Santiniho jazyk

Koupit

Nový román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1030/santiniho-jazyk-nXX-1030.png 3.6353

Kniha Santiniho jazyk

Beltrix

Mé první setkání s Urbanovým dílem a proběhlo úspěšně. Jednoznačně se podobá dílům Dana Browna, ale tohle mi přišlo ukotvenější v realitě. Napětí spolu s prostředím Santiniho staveb na mě fungovalo, tak jak mělo.

Jitka6

Kniha se mi líbila.

Lejčís

po dočtení jsem ohromená a neschopná slova asi 20 minut zírala do prázdna a vstřebávala všechny pocity.. zbožňuju tu knihu, to moudro, které v sobě má a předává, tu záhadu a atmosféru.. poselství, které sálá ze Santiniho umění.. ještě hodněkrát se k ní vrátím :)

zuzka894

Tak trochu Šifra Mistra Leonarda. Záhady, šifry a mrtvoly. Pro mne nudný popisy architektury kostelů a kapli. Pro milovníky architektury ideální román. Zajímavé a napínavé byly až poslední stránky.

666Jitka

Jako velké obdivovatelce díla mistra Santiniho mi byla tato kniha příjemnou povinností. Líbilo se mi putování po architektonických skvostech, které Jan Blažej stvořil a líbilo se mi také povídání o Janu Nepomuckém. Kniha mě nastartovala v tomto směru tak, že až jen to bude trochu možné, budu pokračovat v cestě za Santinim, kterou jsem osobně začala v září 2020 ve Žďáru nad Sázavou. Dále však musím podotknout, že v některých chvílích mi přišel děj knihy poněkud zmatený a některé situace mi přišly - hlavně časově - neslučitelné s provedením, leda s pomocí "shůry" nebo z té "druhé" strany, což by asi u mysteriózní knihy nemělo vadit, ale nějak mi to prostě nesedělo. Dále mi též přijde chatrný motiv konání většiny postav - to jsem asi dost dobře nepobrala. Zkrátka mi to do sebe nezapadlo, tak jak by mělo.

nai.ivka

Pokud vám nevadí trochu bláznivý děj a máte rádi architekturu, určitě si tuto knihu přečtěte. Právě jsem ji zavřela a mám velké cukání se ihned sbalit a vydat se na putování s autorovým itinerářem v kapse.

Laféeverte

Je to zvláštní příběh. Na jedné straně je celkem napínavý, na druhé straně se mi to celé zdálo přitažené za vlasy. Motivaci postav jsem nechápala - respektive jsem nechápala to, proč by kvůli popsanéným důvodům zacházely až do takových krajností (zejména tedy hlavní záporná postava). I to tajemno na mě působilo tak nějak uměle a nepřirozeně. Stejně jsem ale musela číst dál, abych se dověděla, jak to dopadne. Spojení s architekturou bylo super, ale výsledek byl zas dost divný - jako všechno v téhle knize.

katy211

Krásné vyprávění o Santinim, šifrách, záhadách, trošku to kazí ta omáčka okolo, moc osob, u kterých nikdo neví o co jim vlastně jde.