Nevíš dne, nevíš hodiny

Nevíš dne, nevíš hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434955/bmid_nevis-dne-nevis-hodiny-DXU-434955.jpeg 4 447 111

V Bibli najdeme poučné sdělení o tom, že člověk vůbec netuší, kdy se přiblíží jeho konec. Když se však někdo postaví osudu, jsou z toho obvykle jen problémy. A detektiv Richard Krauz je tu od toho, aby osudové problémy řešil. Tak tomu bylo i v památný den na přelomu tisíciletí – na silvestra 1999. Dvě hodiny před půlnocí zavolali Krauze na hřbitov k náhrobnímu kameni postříkanému krví. Krev nebyla na hrobě jediná zvláštnost, záhadnější bylo čerstvě vytesané datum úmrtí – zítřek, první den nového milénia. Na první pohled hloupý vtip, ale detektiva Krauze přejde smích ve chvíli, kdy mu z operačního střediska ohlásí, že majitel hrobu hodinu po půlnoci opravdu zemřel. Osud si s ním krutě zahrál, ať plánoval svoji smrt jakkoli precizně, někdo ho předběhl. Muže střelili do zad způsobem vylučujícím sebevraždu. Oddělení vražd má před sebou další hlavolam, ale zdaleka ne jediný. Magická noc dělící dvě tisíciletí jim přinese vícero překvapení, a překvapení na oddělení vražd většinou stojí někoho nevinného život.... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nevieš dňa, nevieš hodiny , 2019

Reat
10.07.2020 5 z 5

Vnitřní Já: "Haha.......To jsem zvědavej, co vymyslíš do komentáře, frajere.....všechny superlativy jsi použil už u předchozích Dánovek a jestli nechceš bejt za blbce a opakovat se, že je to prostě super, pecka a že na knížky od DD nedáš dopustit, tak abys fakt zamakal na mozek! Možná bys tady mohl doplnit, že jde hodně o Krauzovu sólovku a že je zajímavý, jak i když Ti poměrně brzo došlo, jak to je s jednou mrtvolou, tak je stejně dokonalý, jak se k tomu Dán sám dostane a dovede příběh k cíli. A to zase budeš psát, jak jsi smutnej, že už jsi to dočetl a že už teď se nemůžeš dočkat další knížky? Jako to už bys byl fakt trapnej, nemyslíš? No...jsem na Tebe zvědavej, jak to napíšeš....."

TomHr
07.07.2020 4 z 5

Samozřejmě se čtenář dočká vtípků a štengrování kolegů, harašení na pracovišti a trablí se Sylvií, ale i solidarity napříč policejním sborem, dvou propletených dějových linií a slušně vystavěného příběhu. Opět je na scéně banda vraždárska, kterou nějaký ten kalíšek nepoloží. Knížka má všechny atributy správné "dánovky". Ale asi nejsem sám, kdo tuhle detektivku nezařadí mezi top ten D. D.
Hned v úvodu se podle mě Richard Krauz dopustí profesního pochybení v pozici sloužícího detektiva, když on sám nebo alespoň nějaká uniforma blíže neprověří podivné skutečnosti, krev na náhrobku a tak. Navíc k dopadení pachatele tentokrát dopomohlo příliš mnoho náhod. On se to autor pak snaží trochu omluvit, že by na to jako stejně přišli, ale ten náhodný prvek v detektivkách prostě nemám rád.
Působivě napsaná je paralelní dějová linie se silvestrovskou oslavou, která se teenagerům trochu (či spíše více) nevydaří. Když si představím, jak se tohle děje u nás doma...
Celkově: dobré, ale tenkrát jen na 4 hvězdy.

Iv8
07.07.2020 5 z 5

Vše už bylo níže napsáno...

ViolettaCh.
05.07.2020 5 z 5

Další suprová dánovka, tentokrát s jistým nádechem tajemna, které však následně doznalo vysvětlení, o které se postarala nám, milovníkům dánovek, dobře známá vraždařská parta z kanceláře č. 141 se svým typicky drsným humorem.

Reacher
04.07.2020 5 z 5

Nejnovější příběh od DD je opět velmi čtivý a nepostrádá spád. Stará parta je ještě v plné síle a s buldočí zarputilostí se vrhá na nové případy. Nechybí drsné hlášky a ani naturalistické detaily, na které jsme si během let u DD zvykli. U tohoto titulu mě obzvláště bavilo to, jak jednoduché může být vysvětlení na první pohled tajemného a složitého zločinu. Knihu určitě doporučuji všem fanouškům autora a pochopitelně i těm ostatním, Dánem nepolíbeným.

Ivana11
29.06.2020 5 z 5

Opět výborné. Miluji autorův styl drsného humoru mezi kolegy mordparty.

MichalHoráček
29.06.2020 5 z 5

D.D. opět nezklamal ???? No i když tak trochu jo... ty intervaly mezi vydáváním knížek by mohli být kratší ????
Vždy jakmile mi přijde jeho nová kniha, tak ostatní jdou stranu a jeho čtu přednostně ????

Pípasek
26.06.2020 5 z 5

Tak tohle se četlo samo, dokonce je kniha i místy vtipná, přitom napínavá. Hlášky mezi příslušníky policie jsou tím pravým co mě opravdu zvedlo náladu

bábuška
16.06.2020 5 z 5

Opět jsem se ocitla mezi partou "vraždárov" a to přímo na den roku posledního, těšením se na "žúr", ale služba je služba. A ta se právě v tuto noc stala osudnou podnikateli Zacharovi a na jiném konci města teprve šestnáctileté Sabince. V prvním případě vyšetřuje skupina Richarda Krauze vraždu zastřelením, ve druhém případě jde o uhoření mladé dívky při vítání roku 2000 nezkušených mladistvých v panelákovém domě. Jako vždy je to vyšetřování složité, ale jako vždy úspěšné. Kvalitní autor nikdy nezklame.

oskli
19.04.2020 5 z 5

Konečně nové audioknihy! Sice jsem se bála, že přednesu Mariána Geišberga se nikdo nevyrovná, ale po prvních pár odstavcích jsem si na Martina Mňahončáka zvykla a byla to jízda. Výborná kniha, ač tedy dosti mrazilo z toho, jak moc se blbé nápady mlaďochů můžou zvrtnout. Nicméně není to jeden z těch dílů, které zůstanou v paměti dlouho. Prostě klasicky výborný Dán, kterého za rok můžu vytáhnout znovu, protože mezitím na spoustu věcí pozapomenu.

ivoiro
01.04.2020 5 z 5

Nutno napsat, že kromě COVID-19 zde řádí i virus Dominik Dán. Klinické příznaky jsou nevyspatost, nevrlost při oslovení a touha číst stránku za stránkou. Neví někdo, zda nebude vyhlášena nějaká karanténa na ochranu před tímto onemocněním?

Jenny055
29.03.2020 5 z 5

Počúvala som audioknihu. Nečítal Marian Geišberg, ale bola som prekvapená, že to Martin Mňahončák celkom dobre zvládol. Keďže sa dej odohráva priamo v "našom meste", je mi to čítanie blízke, dej sa odohráva na známych uliciach a prípady sú tak reálne a uveriteľné. Našťastie moje deti už prekonali vek 28 rokov, takže dúfam, že toto mám za sebou, ale pri počúvaní mi bolo až zle, čo všetko môžu decká navyvádzať z "mladíckej nerozvážnosti".

Peter73
21.03.2020 5 z 5

Zaujímavý príbeh zo záhadným podtónom. Bavil som sa najmä na hláškach detektívov. Príbeh je poznačený malým klišem DD - v knihe sa prelínajú dva príbehu, toto sa u neho často opakuje.

edith79
20.03.2020 5 z 5

To tak rychle uteklo. Ani jsem se nenadála a byl konec. Opravdu jako jednohubka. Ale i tak pět hvězd, i když mi něco vzadu v hlavě našeptává, že tentokrát to nebylo tak úplně ono. Jenže co se týká pana Dána jsem lehce nesoudná.

Lotka
14.03.2020 4 z 5

Dva případy a to povedené.

Macek58
04.03.2020 5 z 5

A další Dánovku mám za sebou. A samozřejmě nezklamala. Jeho knihy stárnou jako víno....lepší a lepší.

PetK
24.01.2020 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame. Tentokrát "záhadná" vražda a opět spousta srandy, popichování a náhled do života a práce vraždárov. Díky, Dominiku.

hardrock
12.01.2020 5 z 5

Bavil som sa velmi na humore tejto knihy. Autor evidentne nie je zastanca silvestrovskej pyrotechniky, v tom mi je tiez sympaticky.

JannaB
11.01.2020 4 z 5

Klasická Dánovka, už teď se těším na další díl. Mám ráda jeho humor, který tu knihu trochu odlehčí. Dějově se zase trochu vrátil, zde je přelom 1999 a 2000.

Foks
03.01.2020 4 z 5

Vysoký standard. Dostal jsem co jsem očekával. Tentokrát dostal nejvíc prostoru Krauz a společně s jedinečným černým humorem mě zase ubezpečil v tom, že se těším na léto a s ním další díl.

krimi

Dominik Dán
slovenská, 1955
2016  89%Smrť na druhom brehu
2007  91%Cela číslo 17
2005  83%Popol všetkých zarovná
2012  89%Uzol
2013  89%Básnik

Kniha Nevíš dne, nevíš hodiny je v