Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

V dospívání jsem se díky ní seznámila s filozofií. Díky výzvě jsem ji znovu četla a stále je pro mne zajímavá.

27.10.2021 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Poodhalilo mi to Santiniho architekturu a navedlo mi to k dalšímu pátrání.

27.10.2021 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

První kniha od autorky a musím říct, že jsem nevydržela číst knihu od začátku do konce, ale četla jsem je po dějových linkách. Možná jsem tím zkazila koncept, ale já si vychutnala všechny tři příběhy. Minulost mne iritovala, přítomnost jsem cenila za odhodlání a od budoucnosti jsem se nemohla odtrhnout.

11.05.2021 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem byla moc zvědavá a jelikož jsem neměla v této době nic pro čtení před spaním, riskla jsem to. Mám dceru 6 let a 12 let a mohu říct, že již dlouho se mi nestalo, aby i starší čekala na čtení před spaním. V průběhu čtení jsem trnula hrůzou jaké psychické problémy mladší budu řešit, ale naštěstí nic. Vzala to. Nemuseli jí dojít všechny souvislosti, ale příběh se jí líbil. Smrt neřešila, ale horší bylo odloučení od rodičů. Starší si z příběhu brala zase chování Flusbrocka a nevěřila jak mu to může procházet. Úžasně inspirativní na další povídání s dětmi.

O pandě, která měla vši O pandě, která měla vši Christine Beigel

Tato knížka je vtipná, ilustrace zase bezvadné. Vystupuje tu spoustu zvířátek. Počítání vší a opakování zvířátek dceru baví.

15.04.2021 4 z 5

O chameleonovi, který hledal svou maminku O chameleonovi, který hledal svou maminku Christine Beigel

Chameleonek se nejvíc líbí dceři z celé série pohádek. Ilustrace jsou zde úplně bezvadné a dcera vždy chameleonka hledá. Vtipný příběh, který pomáhá i s procvičováním zvuků zvířat a jejich mláďat.

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Úžasná kniha na kterou si vzpomenu kdykoliv míjím pult se sýry. Při čtení jsem musela do lednice, jelikož chuť na víno o sýr byla nepřekonatelná. Hned bych se rozjela do Paříže nasát tamní atmosféru. Prostě perfektně napsané.

02.04.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nějak mne kniha neuchvátila. Holand mi přišla jako dosti naivní a celkově jsem se nemohla začíst.

02.04.2021 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha byla super a do poslední chvíle jsem nemohla s určitostí říct jak dopadne. Perfektní oddych.

02.04.2021 4 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Potřebovala jsem oddych a tato kniha ho splnila. Byl to zajímavý námět a pěkně se to četlo. Chybělo mi jen více informací o Harrisonovi.

02.04.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zase trochu jiný pohled na období 2 sv. války. Silný příběh a i když jsem si musela zvyknout na autorčin specifický styl psaní, četl se dobře.

09.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Na knihu jsem se moc těšila a teď se nemohu dočkat třetího dílu. Škoda jen, že je nemohu číst hned za sebou.

09.03.2021 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mne nejdříve bavila, ale ke konci jsem měla problém ji dočíst. Konec děje mne překvapil.

09.03.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tato kniha mne nepustila a musela jsem ji přečíst na jeden zátah. Přivedla mne k zamyšlení. I přes svou drsnost byla skvělá.

09.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha byla brána jako oddechové čtení a svůj účel splnila. Nic jsem nečekala a moc mne nenadchla.

15.02.2021 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na doporučení jsem si knihu přečetla a nemohla jsem se odtrhnout. Zařadila jsem si autorku do oblíbených a plánuji si přečíst další případ.

25.09.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mi otevřela dvířka do prostředí a historických událostí o kterých jsem nic nevěděla. Musela jsem pokračovat ve čtení až do úplného konce. Zajímavé a poutavé čtení.

16.09.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přečteno jedním dechem a moc Cilku obdivuji. Moc pěkně napsané.

30.06.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Obdivuji se Catharině, že to zvládla. Kniha mne vtáhla do děje a čekala jsem až se děj dostane do přítomnosti. Jen bych chtěla vědět co se stane na hřbitově a jestli to zase Catharina neodnese.

24.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, který povzbudí a upozorní že vlastně nežiji vůbec špatně a vše jde překonat.

18.02.2020 5 z 5