Světelný klam

Světelný klam https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368203/bmid_svetelny-klam-JRu-368203.jpg 5 312 94

„Lámou se srdce,“ podtrhla si Lillian Dysonová pečlivě v knize. „Láskyplné vztahy umírají.“ Ale umírají i lidé – a Lillian Dysonovou najdou zavražděnou v trvalkovém záhonu Clary Morrowové, která ve Three Pines právě slaví svou první samostatnou výstavu. Zapadlá vesnice se díky shromáždění umělců i znalců umění proměnila načas ve svět, kde každý tah štětcem, každá stínohra hrají osudovou roli. Kde za každým úsměvem číhá úšklebek. A každý láskyplný vztah skrývá zlomené srdce. Vrchní inspektor Gamache příjíždí se svým týmem, aby odhalil pravdu. Co se však nabízí jejich očím: skutečnost, nebo jen světelný klam?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Trick of the Light , 2012

Valborga
17.05.2018

Právě jsem dočetla a už se těším na další knihu od mé oblíbené autorky. Kniha opět nezklamala. Cítím to jako Belatris, takže se nebudu opakovat. Prostě skvělé počtení.

Izu
15.05.2018 5 z 5

Návrat mezi staré přátele nezklamal.

Belatris
12.05.2018 5 z 5

Světelný klam je výbornou ukázkou toho, co mám na tvorbě Louise Pennyové tak ráda. Citlivě prokreslené postavy, které se díl od dílu vyvíjejí a odhalují nám ze sebe více než předtím. Dovedně vykreslený Quebec, ať už jde o Montreal, nebo malou vesnici uprostřed nádherné přírody. V románech Louise Pennyové nenajdete slabou kapitolu. Nejcennější však je schopnost potěšit jak čistokrevné příznivce krimi žánru, tak i milovníky ornamentálnějšího literárního stylu s důrazem na psychologii postav. Gamachovská série se pro mě definitivně stala vítanou závislostí a připojuji se do řady fanoušků, která už zběsile vyhlíží další díl.

alnahu
11.05.2018 5 z 5

Tentokrát inspektor Armand Gamache vyšetřuje vraždu ve vesničce Three Pines ,kde je nalezena v květinové zahradě mrtvola ženy. Příběh nás zavede do uměleckého světa a opět je skvělý.

gad
08.05.2018 5 z 5

Skvělá Louise Pennyová a její zdánlivě poklidná vesnička Three Pines nikdy nezklamou. Jakoby si o návštěvu vrchního inspektora Gamache a jeho mordparty přímo říkala. Další perfektně vystavěná detektivka. Zajímavý příběh i námět z uměleckého prostředí. Tentokrát se vražda přímo dotýká Clary Morrowové. Doporučuji.

111moni
05.05.2018 5 z 5

Co napsat, jako by se člověk vracel o prázdninách k babičce a tam ho čekalo čtení pod peřinou. Vražda ve známém prostředí, mezi známými lidmi, s jejich příběhy, a přesto nové postavy, nové pohnutky, nová zášť, nebo stará? A mezi tím vším osobní příběh o pocitech k nejbližším,o domýšlení si jejich pohnutek k činům. Kniha bez brutality, "jen" taková vražda uprostřed malé klidné vesnice...a rozmotávání klubka lidských charakterů, tužeb,snů, i těch nesplněných.

Arwen777
30.04.2018 5 z 5

Knihy Louise Pennyové jsou pro mě zárukou dobrého čtení a ani tato nezklamala. Úchvatné prostředí kanadské přírody a jedna vražda. Nic světoborného v dnešní době... Ale Pennyová sází na osvědčenou metodu Agathy Christie. Pečlivé vykreslení charakterů, postupné rozkrývání motivu, kdysi dávno vzniklé křivdy, které postupem času nabývají na síle, skoro až psychologické studie lidských vztahů. A k tomu dějová linka, která se táhne všemi díly a týká se hlavních hrdinů. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi klasiku v trochu novém hávu.

Aymira
28.04.2018 4 z 5

Myslím, že honem rychle potřebuji, aby v češtině vyšel další díl! Ten konec zůstal v podstatě dost otevřený. Navíc Louise Penny jako žena do tohoto příběhu dokázala zakomponovat romantický prvek, takže mě teď jako ženu opravdu i zajímá, jak to s našimi oblíbenými vyšetřovateli dopadne.
Světelný klam jako takový je určitě vydařenou detektivkou, ale protože je jádrem případu svět umělců, místy jsem se trochu nudila. Konečné vyřešení vraždy asi nepřineslo to, v co jsem doufala. Naopak se mi na knize líbilo, že se vrací k předešlým šrámům našich hrdinů a ukazuje je v lidském světle. Celou knihou se promítá otázka závislosti - ať už na někom nebo na něčem.

astra3
27.04.2018 5 z 5

Jako vždy pěkné počtení. Knihy L. Pennyové vás nutí přemýslet o morálních hodnotách.

petronella1
19.04.2018 5 z 5

Prostě skvělé...série s inspektorem Gamachem mě neskutečně baví a po přečtení už netrpělivě vyhlížím další knihu

Hella
18.04.2018 4 z 5

Výtečné. A pro mě o to skvělejší v tom, že předchozí titul Hladový duch mě příliš nenadchl a měla jsem trochu obavy o kvalitu dalších dílů. A jak vidno, úplně zbytečně. Světelný klam byla opět špička!

Modrina
17.04.2018 5 z 5

Na knížkách od téhle autorky už jsem asi závislá. A Světelný klam mě téhle závislosti rozhodně nezbavil. Skvěle napsaný skvělý příběh. Mistrně popsané zúčastněné osoby člověku nedají pustit je z hlavy a já osobně bych ocenila občasný vpisek "Nádech - výdech!". :) Všem bych doporučila číst ságu od prvního dílu, jinak si sice přečtete dobrou detektivku, ale tahle série má daleko větší záběr. Za mě minimálně 6 hvězd z pěti. :)

zuzana2599
12.04.2018 5 z 5

Kdo si zamiloval malebnou vesničku Three Pines a její obyvatele, určitě si vychutná a užije i tento další díl s komisařem Gamachem. Pro mě to byly krásné chvíle strávené se svými přáteli a bylo mi docela smutno, když se příběh uzavíral...
Moc povedená série, skvělé čtení !!

Ulala
08.04.2018 5 z 5

Právě jsem se vrátila z Three Pines a na otázku, kterou autorka napsala na konci knihy, mohu odpovědět pouze ANO, kniha se mi velmi líbila a nemohu se dočkat pokračováni. V bistru, vyšetřovací kanceláři zřízené na starém nádraží a na procházkách vesnicí jsem strávila krátkou dobu, protože příběh mně vtáhl celou a knihu jsem měla přečtenou za pár dnů. Autorka na pozadí vraždy skvěle popisuje vztahy jednotlivých zúčastněných, některé byly vyřešené a za nimi postavená tečka, některé však zůstaly otevřené a snad se jejich vyřešení dočkáme v příštím díle. Náznakem může být návrat Rózy, na kterou Ruth na jaře celou dobu čekala. Omlouvám se těm, kteří neznají celou sérii a historii jednotlivých postav, popisování příběhu by zabralo moc místa, proto jsem vyjádřila pouze svůj pocit po přečtení knihy.