Světelný klam

„Lámou se srdce,“ podtrhla si Lillian Dawsonová pečlivě v knize. „Láskyplné vztahy umírají.“ Ale umírají i lidé – a Lillian Dawsonovou najdou zavražděnou v trvalkovém záhonu Clary Morrowové, která ve Three Pines právě slaví svou první samostatnou výstavu. Zapadlá vesnice se díky shromáždění umělců i znalců umění proměnila načas ve svět, kde každý tah štětcem, každá stínohra hrají osudovou roli. Kde za každým úsměvem číhá úšklebek. A každý láskyplný vztah skrývá zlomené srdce. Vrchní inspektor Gamache příjíždí se svým týmem, aby odhalil pravdu. Co se však nabízí jejich očím: skutečnost, nebo jen světelný klam?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368203/svetelny-klam-JRu-368203.jpg 4.5135

Případy vrchního inspektora Gamache 7.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

A Trick of the Light, 2012

Kniha Světelný klam

Nočnípták

Já jsem jako vždy s inspektorem Gamachem spokojená. Téhle knize sice nedávám plný počet hvězdiček, protože by to nebylo fér vůči těm předchozím. Možná to bude tím, že jsem se moc těšila na poezii, kterou už čekám v knihách Louse Penny nějak automaticky, ale zde ji bylo jenom trošičku. Přesto jsem si čtení užila a pachatel byl jedním z mých několika tipů.

Čtenářská výzva 2020 - 20. Kniha, která nesplňuje žádné z témat letošní výzvy

Vlak7
24.10.2019

Bestseller??? Pořád Jsem čekala, kdy se příběh rozjede dle níže popsaných super recenzi. Kniha přečteno na silu, určitě nedoporučuji.

hanap
03.10.2019

Navštívila jsem přátelé v Three Pines. Tak na mě působí knihy Louise Penny. Těším se na další knihu, vždy je to příjemné čtení.

Mája777
22.09.2019

Skvělé, prozatím nejlepší díl.

jarin58
04.08.2019

Gamache a Ruth jsou skvělí.

yvette3
30.07.2019

Velmi ráda se potkávám s inspektorem Gamachem. Tentokrát bylo mnoho podezřelých na výběr, snad i sama autorka do poslední chvíle vraha vybírala .... geniální. Je m'incline, Mme Penny!

Ala787
15.07.2019

Další díl oblíbené autorky. Díl od dílu se mi líbí více a více. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Při hledání vraha jsem se zatajeným dechem sledovala osudy hlavních hrdinů. Nedočkavě budu číst další díly.

Kačaba79
20.06.2019

V tomto dílu mne připadalo, že děj okolo je pro mne zajímavější než samotné hledání vraha. Víc jsem čekala co se stane s Clarou a Petrem, Ruth a její husou......Vhled do syndromu závislosti a změně člověka byl taky velmi podněcující. Již se těším na další a děsím se až nebude pokračování.