Přichází bouře

Přichází bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423240/bmid_prichazi-boure-yOF-423240.jpg 4 49 12

Doggerland série

Jsou Vánoce a inspektorka Karen Eikenová Hornbyová má volno, protože se dosud zotavuje ze zranění, která utržila v prvním díle série o souostroví Doggerland. Ale když se v opuštěném lomu najde mrtvola a policejní řady povážlivě prořídnou kvůli chřipkové epidemii, vrací se Karen předčasně do práce. Svým způsobem je to úleva – může se vyhnout rodinným oslavám –, avšak pracovní tým vytvořený z více než neochotných kolegů na severním ostrově Noorö taky není žádná výhra. Na silvestra dojde k další vraždě a vyšetřování vede k místní palírně whisky, možná v tom hraje nějakou roli i tisíce let stará kamenná loď ze severního cípu ostrova. A navíc Karenini vlastní příbuzní nespolupracují. Mají snad co tajit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Stormvarning , 2019

malen
23.01.2024 5 z 5

Nemá to až takový strhující děj, ale vyšetřovatelka mi přijde sympatická a příběh se mi líbil, zápletka také. Chvilku jsem se musela dostat do postav, protože jsem si z předchozího dílu už moc nepamatovala, ale za mne spokojenost.

Kaja1
02.01.2024 4 z 5

Mám ráda severskou přírodu, a když se tam odehrává nějaký temný příběh, tak to potom nemá chybu. Karen navíc bojuje i se svými démony. Klid ji nepřináší ani situace jejích kamarádů.

Mlsnákočka
18.10.2021 5 z 5

Výborná a napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou Karen Eikenovou Hornbyovou se mi hodně líbila. Dobře promyšlený příběh, severská atmosféra a taky strach o hlavní hrdinku mě ke knize připoutaly tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozhodně se poohlédnu i po dalších knihách této skvělé autorky.

ArwenAragorn
14.05.2021 3 z 5

60%

Tak to byla solidní detektivka, tentokrát ne žádný thriller. Zápletka je chytře vymyšlená, příběh je dobře propracovaný, něco víc se dozvídáme o minulosti Karen, která je mimochodem tady také v nebezpečí.
Jen jsem měla trochu problémy s množstvím jmen a orientaci v příbuzenských a dalších vztazích.
Ale k přečtení knížku doporučím.

intelektuálka
30.04.2021 4 z 5

Další ženská vyšetřovatelka - ostrov Doggerland s záhadnou atmosférou a stigma z minulosti .... Karen to vůbec nemá jednoduché ....

Zaplétají se zde rodinné vazby i staré menhiry ...a ještě navíc týraná přítelkyně....

Samozřejmě, že to Karen dotáhne do konce - i když se ocitá v nebezpečí ....

A mimo jiné má kniha podnětnou obálku - doporučím.

Avila
28.02.2021 5 z 5

Mě se další pokračování série líbilo stejně jako první díl. Není to thriller ale poctivá detektivka s dobře vymyšlenou zápletkou. V některých moderních detektivkách mi občas chybí postup vyšetřovatelů, jak došli k určitému závěru. Což paní Adolfssonová umí skvěle popsat. A zároveň se v druhém díle dozvídáme více o minulosti Karen.
Autorku dávám do oblíbených a už se těším na další pokračování.

EvaEma
22.02.2021 5 z 5

Některé detektivky mají spád, ale jsou jaksi povrchní, člověk si počte, ale za pár dní už neví, co četl. Toto není ten případ.

Heli20
24.01.2021 5 z 5

První kniha od této autorky a už pátrám po další. Skvěle napsaný, propracovaný příběh, vyšetřovatelka Karen mi byla moc sympatická.

JustWomen
17.01.2021 4 z 5

Dávám 4 hvězdy, ale nelíbily se mi ty sáhodlouhé nezáživné popisy rodinných vztahů, strašné množství nezajímavých postav, vyjmenovávání jejich předků, známých a vztahových propletenců. Jako nejzajímavější se mi jevila vedlejší dějová linka s Aylin. Ale konec dobrý, všechno dobré.

šipek
17.01.2021 4 z 5

Tak taková pohodová detektivka z úžasného prostředí. Mě se kniha líbila, ale něco málo k pěti hvězdičkám scházelo. Trošku jsem měl problém se jmény.

Boby17
24.11.2020 5 z 5

Wow, super pokračování! Líbil se mi popis vyšetřování i přírody severního ostrova. Nejlepší ale z mého pohledu bylo obnovování již hodně povolených rodinných vazeb a posun v osobním životě Karen. A nad úplným závěrem řešícím tyrana jsem zaplesal. Knížce dávám všechny hvězdy a sobě Marii Adolfssonovou do oblíbených autorů.

kolacky
13.10.2020 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré...

severská krimi švédské detektivky

Maria Adolfsson