Nevíš dne, nevíš hodiny

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/big_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4.4264

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze 29.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny, 2019

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny

tittanie

Zajímavý případ. A musím říct, že tento díl mi přišel asi nejvtipnější. Ať už silvestr v detektivní kanceláři číslo 141 nebo komunikace mezi detektivy a nebo detektivy a doktorem.
Teď si plánuju pauzu od Dána, ale nevím, jak dlouho to vydržím. A jestli vůbec.

Kami33

Dva různé případy, žádná politika a opět velmi zábavná knížka.

SadUnicorn

Tahle patří k mým oblíbeným a to hlavně bizarností a neobvyklostí obou případů. Moc se mi líbila hlavně linka s teenagerovskou párty na sídlišti, která byla rozvedena i za hranice klasického vyšetřování. Při druhém čtení s téměř dvouletým časovým odstupem jsem si do nejmenšího detailu vybavila obě příběhové linky. Přelom tisíciletí zkrátka přináší opravdu šílené náhody.

jan7760

Kvalitativny level dodrzany, clovek by bol asi sklamany, ak by to bolo inak. Mne osobne sa pacilo, ze policajneho humoru tu bolo tak akurat, lebo po precitani mnozstva knih od DD uz toho obcas bolo na mna dost. Krauz nesklamal, Chose svoje pudy nedokazal potlacit, aj ostatni partaci sa cinili, odporucam...

Ester71

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny od tohoto autora. Co mě ale celou dobu rozčilovalo, byly zmínky o přelomu tisíciletí, ke kterému fakticky došlo až o rok později. Rok 2000 prostě pořád patřil do století 20.
Ale to byla jediná věc, která mi trošku kazila dojem. Jinak perfektní!

Prateri

Od českého kapitána Exnera jsem zamířila mezi kriminalisty na Slovensko. Všichni příznivci Dominika Dána ví, že to byla dobrá volba. Dva případy, dvě záhady, které se staly na přelomu tisíciletí - a veselý silvestr neskončil šťastně. Oslavu mládeže jsem ani nedokázala číst v jednom kuse po představě, co bude nebo může následovat. Vyšetřovatelé jsou skvělí, s lidskými chybičkami a s vtipnými dialogy. Přímá řeč je v hovorové češtině, ale nevadí to. A jak píše janina66 - i mně se moc líbilo - žádná politika, žádné mafiánské praktiky.

ErikaKej

Výborná kniha, obe dejové línie sú super a nepredvídateľné. Mňa len trošku hneval Krauz-neomylny detektív, superhrdina pôsobil na mňa tentokrát dosť arogantne. Dej s Otom a Edom bol veľmi zaujimavý. Odporúčam ako všetky ostatné autorové knihy.

Dimas
30.12.2021