Nevíš dne, nevíš hodiny

Nevíš dne, nevíš hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/bmid_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4 340 84

Naše Mesto / Případy Richarda Krauze (Deník dobrého detektiva) série

< 29. díl >

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny , 2019

bod
bod
23.02.2024 1 z 5

Nedočteno, ztráta času vůbec nechápu to nadšení....

Rapeh
Rapeh
24.09.2023 4 z 5

Nevím jakými superlativy opět hodnotit knihu od Dána. Knihou od tohoto autora prostě neuděláte chybu

callahanh
callahanh
21.05.2023 4 z 5

Další knihu Dominika Dána asi nemá smysl sáhodlouze hodnotit, protože jde znovu o čtivé dílo se sympatickými postavami, jejichž pošťuchování a špičkování je vlastně tím nejlepším, protože na čtenáře přenáší přátelskou atmosféru jinak neveselého povolání. Autor tentokráte umístil příběh do magického roku 2000 a jeho prvních měsíců, které přináší dva případy, které jsou hodně smutné a ve své podstatě úplně zbytečné. Na Dánovi je zkrátka znát, že je bývalý (?) policista, protože se soustředí na onu potřebnou rutinu a ukazuje, že většina vražd není chladnokrevných, ale spíš výsledkem momentálního afektu, v tomto případě je navíc vrah i tak trochu smolař. Nic zásadního pochopitelně čekat nejde, ale oddechovou a kvalitní žánrovku ano, což pravověrným fanouškům Dána stačí. 70 %

items
items
04.05.2023 5 z 5

Tak akurát vtipov, iba trošku Krauzovej geniality, minimum vraždenia pohľadom, náznak Agathy Christie, veľmi dobre som sa bavil.

Hrabalka007
Hrabalka007
21.04.2023 3 z 5

Kniha super, hvězdičku ubírám za překlad. Vím, že ve slovenštině je "ja som, my sme", ale aby to bylo do češtiny přeloženo bez toho našeho "j" na začátku, z toho mě bolely oči. Věty jako "já sem tam byl", i když je to přímá řeč, mi připadaly strašlivé.

tonysojka
tonysojka
24.03.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé a vtipné.
Dominik Dán a jeho partička se představuje v té lepší kondici.

Pavlina50
Pavlina50
21.03.2023 3 z 5

Tak po mém druhém pokusu čtení knihy Dominika Dána jsem se asi ubezpečila, že ty další už asi nechám ležet. Ne proto, že by byly špatné - to si rozhodně netroufám tvrdit, ale zjistila jsem, že mě prostě styl jeho psaní nesedí. Nápad a námět detektivky byl prima, ale přišlo mi, že minimálně 80% knihy tvoří přímá řeč, z toho možná až polovina běžných chlapských dialogů o věcech vůbec nesouvisejících s případem. Zřejmě má tento styl napomáhat autenticitě a uvěřitelnosti běžného chování a mluvy pracovního kolektivu či rodiny, ale mě to spíš celý příběh rušilo a tentokrát mi kupodivu výjimečně opravdu chybělo více beletrie..... a hlavně.....ty hovorové chlapské řeči mě vůbec nebavily. Ale chápu, že je to jen otázka osobního vkusu nikoli kvality díla.

Jaruš7
Jaruš7
06.03.2023 5 z 5

Dva případy co zase stály za pozornost.
Problémy, za kterými nestojí surová zášť, vyhrotí situace do zatrpklosti a hořké dani z blbosti, jenž směřuje ke křížku.
Realita v ohňostroji pravděpodobnosti skutečného dramatu.
Pracovní režim důsledně striktní, ale bez slovních bodyčků by parta nebyla ta Dánovská.
Samozřejmě čtivost zaručena a předvídavost si prohraje s vašim egem, to autor umí, dát trumf nakonec.

Citát co mi líbil pro rozjitřenou duši :"Co si nepamatuješ, to se nestalo."

playada
playada
09.02.2023 4 z 5

Sugestivně vyobrazený požár v panelákovém bytě. Úplná hororovka. Nechcete zažít. Radši opatrně se svetlicemi.

mataj
mataj
05.01.2023 4 z 5

Opět výborný příběh, respektive dva. Přesně na Silvestra 1999, na přelomu roku 2000 je za zvláštních okolností nalezen mrtvý ředitel významné firmy, který si dal předem na náhrobní kámen vyryt datum své smrti, a to souhlasí. Krauz má smůlu, protože má službu zrovna na Silvestra a tudíž se nemůže přidat k oslavám, a tak má na starosti první případ nového milénia. A to by v tom byl čert, aby ho nevyřešil. Ale ani ostatní členové party nezahálejí, a vyberou se objasnit podezřelé úmrtí mladé dívky, která zemřela při bujarých silvestrovských oslavách...

17.12.2022 5 z 5

Jako vždy plný počet :o)

17.12.2022 5 z 5

Jako vždy plný počet "o)

07.12.2022 5 z 5

Opět perfektní, víc nejde napsat, protože jak jsem pročítala předchozí komentáře, bylo v nich řečeno vše, není třeba opakovat, že DD píše návykově.

Janaves
Janaves
29.11.2022 5 z 5

Super zápletky, opět moc vydařená kniha.

mr.Zdenek
mr.Zdenek
14.07.2022 5 z 5

Obsahuje vše, co člověk od "dánovky" očekává. Dobrý příběh, vtip, napětí, prostě se nenudíte.

tittanie
tittanie
01.05.2022

Zajímavý případ. A musím říct, že tento díl mi přišel asi nejvtipnější. Ať už silvestr v detektivní kanceláři číslo 141 nebo komunikace mezi detektivy a nebo detektivy a doktorem.
Teď si plánuju pauzu od Dána, ale nevím, jak dlouho to vydržím. A jestli vůbec.

Kami33
Kami33
24.04.2022 5 z 5

Dva různé případy, žádná politika a opět velmi zábavná knížka.

SadUnicorn
SadUnicorn
30.03.2022 5 z 5

Tahle patří k mým oblíbeným a to hlavně bizarností a neobvyklostí obou případů. Moc se mi líbila hlavně linka s teenagerovskou párty na sídlišti, která byla rozvedena i za hranice klasického vyšetřování. Při druhém čtení s téměř dvouletým časovým odstupem jsem si do nejmenšího detailu vybavila obě příběhové linky. Přelom tisíciletí zkrátka přináší opravdu šílené náhody.

jan7760
jan7760
04.03.2022 5 z 5

Kvalitativny level dodrzany, clovek by bol asi sklamany, ak by to bolo inak. Mne osobne sa pacilo, ze policajneho humoru tu bolo tak akurat, lebo po precitani mnozstva knih od DD uz toho obcas bolo na mna dost. Krauz nesklamal, Chose svoje pudy nedokazal potlacit, aj ostatni partaci sa cinili, odporucam...

Ester71
Ester71
03.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny od tohoto autora. Co mě ale celou dobu rozčilovalo, byly zmínky o přelomu tisíciletí, ke kterému fakticky došlo až o rok později. Rok 2000 prostě pořád patřil do století 20.
Ale to byla jediná věc, která mi trošku kazila dojem. Jinak perfektní!

Štítky knihy

2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny je v

Právě čtených16x
dalších seznamech5x