100 dní štěstí

Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220646/100-dni-stesti-jYM-220646.jpg 4.3236
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Cento giorni di felicità, 2013

Kniha 100 dní štěstí

Julayka

Kniha,díky které jsem si uvědomila, že to co považujeme za samozřejmost vlastně samozřejmostí není.

kristyna.havlov

Na to, že romány nečtu, tenhle byl čtivý. Zajímavý příběh. Doporučuji.

juliesze

Ten styl psaní miluju! Ten lehký sakrasmus? Paráda. Čtetla jsem teda skoro hned po Máš mě vůbec rád?, takže některé zápletky, které se osvědčily se opakovaly. Ale autor ví proč. Mělo to humor, lehkost, dojemnost. Mělo to všechno, co čtenář očekává od knihy, u které se chce příjemně pobavit a odpočinout si a porochňat se v troše vlastního štěstí.

charleene

Příjemný zážitek, spousta podnětů k usmevu i k zamyšlení.

zahradnice18
12.12.2019

Je to trochu o Itálii, trochu o lásce a manželské krizi, trochu o kamarádech a trochu víc o tom, že někdo má rakovinu a 100 dní času než umře. Mně se líbil přístup hlavního hrdiny a tady i autora k posledním dvěma zmiňovaným "trochu". Dočíst se knížka dala a slzy jsem neronila. Znovu bych už knihu číst nemusela, ale bylo zde pár věcí, nad kterými jsem se zamýšlela. (Nejednalo se o nic filozofického. Zajímalo mě, jak funguje italské zdravotnictví i z čeho žila rodina, kde získával hlavní hrdina peníze na drahou léčbu a terapii ... Ale možná jsem jen nečetla dosti pozorně a tyto informace jsem přehlédla. ) .

JancaMia
03.11.2019

Tohle by měla být povinná četba pro všechny !!!!! Krásná psychologie postav a jejich vnitřních problémů .

eva198
28.05.2019

Tak jak me zaujal obal, kniha uz bohuzel moc ne.. Prislo mi to nudne, trvalo mi dlouho,nez jsem ji docetla - spise z povinnosti, abych ji mela tzv.z krku

Marcik7
29.04.2019

U této knihy jsem se hlavně ze začátku dost usmívala, od poloviny ke konci čím dál víc slzela, i když příběh byl neskutečně něžný. Člověk si sám o sobě hodně věcí uvědomí a začne si vážit každého obyčejného dne se svými blízkými.

italská literatura

Fausto Brizzi