Krásné tajemství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá „krásné tajemství“. Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí hlavního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sûreté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru, musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi. Krásné tajemství vyneslo kanadské bestsellerové autorce Louise Pennyové hned trojí prestižní ocenění: Agatha Award, Anthony Award a Macavity Award....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386412/krasne-tajemstvi-p4T-386412.jpg 4.5121
Série

Případy vrchního inspektora Gamache 8.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kalibr
Orig. název

The Beautiful Mystery, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Krásné tajemství

Přidat komentář
Arev122
07. března

Pěkná pohodová detektivka v zajímavém klášterním prostředí naplněného středověkou klášterní hudbou. Hezké čtení.

Nočnípták
28. ledna

Zase krásný zážitek nad knihou. Zajímavé prostředí, zajímavé postavy. Brilantní postupy ve vyšetřování. Všechno bylo bezva, ale přece jen se mně trochu stýskalo po Three Pines , Gabrim, Olivierovi, Myrně a hlavně Ruth.

Lessana
13. ledna

Zručne napísané, pomaličky a pokojne plynúce (ako sme u autorky zvyknutí), no napriek tomu výborne gradujúce, a to nielen samotným vyšetrovaním, v tomto prípade v zaujímavom prostredí kláštora Svätého Gilberta medzi vlkmi, ale aj napätými vzťahmi v Sûreté (Armand v. Sylvaine Francoeur a Beauvoir medzi vlkmi)...
Autorke sa zase podarilo vytvoriť z detektívky pozvoľna "tečúcu" beletriu. A, ako aj v iných prípadoch vrchného inšpektora Gamachea, do nej pridala nadhodnotu - nádherné, zimomriavky spôsobujúce gregoriánske chorály. V neposlednom rade však aj pohľad do vnútra mníchov, ktorí napokon našli (ako ľudia) svoj pokoj za hradbami kláštora a v hudbe, ako aj do vnútra hlavných hrdinov - vyšetrovateľov s ich rožky vystrkujúcimi démonmi. A v závere knihy obraz dvoch vlkov (protipólov) v človeku bojujúcich o priazeň, kde prežije ten, ktorého kŕmime...

vyvodka
09. ledna

Jeden z nejlepších dílů série s inspektorem Gamachem. Jsem ráda, že autorka zasadila příběh do úplně jiného prostředí, než ty předchozí. Bylo příjemné opustit na chvíli městečko Three Pines a jeho občas už trošku "okoukané" postavy. Ráda dávám plný počet hvězd a těším se na další díl.

alva1
30.12.2019

Jedním slovem: nádhera.

konicekbily
21.12.2019

Autorka se opět vytáhla. Zvolené prostředí starobylého kláštera a její hudební znalosti jí umožnily napsat krásný román s pevným vztahem ke křesťanské hudební historii. Vlastní detektivní zápletka je odsunuta do pozadí, i když je vše na závěr vysvětleno. Přednost v ději dostávají rozpory v policejním aparátu a tak se těšte, co asi bude v díle dalším!

eva.haf
22.10.2019

Nové zajímavé prostředí oproti předchozím dílům, to bylo fajn. Zase jsem se dozvěděla něco, o čem jsem neměla tušení. Něco, co mě přinutilo hledat další informace. Samotné vyšetřování bylo docela poklidné, to boj s nadřízeným a s vlastními démony hlavních hrdinů byl to. co mě nutilo zhltnout knihu za dva dny.

Mája777
08.10.2019

Velmi zajímavý příběh. Ačkoli čteme detektivku, je to velmi příjemné a pohodové čtení. Styl autorky se mi moc líbí, nebojím se a nemrazí mě v zádech a přotom tam to napětí je. Jsem zvědavá na pokračování... už po něm sahám.

1