Kaja01 Kaja01 komentáře u knih

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Skvělá kniha, zvlášť když si člověk uvědomí, že jde o pravdivý příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi, že autor na konci popsal osudy všech hrdinů i po válce.
Za mě opravdu jedna z nejlepších knih s touto tématikou!

20.06.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Kniha se mi moc líbila, zejména postava profesora, přečetla jsem ji během chvilky. Rozuzlení jsem vůbec nečekala! Skvělý thriller.

13.06.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělý mrazivý thriller! I když mi bylo od první kapitoly jasné, kdo zde bude ten záporák, i tak mě kniha hned chytla a celý příběh mě nakonec ještě překvapil. Moc jsem si oblíbila postavu Millie a Ester.

07.06.2019 5 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Čtení mě bavilo, zajímalo mě, jaké kniha nakonec přinese rozuzlení. Konec není jednoznačný, ale kupodivu mi to nevadilo.. Za mě výborná jednohubka na volný den :)

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Knihy z období 2.světové války mám ráda a tahle nebyla výjimkou. Naopak se mi líbil opět trochu jiný pohled než z koncentračního tábora. Pro mě téma Hitlerových ochutnávaček zajímavé, stejně jako přiblížení postavy Evy Braunové.

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Úžasná kniha s pro mě docela překvapujícím závěrem a místy děsivou atmosférou. V některých částech mi kniha připomínala film Sirotek.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

První kniha od Nesba, poslouchala jsem ji jako audioknihu. Příběh mě zas tak nezaujal, ze začátku se děj opravdu táhl, poté už to bylo lepší. Zkusím dát autorovi ještě šanci, možná jsem jen neměla šťastnou ruku při výběru knihy.

22.05.2019 3 z 5

Skvěle napsaný příběh o Kateřině Aragonské! Doporučuji po přečtení shlédnout i seriál The Spanish Princess, který zrovna běží. :)

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Příběh Marijke super, části z Argentiny mě příliš nezaujaly a myslím, že kdybych je přeskakovala, příběh by i tak dával smysl a užila bych si ho.

22.05.2019 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Dle mého názoru ideální kniha na poslouchání, když chcete vypnout. Poslouchala jsem ji během cvičení a dělala mi příjemnou společnost.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první kniha od autora. Líbil se mi nápad napsat knihu z pohledu dvou sourozenců - Veroniky a Jáchyma, ale samotný příběh mě až zas tak nezaujal. O Hartlovi se teď všude mluví, všichni jsou nadšení, ale mě bohužel autorův styl moc nezaujal.

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Romantika s předem odhadnutelným koncem. Neurazí, ale ani nevyrazí dech.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Příjemná letní jednohubka, která nejspíš přistane i na mém maturitním seznamu :-)

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Má první kniha od Čapka mě příjemně překvapila. Zajímavý příběh s detektivní zápletkou se opravdu dobře četl. Rozhodně se chystám i na další autorovu tvorbu! :)

22.05.2019 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Místy na mě byla až příliš vulgární, ale některé kapitoly se mi naopak moc líbily. Nebyl to přímo propadák, ale asi jsem čekala víc. Původně jsem ji chtěla zařadit do maturitní četby, ale po přečtení jsem to přehodnotila.

22.05.2019 2 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásná a čtivá kniha se zajímavým spojením války a cirkusu. Napínavé čtení až do konce. Rozhodně stojí za přečtení!

01.05.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Naprosto skvěle napsaný thriller! Kniha mě chytla téměř od první stránky, vyhovovalo mi, že se děj zbytečně neprotahoval a nenašlo se místo, kdy bych měla chuť stránku přeskočit. Rozhodně můžu doporučit.

20.02.2019 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Kniha se mi moc líbila, myslela jsem, že to bude typická kriminálka, kde se hledá vrah. Naopak mě ale potěšilo, že se děj víc soustředil na odhalování minulosti starce s Alzheimerem. Určitě si přečtu i další knihu ze série.

16.02.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělá kniha, jakmile jsem se začetla, už jsem ji nemohla odložit. Jsem zvědavá na pokračování!

11.02.2019 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Zajímavá kniha, rozhodně stojí za přečtení. Teď se chystám i na film.

07.02.2019 4 z 5