímavý příběh ze života komunity žijící v hlubokých lesích Ameriky. Snad teď už Josie najde klid i ve svém osobním životě. Člověku vrtá hlavou jak někdo může krýt zlo, ale lidé se někdy chovají nevyzpytatelně a nemusíme chodit daleko.

24.12.2023 4 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Dvě sestry a tak různé osudy. Život toho Ester hodně nadělil, ale přesto se dokázala zvednout a jít dál. Možná za to mohl ten baletní dril, na který byla zvyklá, vstanout a jít dál. Krátké štěstí nalezla v manželství, škoda, že v knize nejsou více rozvinuty osudy Jiříka a Aleny. Taky by mě zajímal osud Alenčina otce.

21.12.2023 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

No, to bylo něco. Přiznám se, že při čtení mě provázely přímo hororové sny. Takže nečíst před usnutím:)) Případy jsou čím dál drsnější, ale ten konec ? To teda už ne, snad se dá pokračovat i jinak. Taky mi bylo líto jedné zbytečné smrti.

20.12.2023 4 z 5

Věk nevinnosti Věk nevinnosti Edith Wharton

Posloucháno na ČR. Byl zde pěkně popsán New York 70.let 19.stol. tehdejší život smetánky byl okořeněn zakázaným vztahem, i když....zaujalo mě, v jakém postavení byly tehdy ženy, ale přesto to byly ony, kdo řídil běh dějin. Jako knihu bych to asi nepřečetla.

18.12.2023 3 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Zvláštní jméno Neonila, zvláštní žena s chladnýma očima, zvláštní příběh. Kolik lidských osudů, je v této knize, Nila byla silná ruská žena, její jednání byla někdy na hranici lidského chápání. A nakonec se kruh krásně uzavře. Navíc se část knihy odehrává na Valašsku, takže znám místa, která jsou zde popisována a bohužel si i pamatuji dobu, kdy se tu v našich krásných Beskydech roztahovali ruští vojáci se svými "báryšňami" s rudými rty a "vůní" Ducha Moskvy. Radši nevzpomínat, ale nezapomínat.

18.12.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Bylo to pěkné čtení. Musel to být drsný a nelehký život, ale ostrov St. Kildy byl jejich domov. Nedovedu si představit, jaké to muselo být, když je přesídlili. Byly zde nádherné popisy divoké přírody ostrova a ptactva. Zajímavý byl i doslov autorky. Určitě si ráda přečtu další z osudů lidí z bohem zapomenutého ostrova ve Vnějších Hebridách, jestli u nás vyjdou. Láska byl takový bonus .

15.12.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Posloucháno na ČR Dvojka. No bylo to ze života, člověk si myslí jak všechno doma funguje a bum. Vždy to odnesou nevinní, a to děti. Richard byl sebestředný blbec.

15.12.2023 4 z 5

Stále s tebou Stále s tebou Sian O'Gorman

Je to o hledání cesty nejen k lásce, ale i k tomu, aby člověk našel práci, která ho v životě uspokojuje. V Irsku zřejmě neplatí: "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky"

14.12.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

To bylo opravdu mrazivé, já bych v tom baráku nezůstala ani minutu. Obdivovala jsem Sóldis. On ten Island je pěkný na dovolenou, ale žít tam někde na samotě, v zimě skoro žádné světlo, to se tam člověk asi musí narodit. Nedivím se, že někomu z toho přeskočí.

12.12.2023 4 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Tato série se moc dobře čte. Tentokrát se před námi rozvíjí osudy rodiny Metzlerů za druhé světové války. Tolik lidí a každý tu válku prožil jinak, i když mnohdy proti své vůli. Nakonec se možná můžeme těšit na další díl, konec dává naději:))

09.12.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Myslím si, že negativní recenze jsou zde proto, že to je jiný Bryndza než ho známe žádná Erika ani Kate. Myslím, že thriller se povedl, byly tam nějaké nesrovnalosti, ale to nicméně nebránilo, tomu, aby se člověk udržel v napětí. A jak se říká konec dobrý všechno dobré.

07.12.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Tak jsem začala pátým dilem. Pořád se něco dělo, kniha měla spád. Nakonec se vše vyřešilo, i když jedna vražda byla proč? Možná jsem něco přehlédla. Na můj vkus tam byli strašně moc jmen a vyznat se v nich nebylo docela jednoduché, aspoň pro mě.

06.12.2023 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Knížka nad zavádí opět mezi amišskou komunitu. Je zajímavé sledovat zvyky a život této komunity na pozadí starého zločinu. Příběhy s komisařkou Kate mě baví, líbila se mi i osobní linka příběhu.

04.12.2023 5 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Bylo to moc příjemné čtení, které se hodí do počasí, jaké venku vládne. Cítíte se úplně jako někde na severu Švédska. Kniha vás nutí k zamyšlení, vždycky je čas plnit si své sny a vždycky je čas na usmíření a odpuštění, jen se to nesmí moc dlouho odkládat. Může nastat čas, kdy už nebude komu a co odpouštět. Už se těším na další knihy, snad budou k dostání co nevidět.

04.12.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Poslouchala jsem to jako audioknihu. Nebylo to tak špatné jak píšou některé recenze. Je pravda, že téma nebylo veselé, ale byl to zajímavý pohled na život člověka, kterého ovlivní děsivá událost z jeho dětství. Jste poznamenána na celý život a musíte se s tím vyrovnat, a to je opravdu na zbláznění, svým způsobem její matka něco zabila i v ní a žijte s tím. No ještě,že o tom jenom čtu ...jak mně bylo té holky líto

04.12.2023 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Byla to emoční horská dráha. Jak správně autor píše žít se má teď a dnes a ne říkat si potom...ono se může stát, že žádné potom už nikdy nenastane.

30.11.2023 4 z 5