Santiniho jazyk

Santiniho jazyk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1030/bmid_santiniho-jazyk-nXX-1030.png 3 478 92

Nový román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Argo

boticelli
boticelli
12.02.2024 4 z 5

Nevadí, že mi ta akční linie moc nesedla, zájem o Santiniho architekturu ve mě kniha vzbudila a to se počítá. Nemělo to tu divno-tajemnou atmosféru Sedmikostelí, chyběly mi zajímavé figury a taky bych ocenil nějaký ten magický realismus více, než tu moderní honičku za senzací. Ale i tak jsem se bavil.

poulet
poulet
10.02.2024 2 z 5

Poslouchala jsem na ČRo. Urban mě bavívá, ale tohle bylo moc neuvěřitelný, moc přehnaný, moc překombinovaný. Jinak podle komentů jsem tedy výjimka, ale nebyla jsem nadšená ani z načtení, zato hudba byla vybraná skvěle (Florian Seraul - The true life).

LenkaKT
LenkaKT
29.01.2024 1 z 5

Jak píší mnozí - Dan Brown v českých kulisách. Hm. Málokdy odkládám věci nedočtené. Tady ano.

Kopta
Kopta
08.01.2024 3 z 5

Audio ČRo: Urban se rozhodl, že udělá Šifru mistra Leonarda po česku, ale vzal si z toho přesně to nejhorší, co ty knihy nabízí. Jediné dobré byl nápad. Jinak je divé, že už je to druhá kniha od Urbana, kde hlavní postava je nudný cápek, který je sexuálně frustrovaný, z čehož mu jistě dopomůže záhadná sexy ženy a to celé je nějaký komplot, který ho vyvede z jeho stereotypu života. Nemám moc motivaci si číst další jeho díla

Monnyska
Monnyska
05.01.2024 3 z 5

Hlas pana Procházky je jedinečný, samotná kniha je takovou českou napodobeninou Dana Browna... Neurazí, nenadchne, znovu bych už to asi nečetla...

IHT
IHT
04.01.2024 3 z 5

Sifra Mistra Leonarda byla bombasticka - mozna nebyla prvni v tomto zanru, ale byla prvni, ze ktere se stal bestseller. Dalsi varianty na toto tema nemuseji byt spatne, ale uz jsou to napodoby. V tomto dile jsem zadnou pridanou hodnotu ke klasicke zapletce nenasel.
Me konkretne historie nebavi, takze ty snahy zachytit nejake nadcasove poselstvi ve stredoveke architekture mi zajimave ani napinave neprijdou a trochu mi tyto snahy pripominaji Danikena. Hvezdicku pridavam za prednes pana Prochazky.

elcapitano
elcapitano
04.01.2024 4 z 5

Asi před třemi lety jsem knihu četl, nyní znovu slyšel na Vltavě brilantně načtenou Alešem Procházkou. Líbila se mi, i když jsem ji četl, na poslech je ale ještě o třídu lepší.
..Ano, ta kniha je přes čáru, je to svým způsobem brak, ale to přece nevadí, ne?.. podle mne je okouzlujicí.

tlllk
tlllk
03.01.2024 3 z 5

Je úsmevné ako sa autori nechajú strhnúť trendami, skutočne taký český Robert Langdon. Trochu prekombinovaný scenár, a komparz má silnejší Urbanovský charakter. Príbeh neočarí ani neurazí, kto sa vyžíva v konšpiráciách si príde na svoje.

Kraken126
Kraken126
27.12.2023 odpad!

Kniha a její děj mě nikterak neoslovili, snad je postavička šéfa Kńoura trochu pobavila. Nevidím jedinný důvod proč v četbě pokračovat, když je tolik jiných užasných knih.

R47
R47
27.12.2023 3 z 5

DaVinciho kód po česku. Akorát tam věci nedávaj moc smysl a je to všechno přes koleno. Dokonce tak, že vypravěč v závěru za zástěrkou vyprávění dalších osudů hlavních postav spíš vysvětluje jejich do té doby nelogické pohnutky v uplynulém ději

mirek7450
mirek7450
21.12.2023 5 z 5

Nečetl, ale poslouchal na Vltavě. O dost lepší, než nedávná serie na ČT.

Chesterton
Chesterton
13.12.2023 2 z 5

[četba ČRo]
Nebýt hlasu Aleše Procházky v četbě na Vltavě, nenapadlo by mi po autorovi sáhnout.
Díky pasážím o Santinim a Janu Nepomuckém jsem vydržela do první vraždy...brát celé trochu vážně.
Urban je mistr atmosféry, ale tohle je zneužití Santiniho pro skoro čistokrevný škvár. Totální slátanina ve stínu italského baroka :o)

"Kňourova slovní zásoba má barokní rozměr "
Aleš Procházka celé povýšil na druhou hvězdu.
1/2

iceVS
iceVS
17.07.2023 4 z 5

Musím říct, že hodně dobrý. A kdyby tam nebylo to hodně nedůstojný rádoby mysteriózno, tak dávám plnej. Takhle to bylo takový dětský.

faba
faba
23.06.2023 4 z 5

První kniha od M.Urbana. Už dlouho jsem se na něj chystal. A díky pořadu ,,Národní klenoty" o kostelu na Zelené hoře, kde M.Táborský zmínil tuto knihu, jsem se konečně rozhoupal. A nelituji.
Moc dobře se to četlo, děj odsýpal, pořád se něco dělo a ani popisy staveb mě nenudily a nepřeskakoval jsem to. Určitě si zase něco od Urbana přečtu. A nebudu čekat na povel z televize :-)

LuckaH2
LuckaH2
19.03.2023 4 z 5

Muj ctenarsky vztah s Milošem Urbanem je trochu na houpacce. Napr. Sedmikosteli jsem protrpela,Hastrmana miluju, a tahle kniha se mi libila. Ale určitý podíl na to mam fakt, ze film jsem videla mockrát a mam ho ráda. Akorat knihu jsem nikdy dosud necetla. Chyba. Užila jsem si to. Ač je to fikce, stavby jsou realne a fascinace Santinim na vas přeskočí. Literatura by měla mít "zapalujici" charakter;-) jasny, par věcí je "pritazenych", az fantasy, pošílena a co zvladne naplanovat...ale to je Urban:-)

Gracian1964
Gracian1964
21.02.2023 4 z 5

Moja tretia kniha od Urbana. Oproti Stínu katedrály sa mi to čítalo o čosi ľahšie, i keď všetky tie opisy architektúry ma pomerne nudili, ale nakoniec som to zvládol. Film som nevidel a ani si nie som istý, či vôbec chcem.

JAnlauf
JAnlauf
28.10.2022 5 z 5

Za poslední dobu nejlepší kniha, kterou jsem četl. Ale jak sleduji komentáře, asi nesedne každému. Spíš než k románům Dana Browna bych ji přirovnal k Foucaultovu kyvadlu od Umberta Eca. Příběh je plný Santiniho, barokního mysticizmu a pitoreskních postaviček, řídících se svou vlastní logikou. Už dlouho se mi nestalo, že bych si knihu užíval od první do poslední stránky.

Jadlenka
Jadlenka
24.07.2022

Pátrání po zašifrované zprávě v odkazech Santiniho architektuře zatímco je vám v patách vrah ? Kdo by si knížku s takovým příběhem nepřečetl, že ? Při čtení mne kniha vedla ke zvědavosti a dohledávala jsem si informace o Santinim.
Ale jsou tu nějaká ale.
Chybí mi motivace postav.
Trocha více napětí by z knihy udělala dobrou knihu.

Magdalena5
Magdalena5
31.01.2022 2 z 5

Přečteno

Pebra
Pebra
19.12.2021 2 z 5

Buď je to dokonalé jen já to nepochopila, anebo je to úplná konina bez pointy. Každopádně zájem o Santiniho to probudí. --- Abych autorovi nekřivdila, podívala jsem se i na film. Ach...! Vsadím se, že Preiss nečetl celý scénář, jinak by tam nemohl účinkovat.