Santiniho jazyk

kniha od:


Koupit

Nový román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1030/santiniho-jazyk-nXX-1030.png 3.6353
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Santiniho jazyk

Beltrix
19. července

Mé první setkání s Urbanovým dílem a proběhlo úspěšně. Jednoznačně se podobá dílům Dana Browna, ale tohle mi přišlo ukotvenější v realitě. Napětí spolu s prostředím Santiniho staveb na mě fungovalo, tak jak mělo.

Jitka6
14. července

Kniha se mi líbila.


Lejčís
02. července

po dočtení jsem ohromená a neschopná slova asi 20 minut zírala do prázdna a vstřebávala všechny pocity.. zbožňuju tu knihu, to moudro, které v sobě má a předává, tu záhadu a atmosféru.. poselství, které sálá ze Santiniho umění.. ještě hodněkrát se k ní vrátím :)

zuzka894
04. června

Tak trochu Šifra Mistra Leonarda. Záhady, šifry a mrtvoly. Pro mne nudný popisy architektury kostelů a kapli. Pro milovníky architektury ideální román. Zajímavé a napínavé byly až poslední stránky.

666Jitka
14. dubna

Jako velké obdivovatelce díla mistra Santiniho mi byla tato kniha příjemnou povinností. Líbilo se mi putování po architektonických skvostech, které Jan Blažej stvořil a líbilo se mi také povídání o Janu Nepomuckém. Kniha mě nastartovala v tomto směru tak, že až jen to bude trochu možné, budu pokračovat v cestě za Santinim, kterou jsem osobně začala v září 2020 ve Žďáru nad Sázavou. Dále však musím podotknout, že v některých chvílích mi přišel děj knihy poněkud zmatený a některé situace mi přišly - hlavně časově - neslučitelné s provedením, leda s pomocí "shůry" nebo z té "druhé" strany, což by asi u mysteriózní knihy nemělo vadit, ale nějak mi to prostě nesedělo. Dále mi též přijde chatrný motiv konání většiny postav - to jsem asi dost dobře nepobrala. Zkrátka mi to do sebe nezapadlo, tak jak by mělo.

nai.ivka
16. února

Pokud vám nevadí trochu bláznivý děj a máte rádi architekturu, určitě si tuto knihu přečtěte. Právě jsem ji zavřela a mám velké cukání se ihned sbalit a vydat se na putování s autorovým itinerářem v kapse.

Laféeverte
12. února

Je to zvláštní příběh. Na jedné straně je celkem napínavý, na druhé straně se mi to celé zdálo přitažené za vlasy. Motivaci postav jsem nechápala - respektive jsem nechápala to, proč by kvůli popsanéným důvodům zacházely až do takových krajností (zejména tedy hlavní záporná postava). I to tajemno na mě působilo tak nějak uměle a nepřirozeně. Stejně jsem ale musela číst dál, abych se dověděla, jak to dopadne. Spojení s architekturou bylo super, ale výsledek byl zas dost divný - jako všechno v téhle knize.

katy211
11. února

Krásné vyprávění o Santinim, šifrách, záhadách, trošku to kazí ta omáčka okolo, moc osob, u kterých nikdo neví o co jim vlastně jde.

1