Santiniho jazyk

Koupit

Nový román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1030/big_santiniho-jazyk-nXX-1030.png 3.5400

Kniha Santiniho jazyk

Jadlenka

Pátrání po zašifrované zprávě v odkazech Santiniho architektuře zatímco je vám v patách vrah ? Kdo by si knížku s takovým příběhem nepřečetl, že ? Při čtení mne kniha vedla ke zvědavosti a dohledávala jsem si informace o Santinim.
Ale jsou tu nějaká ale.
Chybí mi motivace postav.
Trocha více napětí by z knihy udělala dobrou knihu.

Magdalena5

Přečteno

Pebra
19.12.2021

Buď je to dokonalé jen já to nepochopila, anebo je to úplná konina bez pointy. Každopádně zájem o Santiniho to probudí. --- Abych autorovi nekřivdila, podívala jsem se i na film. Ach...! Vsadím se, že Preiss nečetl celý scénář, jinak by tam nemohl účinkovat.

Satalin
25.11.2021

Bohužel, kniha vůbec nenaplnila očekávání. Čekal jsem něco ala Šifra mistra Leonarda, ale byl jsem dost zklamán. Nelogický děj, nelogické chování postav, spousta náznaků, které nikam nevedly a ve finále ani nebyly vysvětleny. Autor má určitě talent, ale to je tak všechno.

Kačaba79
27.10.2021

Poodhalilo mi to Santiniho architekturu a navedlo mi to k dalšímu pátrání.

toni-az
22.09.2021

První a patrně poslední setkání s autorem. Jedna hvězda za jistou řemeslnou kvalitu, jedna za práci ohledně santiniovské architektury, Nicméně "příběh" je jeden velký blábol, motivace a jednání postav naprosto nesmyslné, nikde žádná sympatická postava. Až do konce jsem čekal, kdy se stane něco zajímavého, ale nějak jsem se nedočkal. Co nejvíc nechápu, že si někdo takový blábol vybere na natočení filmu, to musí být blábol na druhou.

ZaS
20.09.2021

Tohle bude moje urbanovská derniera. Jako vždy hodně slibné, ale nakonec nenaplněné mystiky a současně na můj vkus mnoho zbytečně brutálních vražd, Když k tomu připočítáme nelogické jednání všech postav a pár deus ex machina, vyjdou z toho jen tři hvězdy - jedna za průvodce po významných stavbách baroka, jedna za podporu domácího cestovního ruchu (protože počítám, že žádnému čtenáři to nedá aby se nejel alespoň na jednu Santiniho stavbu podívat :-) ) a jedna za nápad.

rozina351
24.08.2021

Tak toto mě bavilo tak do půlky, pak jsem četbu vzdala, protože těch ulítlých urbanovin už na mě bylo trochu moc, příliš mnoho nepochopitelně inscenovaných mrtvol a postmoderny na úkor sledovatelnosti děje. Líbily se mi kunsthistorické souvislosti i pro mě nová fakta, ale jakmile se od umění odbočilo k postavám knihy, dost jsem tápala. Ale jak tak koukám na ostatní komentáře, možná že to ještě dočtu.