100 dní štěstí

Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220646/100-dni-stesti-jYM-220646.jpg 4.2267
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Cento giorni di felicità, 2013

Kniha 100 dní štěstí

hanča34

I o vážných věcech lze psát vtipně, velmi inspirativní.

Magie233

Krásná kniha, která Vás donutí usmívat se, slzet a hlavně přemýšlet o životě.

Lucia1989
03.12.2020

Kniha má zaujímavý námet a dobre sa čítala. Mám rada knihy tohto typu, ale s koncom knihy nesúhlasím, ale to je môj osobný názor. Určite však doporučujem na čítanie.

Bebe2004
23.11.2020

Omlouvám se, ale mě to prostě nebavilo. Konec byl prozrazen hned na začátku a těch 100 dní mi taky nepřišlo úplně zajímavých. Vždyť kromě těch posledních tří týdnů skoro nic nedělal. Další minus byla spousta italských slov, ale na druhou stranu, za to autor nemůže, to je moje chyba.

niknikita
27.08.2020

Tohle je jedinečná kniha a jednoduše tvrdím, že se mi dostala pod kůži a do mého ❤️

Bauriska
09.07.2020

Kniha mě zaujala hned svým obalem a názvem. Do té doby jsem autora vůbec neznala. Anotace a velmi kladné recenze mě přesvědčily, abych si knihu přečetla. A udělala jsem dobře.
Autor si vybral velmi smutné téma, a to umírání. A rozhodl se nám popsat svých sto posledních dní. A vzal si na pomoc humor. Tím je ten příběh o to dojemnější.

,, Jediné, čeho lituju je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít."

Andi
02.07.2020

Na začátku to bylo dost přímé a trochu tuctové, ale naštěstí se to zlepšilo a příběh se vyvinul v čtivou "podívanou". Opravdu mě zajímalo jak to s hlavním protagonistou dopadne (nepamatuju si jméno). Kniha má jedno velké plus - je neuvěřitelně vtipná.

Kekik
14.06.2020

Autor si mě získal již svým poděkováním, které vždy čtu před začátkem knihy.
Styl psaní, humor, sarkasmus, ironie a přítel Fritz. Láska, rodina a Lucio. K tomu Itálie, jídlo, z kterého se mi sbíhaly sliny, kamarádi, které bychom měli mít všichni. A stejně jako hlavní hrdina často hledal na Wikipedii, já často googlila názvy jídel, měst. To je kniha 100 dní štěstí, která je čtivá, a hlavně mi ukázala, že nic není samozřejmostí, a že "potom" už nemusí nastat.
Kniha je psána den po dni, ale nezabývá se popisem každodenní všednosti. Někdy svůj den popíše jen krátkým odstavcem, kterým řekne vše.
Od autora si ráda přečtu i knihu Máš mě vůbec rád?