O pandě, která měla vši

O pandě, která měla vši https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428969/bmid_o-pande-ktera-mela-vsi-As2-428969.jpg 3 27 7

Umíte spočítat vši? Není to tak snadné, zvlášť když začnou jako splašené poskakovat v kožíšku nebohé pandy! Hop! Hop! Hop! Ve třídě se rychle utvoří hlouček: ovečka začne vši počítat, a než se naděje, přeskočí na ni. Přijde slon a začne počítat vši, které má ovečka. A tak dále... Paní učitelka už neví, kam se dřív podívat. Přestane se panda vrtět a podaří se jí odvšivit? Trpělivost, slepičí babička vám všechno poví!... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Drobek

Le panda qui avait des poux , 2013

evca7271
evca7271
13.02.2024 3 z 5

Bohužel tahle kniha mě přišla slabší,než jiné díly.

Jingle
Jingle
11.02.2024 3 z 5

Hodnocení dávám vyšší proto, že je dcera od svých 4 až do nynějších 5 let miluje, nejspíš čistě kvůli občasnému vtipu. Obsahově ale většinou totální slátanina :)

potesenicist
potesenicist
27.08.2023 2 z 5

Jedna z lepších z této série...

Alexxxka
Alexxxka
11.08.2023 2 z 5

Nejoblíbenější knížka dcerky.

jitka_dankova
jitka_dankova
08.10.2021 1 z 5

Máme doma téměř celou sérii knih autora Hervé Le Goff, vizuální podoba knih je totiž opravdu lákavá. Jde o malé krátké knihy, kde je vždy jen trochu textu a velké obrázky. No a působí dojmem, že půjde o vtipné příběhy o zvířátkách. Tolik k reklamě a proč jsme za ně utratili peníze. Na synka opravdu působily dobře, chtěl je číst (to je co říct), ony prostě lákají ke čtení malé čtenáře, kteří sotva končí první třídu. Jenže samotný text a příběh byl pro mne velkým zklamáním. Snaha udělat text rýmovaným se nepovedla. Text se dítěti špatně čte, moc nechápe, o čem to tedy opravdu je a hůř sumarizuje, o čem kniha byla. Poselství v knize není žádné a vtipu jsme se taky zrovna moc nedočkali.

Hlavní výhoda těchto knih je ale ta, že se dobře píšou do "čtenářského deníku", který vyžaduje učitelka. Dítě má naoko přečteno spoustu knih, "stíháme", a můžeme se věnovat v klidu hodnotnějším knihám, které syn prostě nedočte za jeden měsíc.

Kačaba79
Kačaba79
15.04.2021 4 z 5

Tato knížka je vtipná, ilustrace zase bezvadné. Vystupuje tu spoustu zvířátek. Počítání vší a opakování zvířátek dceru baví.

lenkaBajza
lenkaBajza
17.07.2020 5 z 5

Tato se mi líbila:) V příběhu je více zvířátek, nejen panda. Příběh je krátký (což je super), mohly jsme pojmenovávat i počítat další zvířátka:)

Autoři knihy

Christine Beigel
francouzská, 1972
Hervé Le Goff
francouzská, 1971

Kniha O pandě, která měla vši je v