Kocovina šumavského léta

Koupit

Román mapující historii pohraničí, zasazený do Vimperku roku 1987, nástupu perestrojky, pražské návštěvy Michaila Gorbačova, ale i sílícího ekologického hnutí, vnitropolitického zápasu uvnitř KSČ a tragických ozvěn sovětské invaze. Velitel místní stanice VB se před festivalem Setkání mládeže Šumavy chystá na návštěvu významného politického hosta a snaží se zabránit všem provokacím. Největším rizikem se pro něj stává pátrání mladíka, jemuž sovětská armáda před téměř dvaceti lety zastřelila otce a který tuší, že nešlo o nehodu, ale o dokonale připravenou vraždu. A důkazů, že tomu tak bylo, najednou podivuhodně přibývá... Kocovina šumavského léta od Martina Sichingera, dvojnásobného držitele Ceny Johanna Steinbrenera udílené na festivalu Šumava litera, je už pátý autorův román z oblasti českého pohraničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377236/kocovina-sumavskeho-leta-KMD-377236.jpg 3.930
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, 65. pole

Kniha Kocovina šumavského léta

Lexand
28.11.2020

Šumavské byliné...bojím se napít.

saumur
30.08.2020

Dalsi z povedenych Sichingerovych knih, pro me zatim nejlepsi. Syrove liceni bez zbytecne lyriky a poetiky jakoby odrazelo naladu te doby. Pro me rada dosud neznamych realii (sumavske bylinne, Setkani mladeze) a pripominka politicke zvule, udavacstvi, zametenych cest a prekrucovani faktu. Poucne a ctive.

Jirikk
14.07.2020

Vyborně podaná atmosfera 80 let a vykreslení postaviček co žijou na malém městě v pohraničí.. A taky to že nic není černobílý. Zajímavá byla i detektivní zápletka a vůbec vykreslená politická situace..

hapac
18.02.2020

Moje první setkání s autorem a tedy fakt báječné čtení. Doba mne blízká (s autorem jsme stejně "mladí"), děj odehrávající se ve Vimperku a okolí, vážně skvělé. Postavy různorodé věkem, chováním, povoláním - dle mého perfektní zachycení doby a atmosféry. A ještě teď ve mně vyvolává úsměv na tváři "setkání" s V. Havlem.

beanstk
20.12.2019

V pohraničí byl konec osmdesátek výrazně ostřejší, tam měli komunisti díky dosídlování mnohem silnější postavení ... zajímavý příběh o hnusné době. Trochu mi připomněl rybí krev od Hajíčka. Doporučuji.

krnoha
16.09.2019

Česká detektivka trošku jakoby inspirovaná Chandlerem. Zamotaný děj, kde se řešení nedá předem uhádnout a z ničeho nevyplývá. Hezká hra s jazykem drsných hochů. Místo gangsterů estébáci, pan Sichinger je Čech jako poleno a české prostředí si pěkně užívá. Okolnosti vraždy mi náramně připomněly závěr Dámy v jezeře a cikán Bača toho nezapomenutelného šerifa Pattona. Všudypřítomná Chandlerova poetičnost tady samozřejmě není, holt Sichinger má svoje limity. Ale knížka je napsaná s čistým srdcem, to je v současné české literatuře docela vzácnost, řekl bych. Jenom ve scénách popisujících praktiky StB jsem cítil nenávist. Třeba s nimi autor něco zažil.

bagel
25.06.2019

Atmosféra byla velmi pěkně zachycena, někdy jsem se trochu ztrácela v postavách. Více se mně líbily autorovy knihy z poválečného období.

Péťa1950
23.03.2019

Život v pohraničí, město dosídlované po vystěhovaných Němcích, rok 1968 a následná normalizace, Setkání mládeže Šumavy (v Sušici se mu říkalo tření na Otavě), jeden rok v Sušici, druhý ve Vimperku. Praktiky Státní bezpečnosti, udavačství, alkohol, bezvýchodnost. Také přátelství a na druhé straně korupce. Něco za něco. Neměli bychom na to zapomínat.