Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Byla to zvláštni kniha, ostatně jako i předešlé knihy této spisovatelky. Nutí vás přemýšlet a jen tak se nechat unášet dějem. Byla bych se ráda dozvěděla jaký život měla Justine, ale pokračování si musíme domyslet. Tak komplikované vztahy v rodině si vůbec nedovedu představit a dál s tím člověkem žít, na to musí mít člověk pevný žaludek, možná za to mohl ten pocit viny, kdo ví.

05.04.2024 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Bylo to šílené, stejně jako pomyšlení, že takováto zvěrstva páchali lidé, kteří hlásali lásku k bližnímu svému. Člověku hlava nebere, jak někdo může tak ubližovat malým, nevinným dětem. A že takové ústavy existovaly ještě v 60. letech minulého století. Jak se říká v Otčenáši... odpusť nám naše viny...jsou věci, které, při nejlepší vůli,odpustit nejdou. Celý příběh měl pro mě překvapivě vyústění.

04.04.2024 3 z 5

Na motorce kolem světa Na motorce kolem světa Vojtěch Lavický

Miluji cestování, a aspoň s knihou se dostanu na místa, která už nikdy nenavštívim. Líbilo se mi, že kniha je tak optimistická, i když někdy zažívali horké chvilky, z knihy na vás dýchne pohoda a radost z cestování a o tom poznávání cizích zemí je. Držím palce na dalších cestách. A ty krásné fotografie, to je velký bonus této knížky.

30.03.2024 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

To bylo moc hezké čtení. Mám pro Kanadu a Aljašku slabost, k tomu pěkný příběh, co víc si přát. I když člověk tak nějak věděl, jakým směrem se bude děj ubírat, tak to nijak nevadilo. Život lidí, kteří žijí na odlehlých místech Aljašky není vůbec jednoduchý a letadla jsou pro ně jediným spojením se světem. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

28.03.2024 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Mám tuto sérii ráda, tentokrát se mi to zdálo moc překombinované. Jen, aby se člověk vyznal v těch různých tajných službách. Taky mi připadalo nepravděpodobné, že člověk, který zažil hrůzy válečného konfliktu, by se snížil k tomu, co udělal . Ale už teď se těším na další díl.

27.03.2024 4 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Mám ráda seriály z nemocničního prostředí, takže to byla ta pravá knížka pro mne. Je tam láska, akce, pořád se něco děje a 400 stran uteče jako voda. Slovníček na konci pomůže porozumět lékařským termínům. A ten konec! Nezbývá než přečíst další díl....

21.03.2024 5 z 5

Náčelník Náčelník Aleš Palán

Z knihy čiší nostalgie a tak nějak má člověk pocit, že v dnešní době se nedá už na cestách nic tak niterného, jako je putování po liduprázdných Karpatech zažít. Ale je třeba si najít krásu i dnes, a nemusí to nutně znamenat stovky nachozených kilometrů a spaní pod širákem ? Kdo chce, ten si to svoje místo v přírodě najde. I u nás, v přeplněných Beskydech, najdete místa, kde nepotkáte ani živáčka. Doktor Nevrlý je neobyčejně skromný, a pokorný člověk, oddaný své práci, v dnešním uspěchaném světě, něco nevídaného.

21.03.2024 3 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Bylo to zajímavé přesunout se do Hamburku na konci 19.stol. Bylo mi těch žen a dětí líto. Žena nebyla nic, neměla žádná práva ať byla chudá nebo bohatá, muž si s ní mohl dělat , co chtěl. Jsem ráda, že autorka nechala aspoň jeden příběh, aby skončil happy endem. Zajímavý je i doslov spisovatelky.

20.03.2024 5 z 5

Ohně: Láska a jiné katastrofy Ohně: Láska a jiné katastrofy Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Mám ráda knížky, kde se něco nového dozvím. Kniha je nabitá dějem a tím , co se teď děje na Islandu i aktuální. Odbornou část o erupcích sopek skvěle doplňuje osobní příběh vulkanoložky Anny, takže nouze o výbuchy není ani v osobním životě.

18.03.2024 5 z 5

Blázzznivé námluvy Blázzznivé námluvy Robyn Neeley

Chtěla jsem něco na odlehčení, ale tohle bylo na mě moc, nevím, sladké, nereálné....

17.03.2024 2 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Posloucháno na ČR, tomu se říká pech, když zabijete někoho, kdo to má už "za pár" a ještě kvůli něčemu, co se dá řešit. Nevím, co se to děje v lidském mozku, že vás to oslepí tak, abyste sáhl na život jinému člověku. Zajímavé byly rozhodně rodinné vztahy

12.03.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Tak jsem to dočetla, poněvadž jde svět počítačových her a různých internetových platforem mimo mě, nebylo to lehké čtení. Jak říká sám Strike "Už se mi ti trollové pletou". Zajímavý námět, který osloví spíše mladou generaci. Je to spíš výzva pro rodiče, aby si občas všimli, co jejich děti na počítačích dělají, a jak je ten virtuální svět nebezpečný.

12.03.2024 3 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Co se všechno vyvrbí z jednoho úmrtí, které rozhodně nevypadá jako vražda. Četlo se to samo. Pořád se tam něco dělo, líbilo se mi, že vyšetřování bylo takové různorodé, a zasáhlo i osobní život vyšetřovatelů.

05.03.2024 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

No co na to říct, je to o tom jak nás vlastní strach dokáže přemoci, místo abychom pravdě pohlédli do očí. Do hlavy se nám dostane naše vlastní pravda a nic a nikdo nás nepřesvědčí o opaku. Kdyby Mína věřila svým blízkým, kteří ji mají rádi, všechno by dopadlo jinak.

05.03.2024 3 z 5

Příslib nás dvou Příslib nás dvou Jamie Beck

Tak byla to taková romantika, kterou jsem po "těžších" knížkách potřebovala. No neměly to holky jednoduché, ale když přijde mladý, hezký a k tomu bohatý, tak vám to změní život o 360 st .

03.03.2024 3 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Že začátku jsem si říkala, to je nějaká úniková hra. Ale další stránky mě přesvědčily, že se to vše děje. Ke konci jsem stránky doslova hltala, abych se dozvěděla, kdo za tím vším stojí. Nedovedu si představit žít půl roku ve tmě, uprostřed mrazu, a k tomu někdo, někde.....

02.03.2024 4 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Tak si čtete, užíváte si nádherné přírody Galapág, kde jste uvízli v době pandemie a říkáte si, možná to nebylo špatné ocitnout se v té hrozně době mimo civilizaci. A najednou střih a vy se ocitnete ve světě roušek, zákazů, uprostřed New Yorku. Já jsem tak ráda, že si o té době můžu už jenom číst. Je to kniha o tom, jak nás a naše okolí pandemie změnila, život Diany a Finna už nikdy nebyl stejný, jako před pandemií...Holka měla odvahu a snad se jí ten životní kotrmelec vyplatil.

01.03.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Není nad to mít v životě dobré kamarádky. Každá se se svým životem prala po svém. Chápala jsem strach Šárky o syna, ale ono je někdy těžké uvědomit si, že naše děti už nejsou malé, a to platí i u Heleny a Sofie. Nevím jestli by ve skutečném životě byl člověk tak tolerantní k Anežce. Knížku jsem si užila.

27.02.2024 4 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Po přečtení prvního dílu jsem čekala stejně humornou knihu z divné doby našich dějin, ale humor se z druhého dílu někam vytratil. Nicméně četlo se to dobře, člověk už na některé nenormálnosti té doby pomalu zapomíná. Michala mi bylo upřímně líto.

25.02.2024 3 z 5

Olive Kitteridgeová je zpět Olive Kitteridgeová je zpět Elizabeth Strout

Pěkné čtení o stáří se všemi jeho neduhy. Děti i vnuci vyrostou, odstěhují se, přátelé se pomalu vytrácejí a člověk je najednou sám. A co jiného, vzpomíná, vzpomínky jsou něco, co člověku zůstane, pokud je o ně neoloupí Alzheimer nebo stařecká demence. Ale, nebojte se, neni to smutné čtení.

23.02.2024 5 z 5