Sofiin svět

Slavný román o dějinách filosofie. Norský učitel Jostein Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429159/big_sofiin-svet-ogb-429159.jpg 4.41310
Literatura naučná, Filozofie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Sofies verden, 1991

Kniha Sofiin svět

ujira

Sice nevím, kolik náctiletých, jimž je tato kniha určena po ni sáhne, ale je to velmi zajímavá učebnice o velmi složitých tématech a moc hezky napsaná. Není to ztracený čas a i v pozdním věku lze získat přehledné informace o vývoji filosofie.

helusa2

Posloucháno jako audio. Bylo to velmi zajímavé a opravdu rozsáhlé - vždyť o filozofii je za ta tisíciletí skutečně hodně co říci. Nevím, jestli bych dočetla, kdybych četla, ale takto “ušima” to je asi kniha, k jejímž kapitolám se budu ještě někdy vracet. Připadala jsem si jako na přednášce, i když jsem u toho vařila ;-)

pablito

Přestože se jedná o knížku pro děti, tak mi nic nebrání ji číst už po několikáté. Nedozvídám se už sice nic zásadně nového, ale čas od času si projasnit nadhled nad dějinami filozofie neuškodí.

kushka

Rozdávala by som túto knihu k občianskym preukazom. Perfektný úvod do filozofie pre každého, kto je zvedavý.

Amiz

(+ SPOILER) Knihu jsem četla ve třinácti a musím, říct že se mi nečetla dobře. Přesto se mi líbila a její děj mě strhl, jen mè občas nudily filozofické části.
Ze začátku je to vlastně obyčejná kniha, ale někdy v polovině se to zvrhne a hlavní postava (Sofie) zjistí, že je jen postavou v knize, což jí dává autor knihy, ve které je "sežrat". Když jsem se dostala k části, kde Sofie zjistí, že je jen postavou v knize, bylo mi jí hrozně líto, protože postavy v knihách prostě nemají vědět, že jsou postavy v knihách a říkala jsem si, že to nebudu dál číst. Přesto jsem knihu dočetla, ale asi jsem na ní (byla) malá. Zkusím si je přečíst znovu za pár let.
Mimichodem jsou tam velmi zajímavé myšlenky a rozhodně doporučuji si knihu přečíst, ale asi později, než ve třinácti.

Pebra

Napínavá kniha, o které je dobré s dětmi diskutovat. Mimochodem jsem narazila na zfilmovanou verzi, která je ovšem příšerná.

Kolombus

Dej a odkaz knihy asi najlepšie vystihne samotná myšlienka z knihy: „Člověk si nemůže dokonale uvědomovat, že je, dokud si neuvědomí, že jednou umře. Stejně tak není možné uvažovat o tom, že člověk umře, aby se zároveň nevynořila myšlenka na to, jak je fantastické žít.“
Kniha ma oslovila až na tretí pokus :D V detstve som ju za terno rozhodne nepovažovala, ale na niektoré knihy človek musí jednoducho dozrieť :D a svojho miesta v mojom živote sa dočkala až o pár rokov neskôr.

NinaZPohádky

Zajímavý nápad, ale musím dát jen tři hvězdy... ač ráda filozofuji a čtu převážně knihy s filozofickou tématikou, když listuju v "dětských" očekávám něco trochu jiného. Zde bych zkrátka čekala více příběhu než toho onoho filozofování, ale to vlastně nesnižuje kvalitu knihy, jen jsem měla trochu jiná očekávání.