Nevíš dne, nevíš hodiny

Nevíš dne, nevíš hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/bmid_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4 447 111

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny , 2019

Kerberos
02.01.2020 4 z 5

Na knihy od Dána se vždy těším,a i tentokrát příběh splnil očekávání.Doufám,že se zase brzy dočkáme pokračování.

kolby
29.12.2019 3 z 5

Pán Dán ako keby strácal dych o dochádzali mu nápady. Taká jednohubka. Keď si to porovnám s "Popolom", či "Kapitánom" (silný zážitok), tie posledné knižky sú čistá rutina. 2 malé postrehy verného čitateľa: čo tak zájsť pre inšpiráciu k východnejším kolegom? A dohodnúť sa so Slovartom na jednej knihe ročne (menej je niekedy viac). Držím palce do ďalšej tvorby.

Zzuzzka
26.12.2019 3 z 5

Pre nás milovníkov povinná jazda, ale objektívne je to Jedna z tých horších Dánoviek...nie veľmi zaujímavý prípad, ktorý autor ozvláštnil za vlasy pritiahnutymi okolnosťami a bleskovým rozuzlením....potešilo ma pripomenutie problému y2k, pamätám si, aká hystéria okolo toho bola a tiež, že partia je v tejto knihe ešte kompletná aj s Petrou a Burgerom, kedže dej sa vrátil do minulosti oproti predposlednej knihe

dikobraz
25.12.2019 1 z 5

Strasne slabe. Uplny nezmysel, ziadne napatie. Toto je jednoznacne najslabsia cast. Nic tu nefungovalo.

mi-380
21.12.2019 4 z 5

Silvestr 1999, bouřlivé vítání nového roku, nového století, třetího milénia… pyrotechnika, požáry, krev, vražda. Jedna mrtvola, druhá mrtvola. Dva případy, dvě pátrání, záhada jako od Agathy Christie. Nepřipadá mi to tak svižné, smutné, ani vtipné čtení jako obvykle, ale pro ty, co mají rádi knihy DD jde o důležitý přírůstek do sbírky, který vyplňuje časovou mezeru mezi roky 1999 a 2001.
75 % (jsem čtrnáctý hodnotící, zatím je průměr 94 %).

pobijecmuch
20.12.2019 5 z 5

Vánoce bez knihy Dominika Dána si už několik roků nedovedu představit. A i tento rok, nám opět další případ s detektivem Krauzem přinesl perfektní čtenářský zážitek. Jako vždy plný humoru, napětí a tentokrát i záhad. Na slovo záhady bude Krauz alergický, ale vše se dá nakonec vysvětlit úplně jednoduchou cestou.
Poslední knihy Dominika Dána jsou pro mně literární koncert. Kam se na Krauze hrabou různí Kanibalové. Kukačky nebo případy s Nožem.
Děkuji panu Dánovi za pěkný vánoční dárek-
P.S.
Britský humor??? To snad NE. To je klasický slovenský humor !

MahulenaK
20.12.2019 5 z 5

DD je stále top a víc k tomu netřeba dodávat.

roman6788
15.12.2019

Ironicky humor tentokrat este viac vysperkovanejsi

Myllan
11.12.2019 5 z 5

Skvělé jako vždycky.

kn23
08.12.2019

Asi najzamotanejsi pribeh od autora,ale s jednoduchym vysvetlenim.opät skvele citanie ako vzdy

Jacinda123
03.12.2019

Na týchto knihách mám najradšej zvláštny briskny humor detektívov. Ani priveľa ani primálo hlások.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny je v