Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mi otevřela dvířka do prostředí a historických událostí o kterých jsem nic nevěděla. Musela jsem pokračovat ve čtení až do úplného konce. Zajímavé a poutavé čtení.

16.09.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, který povzbudí a upozorní že vlastně nežiji vůbec špatně a vše jde překonat.

18.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem začala číst díky výzvě a přečteným komentářům, kterým jsem moc nevěřila. Po otevření knihy jsem ji již neodložila dokud nebyla dočtená. Pravda dnes jsem dosti nevyspalá, ale stálo to za to. Nerada čtu knihu víckrát, ale u této se těším, až ji znovu otevřu.

25.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou. Nechtěla jsem od ní odejít dokud nebudu vědět jak to dopadlo. Závěr mne mírně zklamal, čekala jsem ještě aspoň na reakci Svatopluka. Obdivuji psaní autorky jak rychle vtáhne do děje a úplně pohltí. V každé knížce hned přilnu k hlavním postavám a prožívám jejich osudy. V této knize mne uchvátilo téma komunikace a jak slova nebo ticho může ubližovat a vést k nepochopení.

12.07.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Krásná detektivka. Skládání ze střípků informací bez potoků krve. Vše plyne v poklidném tempu. Uklidňující čtení, i když ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst.

01.04.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

První kniha od autorky a musím říct, že jsem nevydržela číst knihu od začátku do konce, ale četla jsem je po dějových linkách. Možná jsem tím zkazila koncept, ale já si vychutnala všechny tři příběhy. Minulost mne iritovala, přítomnost jsem cenila za odhodlání a od budoucnosti jsem se nemohla odtrhnout.

11.05.2021 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přečteno jedním dechem a moc Cilku obdivuji. Moc pěkně napsané.

30.06.2020 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Půjčeno na dovolenou jako lehké čtení k moři a předčila očekávání. Autora jsem neznala a mohu říct, že si ho přidám ke svým oblíbeným. Kniha mne nadchla. Pohled na svět dospívajících, jejich myšlení a celkové rodinné vazby a i šťastný konec. Přečteno jedním dechem.

14.08.2019 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

V tomto dílu mne připadalo, že děj okolo je pro mne zajímavější než samotné hledání vraha. Víc jsem čekala co se stane s Clarou a Petrem, Ruth a její husou......Vhled do syndromu závislosti a změně člověka byl taky velmi podněcující. Již se těším na další a děsím se až nebude pokračování.

20.06.2019 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Úžasná kniha. Tři linie příběhu a vyšetřování mne nutila číst a číst. Snad nejlepší kniha od autorky. Vyřešení z Hladového ducha bylo zajímavé. Již se těším na další díl.

20.06.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zase trochu jiný pohled na období 2 sv. války. Silný příběh a i když jsem si musela zvyknout na autorčin specifický styl psaní, četl se dobře.

09.03.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na doporučení jsem si knihu přečetla a nemohla jsem se odtrhnout. Zařadila jsem si autorku do oblíbených a plánuji si přečíst další případ.

25.09.2020 5 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Poodhalilo mi to Santiniho architekturu a navedlo mi to k dalšímu pátrání.

27.10.2021 3 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Úžasná kniha na kterou si vzpomenu kdykoliv míjím pult se sýry. Při čtení jsem musela do lednice, jelikož chuť na víno o sýr byla nepřekonatelná. Hned bych se rozjela do Paříže nasát tamní atmosféru. Prostě perfektně napsané.

02.04.2021 4 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Krásné ilustrace, ale Ignác byl trochu chudák. Potěšila a splnila záměr, dcerka si šla bez odmlouvání čistit zuby.

18.02.2020 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Kniha byla příjemným cestováním jak zeměpisným, tak i historickým. Příjemně se četla a poznávala jsem tak kraje a dobu pro mne naprosto cizí. Konec překvapil, ale nechci dávat spoiler.

09.12.2019 5 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Příběh Dívky mne zaujal, ale nakonec nevím jak dopadl. Připadá mi, že děj končí v půlce a je na čtenáři, aby si domyslel co se stalo. To mne velmi zklamalo.
Druhá dějová linie archeoložky Rose mi od čtení odrazovala. Rose mi byla nesympatická a její chování dost nerozumné a sobecké.

17.08.2019 1 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Druhý příběh s vrchním inspektorem Gamachem. Stejné prostředí, stejný klid, ale i napětí. Zase se mi moc líbila a musím se vrhnout na další ze série.

11.04.2019 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

V dospívání jsem se díky ní seznámila s filozofií. Díky výzvě jsem ji znovu četla a stále je pro mne zajímavá.

27.10.2021 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha byla super a do poslední chvíle jsem nemohla s určitostí říct jak dopadne. Perfektní oddych.

02.04.2021 4 z 5